Skocz do zawartości

GRUAU Avance 42CE - poszukiwania przyczepy przez kera76


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kawałek drogi masz.

Budka ma naklejkę NL, czyżby pośrednik handlarz coś docinał?

Gruau uchodzą za delikatne budy i stosunkowo cienkie podłogi - nie wiem ile w tym prawdy bo nie miałem, ale z tą opinią spotkałem się tu na forum.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co Wojtek napisał można dopisać ,że ta przyczepa ma przednią i tylną scianę z tworzywa .... a takie rozwiązanie niczego dobrego nie wróży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad waszymi opiniami n/t GRUAU i zastanawiam się czy moze dać sobie z nią spokój i szukać bardziej popularnej i sprawdzonej marki,ale bardzo mi sie podoba.Dowiedzalem sie ze ma złącze el. na 13 pin i moje pytanie; przy haku mam 7 pin,czy da rade podlączyć 13 pinową po mój hak czy będą potrzebne jakieś przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kera, tak jak kolega pisał, przejścia są w sklepach.

Tylko może tak się zdarzyć, że w cepce będą działały tylko światała a nie 100% instalacji 12V. Czyli do jazdy jest to 100% OK, Ale np może nie działać swiatło w środku z aku w samochodzie np. na postoju.

 

Drugim rozwiązaniem, to zmiana gniazda w samochodzie z 7 na 13 pin. koszt zapwene trochę większy niż 50zł, ale może już tej sytacji warto o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając przejściówkę z 7 pin ( w samochodzie) na 13 pin (w przyczepie) będą działały wszystkie światła w przyczepie oprócz świateł cofania . Zasada jest taka ,że wszystkie lampy które są, powinny działać ...

I jak trafimy na :policja: to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze, aby policmajster sprawdzał światło wsteczne, ba, żeby to nawet było w kręgu jego zainteresowania. Ale fakt, faktem, że sprawdzić może. Kwestia czy ma to jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo podróży? Moim zdaniem nie ma. Pewnikiem pogroziłby tylko palcem, bo żeby walić za to mandat, to musiałby być prawdziwą mend..

 

Ale fakt, faktem, że docelowo i tak trzeba zmienić na 13 pin - lodówka może sobie pochodzić na gazie, ale jak zatrzymasz się na krótki postój to ani przyczepy nie oświetlisz, ani pompka wody do umywalki nie podpompuje. Za to jeśli zatrzymasz się na kilka dni na kempingu bez 230V to już moim zdaniem nietęga lipa - żyjesz jak w namiocie.

 

Generalnie 13 pin względem 7 pin to: dodatkowa "duża" masa, jedna "mała" masa, jeden stały +, jeden +  po stacyjce i właśnie światło cofania (zostaje 1 pin na test podłączenia przyczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,dziekuję za sugestie.Przeznaczenie cepki jest postój na kempingu gdzie 230V jest i nie wszystkie chyba mają światła cofania? A w jakich sklepach oprócz allegro mozna kupić przejściówkę?


Gruau jednak nie kupię(po przestudiowaniu Waszych opinii),ale za kilka dni jadę po coś takiego http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/tec-sprinter-450-p2-neu-vorzelt-neu-t%C3%BCv-sonnefeld/187669518.html?lang=de&pageNumber=2&action=eyeCatcher&__lp=23&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=4300&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=23900&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=23700&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=1994&maxConstructionYear=1999

Daleko nie jest ok.360km,była rozmowa tel. z właścicielem,dogadana nawet cena(opuścil 200 E).Co o niej myslicie?


też ma gniazdo na 13 pin


i raczej wstecznego nie posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,dziekuję za sugestie.Przeznaczenie cepki jest postój na kempingu gdzie 230V jest i nie wszystkie chyba mają światła cofania? A w jakich sklepach oprócz allegro mozna kupić przejściówkę?

 

W każdym lepszym motoryzacyjnym powinna być

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruau jednak nie kupię(po przestudiowaniu Waszych opinii),ale za kilka dni jadę po coś takiego

Daleko nie jest ok.360km,była rozmowa tel. z właścicielem,dogadana nawet cena(opuścil 200 E).Co o niej myslicie?

 

Witam !

Taka błyskawiczna decyzja :look:

Prosiłeś chociaż o dobre dodatkowe zdjęcia ? Mam nadzieję, że tak, a decyzję wyjazdu podjąłeś po ich obejrzeniu.

Kupując od handlarza byłbym jednak ostrożny, mimo że to nie u nas, to przekręty bywają podobne  :hmm: 

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.