Skocz do zawartości

Terma Truma


Prusiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

Czy przy zastosowaniu mieszacza cieplej i zimnej wody nie ma problemu z przeplywem wody w obu rurkach bo z tego co rozumiem jest tylko jedna pompka?

Czy przy wlaczeniu termy do starego ukladu tylko na zimna wode stara pompka dziala prawidlowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zastosowaniu mieszacza cieplej i zimnej wody nie ma problemu z przeplywem wody w obu rurkach bo z tego co rozumiem jest tylko jedna pompka?

Czy przy wlaczeniu termy do starego ukladu tylko na zimna wode stara pompka dziala prawidlowo?

Tak, masz rację - do tego układu stosuje sie tylko jedną pompkę.

Nie ma również problemu z przepływem ciepłej i zimnej wody. Gorąca woda podgrzana w podgrzewaczu miesza się z zimną w proporcjach ustawionych włąśnie na mieszaczu. A sama Terma to nic innego jak przepływowy zbiornik z elektryczną grzałką który podłączony jest do systemu w równoległy sposób . To co zużyjesz ( czyli gorącą wodę) jest zaraz uzupełniane zimną - nie ma tam żadnych spadków ciśnienia. Jeżeli zużyjesz za dużo ciepłej wody bedziesz po prostu musiał chwilkę poczekać aż nagrzeje się następna "porcja".

Swoją założyłem na wiosnę i potem przez cały sezon używałem ją bez żadnego problemu. Bardzo udane urządzonko - instalacja również bezstresowa , jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie o podstawach elektryki i mechaniki to myśle że założysz je bez problemu.

Oprócz instrukcji wspierałem się na doświadczeniach mojego przedmówcy :swieca: i dałem sobie rady .

Zakasaj rękawy i do dzieła!!!!

W razie jakiś problemów daj znać - jak będę w stanie to Ci podpowiem :ok::niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://elcamp.movera.com/?navID=23&pID=14097&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=609b3f13c482110b5102762907d89d6e

 

Zastanawiam sie jeszcze nad ta terma. Ma regulacje od niskich temperatur i nie potrzeba mieszacza.Lepiej sie nadaje do zamontowania w przednim schowku bo nie ma otworow do ogrzewania powietrzem jak truma i przez to jest lepiej zaizolowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo rozsądnie - to chyba nowość bo nie widziałem tego jak szukałem podgrzewacza dla siebie. No i te 5 lat gwarancji. Może faktycznie warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
A tu masz instrukcję po polsku.

http://www.truma.com.pl/p...20obs%B3ugi.pdf

Jest tam też schemat podłączenia elektrycznego.

Witam. Jeżeli jest możliwość to proszę uaktualnić tę instrukcję, bo stronka nie działa. Termę Truma zamontowałem w szafce pod zlewozmywakiem, przy ściance z toaletą, zatem łącznie wyszło mi ok. 3 m wężyka do ciepłej wody. Robocizna trwała ok. 4 godziny. Całkowity koszt inwestycji (terma, 2 baterie, wężyk, 2 trójniki, obejmy)- ca 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
A tu masz instrukcję po polsku.

http://www.truma.com.pl/p...20obs%B3ugi.pdf

 

czy masz może gdzieś tą instrukcję ściągniętą? mój baniak szlag trafił podczas mrozów i musiałem zakupić nowy. Dla ułatwienia manewrowania odkręciłem grzałkę robiąc zdjęcia podłączenia elektrycznego ale jak pech to pech - szlag trafił tel. wraz ze zdjęciami więc byłbym wdzięczny za podesłanie instrukcji wraz ze schamatem elektrycznym

 

[ Dodano: Sob 20 Mar, 2010 07:28 ]

Sprawa nie aktualna - dotarłem do tej instrukcji bezpośrednio na stronie producenta - jeżeli ktoś potrzebuje to podaje link

http://www.truma.com/_anweisungen/Truma-Katalog/gb/therme/therme.html

należy tylko wybrać jaki rodzaj instrukcji nas interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ze mam instalacje tylko do zimnej wody potrzebny byl mieszacz Trumy oczywiscie zakupiony u kolegi Wojtka w Elcampie.

 

Prusiak mam prośbę puść mi zdjęcie od przodu albo link od Wojtaka sklepu tego mieszacza.

Jestem zainteresowany tą formą mieszadełka Z/C=woda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.