Skocz do zawartości

Terma Truma


Prusiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale przy wlaczonym silniku nie bedzie problemu. Poza tym truma pobiera tylko 300W (5 litrow) Ja np. tak mysle zrobic z truma i grzaniem wody, ze wlacze podczas jazdy, boiler sie nagrzeje a na postoju mozna bedzie wziac prysznicek, odswiezyc sie po dluzszej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a macie jakis pomysl na trume gazowa lub ogrzewanie wody gazowe np: przeplywowy piecyk gazowy taki jaki w domach montuje sie??

 

Zalezy mi na niskiej cenie do 1tys zl.

 

Widzialem trumy gazowe ale one ida w cenach 3-4 tys zl to juz za duzo.

 

Macie jakis pomysl??

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od pomyslu do realizacji.... Moja chateau stala sie posiadaczem cieplej wody za posrednictwem termy Trumy. A ze mam instalacje tylko do zimnej wody potrzebny byl mieszacz Trumy oczywiscie zakupiony u kolegi Wojtka w Elcampie.

 

I tak to sobie siedzi:

img0871kt1.jpg

 

Mieszacz

img0872em3.jpg

 

img0873bd8.jpg

 

Teraz tylko potrzebuje duzego zbiornika z wlewem od zewnatrz, a ze zbiornika 15l zrobie sobie podlaczenie miejskie wg pomyslu kolegi z forum :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do prysznica poza kempingami używam konewki :ok: Wodę podgrzewam w czajniku na gazie, mieszam z zimną, wlewam do konewki i "prysznic" gotowy. Potrzeba około 4 litrów wody na osobę. Rozwiązanie może niezbyt wyszukane ale zapewniam że skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do prysznica poza kempingami używam konewki :ok: Wodę podgrzewam w czajniku na gazie, mieszam z zimną, wlewam do konewki i "prysznic" gotowy. Potrzeba około 4 litrów wody na osobę. Rozwiązanie może niezbyt wyszukane ale zapewniam że skuteczne.

 

I takie rozwiązania preferuję :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy moglbys przy okazji napisac pare slowek o samej termie :oslabiony::hehe: - glownie ineresuje mnie jak ona dziala , jakie ma podlaczenie , wyjscia - na stronie Trumy jest tylko lakoniczna informacja i bardzo niewyrazny rysunek . Chce wiedziec co bede musial skompletowac aby polazyc nowa instalacje . Z gory dzieki za wszelkie info. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie wydaje sie dosyc skomplikowane, ale jest proste jak budowa cepa.

 

Terma ma 4 otwory ktorymi porusza sie woda. 2 u gory i 2 na dole. Z jednej strony gorny sluzy do odpowietrzania przy napelnianiu termy, dolny otwor sluzy do spuszaczania wody na zime, coby nie zamarzla (foto ostatnie, widac jak rurki leca do zaworow spustowych widocznych w rogu zdjecia)

Z drugiej strony mamy zasilanie zimna woda na dole i na gorze odbior juz cieplej wody.

Jezeli bedziesz przerabial instalacje zimna/ciepla woda, to tyle ciebie powinno dotyczyc. Przed zasileniem zimna woda robisz trojnik i rozprowadzasz do kranow zimna wode, a ciepla wode ciagniesz bezposreddnio juz z termy.

 

Ja poszedlem na skroty i dokupilem mieszacz i woda mam caly czas odpowiednio ciepla w kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info. :oslabiony:

Zabieram sie zaraz za przegladanie katalogow w poszukiwaniu komponentow do instalacji - i chyba tez zdecyduje sie na mieszacz - odpadnie robota z kladzeniem drugiego przewodu wodnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz instrukcję po polsku.

http://www.truma.com.pl/pdf/Terma%20instrukcja%20obs%B3ugi.pdf

Jest tam też schemat podłączenia elektrycznego. :oslabiony:

Dodam, że też nie bawiłem się w rozdzielanie ciepłej i zimnej wody. Dołączyłem mieszalnik i działa rewelacyjnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.