Skocz do zawartości

Chlapacze w przyczepie


Mrsulki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dz.U.2013r.951 z późn. zm. – rozp. w/s warunków techn. pojazdów i zakresu ich wyposażenia. – stan prawny na dzień 01.01.2014.

 

11) w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła) położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego oraz autobusu, samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), zaś sztywność fartuchów powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten diagnosta nie umie czytać? "za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła) położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół)"

Albo Ty masz przyczepę, której tył kończy się bliżej od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła niż 0,25 wysokości podwozia od jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cepkę mam normalną i to co pisze kmtaxi to pewnie prawda-takie jestb moje zdanie ale fakt diagnosta podbil przegląd tylko dlatego ze trochę sie znamy.Cyba nie wie wszystkiego do końca,a dla mnie nie przedstawia to większego problemu tylko chciałem wiedzieć z czystej ciekawosci jak jest i jesli je zamontuję to tylko dla wlasnej korzyści i zadowolenia,że bloto mi nie bedzie chlapalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ja po pierwszym wyjeździe zauważyłem wiele śladów po kamyczkach na przodzie przyczepy dziś w serwisie założyli mi chlapacze mam nadzieje że pomoże to pozdrawiam

post-15963-0-60225100-1395862924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że przez chlapacz uszkodzisz, nadkole, błotnik czy też samo koło... znam takie przypadki...

Ale w Scenicu mam komplet 4 chlapaczy :D

W przyczepie żadne...

O kamperku jeszcze myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli córkę, inny teściową ;) O gustach się nie dyskutuje. Mam to gdzieś jak cepka z chlapaczami będzie wyglądać w oczach innych. Maja spełniać swoją rolę i założę żółte  :miga:  będę rozpoznawalny  :jump: Do auta też założę chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli córkę, inny teściową ;) O gustach się nie dyskutuje. Mam to gdzieś jak cepka z chlapaczami będzie wyglądać w oczach innych. Maja spełniać swoją rolę i założę żółte  :miga:  będę rozpoznawalny  :jump: Do auta też założę chyba :D

Ale do auta też koniecznie żółte :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.