Skocz do zawartości

Plany na przyszly sezon


Bierut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Od jakiegos czasu planuje rozpoczac przygode z karawaningiem. Dlatego prosze o kilka porad lub wskazowek. Mam nadzieje, ze temat sie rozwinie i bedzie takze pomocny dla innych.

 

Swoja przygode chcialbym rozpoczac w weekend majowy wypadem wynajeta przyczepa. Bede ja cigna Fordem Mondeo kombi diesel. Zaloga to 2+3 i pies.

Czy moglibyscie poradzic gdzie w Warszawie i okolicach warto wypozyczyc przyczepe.

Ponadto na co powieniem zwrocic uwage.

 

Na koniec dodam, ze moja przyszlosc zalezy od tego pionierskiego wyjazdu.

 

Pozdrawiam i respect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dodam, ze moja przyszlosc zalezy od tego pionierskiego wyjazdu.

No to wpadnij na zlot. Coś doradzimy i zarazimy Ciebie i rodzinkę tą formą wypoczynku. :hop1:

A jako nowego na forum witam serdecznie :czerwona: i zachęcam do uzupełnienia danych o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa otuchy.

A wracajac do tematu - czy wy tez na poczatku korzystaliscie z wynajmowanych przyczep. No wiecie rozumiecie chcialbym ocenic swoje potrzeby zanim pomysle o kupnie swojej. Poza tym na dzien dzisiejszy to nie mialbym jej gdzie trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa otuchy.

A wracajac do tematu - czy wy tez na poczatku korzystaliscie z wynajmowanych przyczep. No wiecie rozumiecie chcialbym ocenic swoje potrzeby zanim pomysle o kupnie swojej. Poza tym na dzien dzisiejszy to nie mialbym jej gdzie trzymac.

 

według mnie to dobry pomysł, wynajecia na pierwszy raz przyczepy ,zawsze może sie nie spodobac Twojej zonie , lub pociechom, i co wtedy tylko sprzedaz , a tak jestes pewien w 100% czy jest to trafny wybór zainwestowania swych pieniązków. Ale moge Cie zapewnic ze jak tylko raz zakosztujesz tego , to na załapiesz bakcyla karawaningowego i tego Tobie i Twojej rodzince zycze.

 

A oczywiście najlepszym załapaniem bakcyla jest przyjazd na " majowy zlot "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu - czy wy tez na poczatku korzystaliscie z wynajmowanych przyczep.

Nasz pierwszy wyjazd byl wlasnie z przyczepa wypozyczona N-126e. To byl bardzo udany urlop mimo tego, ze mielismy wystrzal opony (jak sie potem okazalo 13 letniej), tapicerka jakby nie do konca trzymala sie scian a podczas deszczu z uszczelki tylnego okna kapalo nam wprost do lozka :hmm:

Jezeli tak jak to napisales Twoja przyszlosc ma zalezec od tego wyjazdu to postaraj sie wypozyczyc sprawna w 100% przyczepe, zadbana, bez smrodu wewnatrz.

Serek dobrze radzi, jedz na zlot z grupa, bedzie razniej i nie pozwola Ci sie nudzic.

Bedzie dobrze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa zachety.

Watek ten rozpoczalem teraz, zeby do sezonu wszystko przemyslec i zaplanowac oraz poszukac odpowiedniego sprzetu.

 

PS. Czy w sezonie trzeba rezerwowac miejsca na cempingach, czy zawsze cos sie znajdzie ? Chodzi mi o Polske, Chorwacje i kraje po drodze. Pytam bo z braku doswiadczenia poruszania sie z przyczepa trudno zaplanowac postoje.

Ponadto to czy konieczne sa dodatkowe lusterka ? Mam dosyc szeroki samochod. Jesli jak to jakie sa ich ceny i co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy w sezonie konieczne sa wczesniejsze rezerwacje na campingach, czy zawsze znajdzie sie jakies miejsce ? Mam na mysli Polske, Chorwacje i kraje po drodze. Pytam bo z braku doswiadczenia trudno mi bedzie na poczatku planowac postoje.

W Polsce przewaznie nie ma z tym problemu, jednak wybierajac sie na kemping o wyzszym standardzie warto sie zorientowac jak wyglada sytuacja gdyz nierzadko wszystkie stanowiska sa zajete. Co do Chorwacji napewno wypowiedza sie Ci, ktorzy tam juz byli :hmm:

Jezeli chodzi o lusterka to nigdzie nie ma zapisu o obowiazku ich stosowania, wiadomo tylko, ze Ty jako kierowca masz mies dobra widocznosc do tylu wiec ich zalozenie napewno Ci pomoze nawet jesli samochod jest szeroki. Co do wyboru to jest tego naprawde sporo, zwroc uwage na firme Emuk. Tutaj http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=113 byla dyskusja na ten temat wiec moze cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sezonie trzeba rezerwowac miejsca na cempingach, czy zawsze cos sie znajdzie ? Chodzi mi o Polske, Chorwacje i kraje po drodze. Pytam bo z braku doswiadczenia poruszania sie z przyczepa trudno zaplanowac postoje.

 

Nie ma potrzeby rezerwacji miejsc na chorwackich kempingach, zawsze znajdzie się na nich miejsce. Jeżeli kemping nie będzie Ci odpowiadał to kawałek dalej będzie następny...

A jeśli chodzi o noclegi w krajach tranzytowych to - o ile nie zamierzasz ich zwiedzać - polecam noclegi na parkingach przy stacjach benzynowych.

Jeżdzimy z dzieckiem, spaliśmy tak w Słowacji, Austrii i Słowenii - jest bezpiecznie. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę to ciężarówki-chłodnie - nie polecam stania w ich pobliżu, bo hałasują całe noce...

Powodzenia w realizacji planów :hmm: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T

Serek dobrze radzi, jedź na zlot z grupą, będzie raźniej i nie pozwolą Ci się nudzić.

Serek zapomniał napisać jaki zlot ma na myśli.

Bierut - przyjedź na nasz zlot III a poznasz mnóstwo świetnych ludzi a jednocześnie zapomnisz jak się nazywasz. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dobrze mieć rozeznanie w pobliskich kempingach gdzie chcecie się zatrzymać tzw. wyjście awaryjne, zapewnić sobie możliwość wyboru

Osobiście staram się dojechać na miejsce w południe , aby mieć czas na ewentualną zmiane kempingu. (broszury, strony inter.., swoje a życie swoje i :hmm:

tak było w Zakopanem pod krok.... nawet silnika nie gasiłem i dolej do "Harendy" i oaza spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T
Serek dobrze radzi, jedź na zlot z grupą, będzie raźniej i nie pozwolą Ci się nudzić.

Serek zapomniał napisać jaki zlot ma na myśli.

Bierut - przyjedź na nasz zlot III a poznasz mnóstwo świetnych ludzi a jednocześnie zapomnisz jak się nazywasz. :hmm:

 

Dzieki za zaproszenie. Rozwaze to powaznie. Rozumiem ze o lokalizacji i innych szczegolach dyskutujecie w innym temacie. Termin w dlugi weekend mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.