Skocz do zawartości

agregat prądotwórczy jak sie sprawdzi na kempingu


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam agregat i na kilku wyjazdach(na dziko)stosowałem go i dorzucę,że miałem kłopot z zapachem benzyny-niestety korek musi mieć nieszczelność poprzez mały otwór-ponieważ paliwo dochodzi do gaźnika opadowo.Gdy wszystko uszczelniłem agregat się zatrzymywał z braku paliwa.

Obecnie 230 V w mojej przyczepie obsługuje przetwornica zamontowana na stałe w samochodzie-miej miejsca zajmuje,nie śmierdzi a podczas podróży można śmiało ładować laptopa,co do kosztów to chyba podobne samochód na wolnych obrotach pali niewiele ok.1,2 litra gazu na godzinę i jest znacznie cichszy.

Wybrałem taką opcję bo potrzebuję 230 Volt do podgrzania wody w bojlerze do kąpieli ,poza tym oganiam na 12v i gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię być czasem niezależnym. Popieram kolegów którzy szukają agregatów. Zapewne nie wszyscy [mimo opisów] jak chcemy je wykorzystać. Ja mam 2.Jeden na silniku SIMSON ze wszystkimi  bajerami.Moc 0.65kw robiłem test spalił 0.2 na godz lub mtg nie pamiętam [grzałka ze suszarki+telewizor +oświetlenie  prostownika ok=<450w tylko ta waga iwielkość kupiony w stycz 1999] Uważam że do 1kw waga do 15kg typu walizkowego jest idealnym razwiązaniem POZDRAWIAM   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie teraz parametry tego agregatu zalinkowanego przez Tomka (post #14), ponieważ poprzednio spojrzałem tylko na fotkę. Porównałem te parametry do parametrów agregatu, który posiadam.
Wygląda to, na jakąś podróbkę, ponieważ z zewnątrz agregaty są bardzo podobne, a parametry zupełnie różne.
Albo, ... podobnym wyglądem nie można się jednak sugerować (tak, jak ja poprzednio), bo można się srogo pomylić :hmm:
Przede wszystkim cena - mój był ponad cztery razy droższy. Silnik w tym z All.. jest dwu, a w moim czterosuwowy.
Moc w tamtym 800 W, w moim 1 KW; tamten waży 18,5 kg, mój 14,5 kg.
Tamten ma wymiary 510x280x440 mm, mój jest mniejszy 476 X 248 X 389 mm; tamten zużywa ok. 0,65 l benzyny /h, mój 0,6 l/h.
Jest jeszcze jedna ogromna różnica - tam jest zwykła prądnica, w moim jest inverter 50 Hz z cyfrową stabilizacją prądu, czyli bezproblemowo mogę zasilać np. komputery, czy jakąkolwiek elektronikę (ważne, jeśli chcemy agregat podłączyć np. bezpośrednio do przyczepy, która posiada energoblok lub inne urządzenia elektroniczne w swojej instalacji).
Teraz hałas - gdy pisałem, że agregat jest cichy, miałem na myśli 59 - 60 dB w odległości 7 m od niego.
Opis na zalinkowanej aukcji podaje taki właśnie poziom 60 dB, czyli, jeśli jest to rzetelnie podany parametr, to ten aukcyjny agregat jest równie cichy. W związku z tym, jeśli komuś nie przeszkadza, że to dwusuw i zwykła prądnica, to w tej cenie jest on chyba godny uwagi. Bez problemu zasili typowe żarówki oświetleniowe, elektronarzędzia, mały czajnik lub niewielkiej mocy ekspres do kawy, suszarkę i lokówkę do włosów oraz podładuje akumulator (wszystko oczywiście w zakresie mocy znamionowej).

:hmm:


Mam agregat i na kilku wyjazdach(na dziko)stosowałem go i dorzucę,że miałem kłopot z zapachem benzyny-niestety korek musi mieć nieszczelność poprzez mały otwór-ponieważ paliwo dochodzi do gaźnika opadowo.Gdy wszystko uszczelniłem agregat się zatrzymywał z braku paliwa.

 

W mniejszym agregacie mam tak samo, ale już w tym 1KW, jest bezzapachowo. Wszystko jest szczelne, a to za sprawą specjalnego przełącznika na korku wlewowym (zamyka lub otwiera dopływ powietrza). Na czas transportu wystarczy po prostu przestawić dźwigienkę (zaznaczyłem na fotce).

 

post-8228-0-05415200-1387342748_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybrałem taką opcję bo potrzebuję 230 Volt do podgrzania wody w bojlerze do kąpieli ,poza tym oganiam na 12v i gaz.

...poszukaj jakiegoś używanego bojlera na gaz z angielki, REWELACJA, ja mam w swojej 9 litrowy bojler sterowany elektronicznie, tylko włączam guziczkiem i sam podgrzewa-jak podgrzeje się wyłączy-jak znów temperatura spadnie to się włączy. Zużycie gazu jest wręcz nieodczuwalne. 9 litrów wody to może nie szał , ale woda jest podgrzana do 70*C, więc można ją w kranie z zimną mieszać , a  to już na prysznic spokojnie wystarczy, no i do mycia garów bez płynu do zmywania się odbywa- w trosce o przyrodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poszukaj jakiegoś używanego bojlera na gaz z angielki, REWELACJA, ja mam w swojej 9 litrowy bojler sterowany elektronicznie, tylko włączam guziczkiem i sam podgrzewa-jak podgrzeje się wyłączy-jak znów temperatura spadnie to się włączy. Zużycie gazu jest wręcz nieodczuwalne. 9 litrów wody to może nie szał , ale woda jest podgrzana do 70*C, więc można ją w kranie z zimną mieszać , a  to już na prysznic spokojnie wystarczy, no i do mycia garów bez płynu do zmywania się odbywa- w trosce o przyrodę :)

Tak ,kiedyś myślałem nad takim rozwiązaniem ,ale jakoś temat sam zniknął,a 9 litrów to dużo ciepłe wody na kąpiel dla dwóch osób :]

A jak trafi się jakiś gazowy bojler z angielki to........zapewne będę zainteresowany kupnem-miejsca w kufrze wystarczy. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bojlery gazowe (angielskie) Carver Cascade montowali w swoich przyczepach np. Koledzy Pasjonat i Speedy.

Poszukaj, gdzieś na forum było to opisane.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na działkę gdzie nie mam stałego przyłącza prądu, musze sobie radzić generalnie do ładowania aku, który zasila oświetlenie, pompki wody, przrtwernicę 12/230 itp używam solara, wystarcza prądu bez problemu natomiast już do grzania wody mam agregat KIPOR IG1000 sprawdził się jest w miarę cichy i wydajny, mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kiedyś myślałem nad zakupem producenta energii.

Jednak wstrzymałem się by ocenić czy naprawdę te parę kilogramów jest mi niezbędne i kosztem ciszy.

Okazało się że w dziczu całkowicie wystarczają mi zasoby pokładowego akumulatora.

We wszystkich przyczepach jakie miałem oraz w kamperze. 

Energii zbytnio nie oszczędzam, ale nie marnuję. Taki nawyk.

Radyjko (samochodowe - zasilane z pokładowego aku) gra dniami i nocami cały weekend ale z przerwami dla TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak dla zainteresowanych podpowiem, że jest świetny sposób na hałas generowany przez agregat - ale to cała historia:

Otóż podczas niedawnych pożarów lasów w okolicach Moskwy, nasi dzielni strażacy z woj. podlaskiego i nie tylko działali i gasili lasy. Ale po przybyciu nie było łączności. Rosjanie szybko zareagowali i powiedzieli że zaraz będzie. Przyjechał więc specjalny wóz, rozwinął anteny, potem wyskoczył tzw kopacz i wywalił dół, wsadził w niego duży agregat, przykrył odpowiednią konstrukcją z patyków i czegoś tam jeszcze, przykrył trochę piachem i postawił odpowiednią dziurę którą wyprowadził spaliny, czerpnią powietrza i rurę do wlewu paliwa. Agregat pracował dzień i noc i był naprawdę praktycznie niesłyszany.A nasi dzielni strażacy mieli łączność.

 

Osobiście uważam, że dobry akumulator lub dwa spokojnie dadzą radę. Dodatkowo dobrze jest miec taki sam aku w aucie i przyczepie. Można wymienić i podczas zwiedzania okolicy z auta, aku się podładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadanie agregatu prądotwórczego nobilituje przyczepę robiąc z niej prawie kampera.

Wiedziony narodową zawiścią postanowiłem doszlusować do tej pierdzącej bandy, uprzykrzającej normalniejszym ludziom, pobyt na łonie natury, a nawet pod stokiem narciarskim.

Przeżyłem dwa takie przypadki, kiedy jakiś debil musiał zaparkować swoje badziewie obok mnie, by pierdzieć agregatem, choć mógł cham stanąć 100 m dalej, bo miejsca było pod dostatkiem.

Z powyższego powodu postanowiłem odkopać zapomniany agregat i będę dziada woził jako "broń odstraszającą", bo kiedy jakieś zadowolone z siebie chamidło zaszpanuje mi jego elektrownią, to ja uprzejmie poczekam aż skończy i wtedy włączę swoją.

Mój agregat ma już 100 lat i napracował się w tym czasie jak ksiądz - słowem nówka sztuka nie śmigana, jakieś 5 godzin roboty..

Sprawdziłem właśnie, czy pracuje i rzeczywiście pierdzi i prąd robi w okolicach 230 V.

Zastanawiam się i proszę, o poradę, czy można zaryzykować i podczas pracy tej prądnicy, oglądać TV , czy też używać zasilacza do laptopa ?

W mojej budzie taki agregat daje prąd na ładowarkę do akumulatora i z tych samych klem idzie 12 V na zasilanie wszystkiego, co mam w budzie.

Podczas pracy, przy takim podłączeniu, nie zauważyłem, by diody oświetleniowe "zwariowały", załączam też zdjęcia tego ustrojstwa.

 

post-3287-0-18276600-1392385506_thumb.jpg

post-3287-0-26186200-1392385517_thumb.jpg

post-3287-0-07886800-1392385525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yay: :yay: :miga: -Bardzo trafnie i ładnie to opisałes ale jak gnojek nie mógł pojąc co innych moze trapic nalezało się przedstawic skąd jestes i  co mu mozesz zrobic :boks:  a spie...ał by w tri miga :]:laugh::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Planuje kupic agregacik walizkowy z tych tanich chinczyków. Ma być do awaryjnego zasilania i doładowania aku ewentualnie do podgrzania wody.

 

Znalazłem 3 sztuki w podobnej cenie no i właśnie który wybrać???

 

nr 1

 

http://allegro.pl/agregat-ag-ha950d-pradotworczy-wyciszany-walizkowy-i4027740201.html

 

nr 2

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-950w-230v-bass-polska-cichy-i3965673135.html

 

nr 3

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-1200-watt-max-walizkowy-i4026746350.html

 

 

Ten nr 3 ma dodatkowo gniazdo 12 volt co może przydać się do bezpośredniego ładowania aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.