Skocz do zawartości

Pomocy!!!


fifek161

Rekomendowane odpowiedzi

TOM3653 - Twoje motto jest w swej prostocie bardzo mądre. A oni mnie, cholera, uświadamiają. :]

 

Gościu... a może chcą Cię uchronić przed totalną klęską ???? Tego nie bierzesz pod uwagę???!!!! Jesteś laikeim w karawaningu a polemizujesz z osobami, przynajmniej "wiedzącymi o co chodzi" . Postaraj się więc o trochę pokory i spokojnie i cierpliwie tłumacz o co Ci chodzi. Nie dziw się, że twój pomysł wzzbudza kontrowersje, bo zdrowy to on nie jest i tylko to co napisałeś o Twojej sytuacji, go tłumaczy. I jak napiasłaem - ja to rozumiem. Ale Twoje nastawienie, zaczyna byc cokolwiek denerwujące..... :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro znalazłeś się na "zakręcie " w swoim życiu to może powiedz  sobie "Trudno" i daj może zarobić jakiemuś pośrednikowi ( przynajmniej na początku) powiedzmy dopóki nie staniesz na nogi. Taki "Pośrednik" może zaproponuje Tobie/Wam pracę  razem z jakimś mieszkaniem> nie wiem jeszcze jak u Was z językiem bo bez tego to tym bardziej (tak jak przedmówcy radzą) raczej bym nie ryzykował z taka desperacją. Żeby sie przypadkiem nie okazało ( czego Wam nie życzę) ,że trzeba wracać bo pomieszkacie chwilę , kasa sie skończy a pracy dla Was nie ma , co wówczas ???

Wiem ,że to piękny kraj ( byłem kilka razy) ale społeczeństwo tak jak jest przyjazne dla turystów, to niestety tak samo na pewno "zainteresuje się " kimś kto zacznie pomieszkiwać w zimę w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniej w świecie, chcemy Ciebie uświadomić że nocleg w takich warunkach jest bardzo upierdliwy. Problem będziesz miał z wodą, opróżnianiem toalety i z prawie codzienną wymianą butli. Proszę Cię abyś napisał gdzie opróżnisz toaletę. Piszesz o dbaniu ze swojej strony o ekologię, więc napisz co zrobisz z tym tematem.

Zadałem Ci również pytanie o cenę najmu pokoju, nie napisałeś. Za to udało Ci się mnie obrazić. Referencje nie są problemem aby wynająć pokój. Możesz je załatwić od jakiejś rodziny która tam mieszka, albo od przyszłego pracodawcy. Chyba że jedziesz tam w ciemno i liczysz na cud? Co d E-fajki. Na granicy Was wyprostują, znam to z autopsji :ee:

 

Edit: Zapomniałem napisać o wilgoci w cepie. Po 20 dniach będzie już taka, że się nie da wytrzymać, Nie myśl sobie, że jak włączysz ogrzewanie to ją wyeliminujesz. Właśnie owe ogrzewanie wraz z człowiekiem ją produkuje.

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek ma taką przyczepę co jeździ nią w zimę to pewnie będzie coś wiedział na ten temat :niewiem:

Tu i on zbastuje... Tak mi sie wydaje. Wg mnie temat jest nie do ogarniecia dla laika. My doświadczenie zbieramy latami. Nie da sie tego przyswoić w parę dni, nie dostosujesz wszystkiego pod siebie puki sam nie będziesz kombinowal. Rady tylko mogą naprowadzic. Wg mnie odpusc temat budy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i on zbastuje... Tak mi sie wydaje. Wg mnie temat jest nie do ogarniecia dla laika. My doświadczenie zbieramy latami. Nie da sie tego przyswoić w parę dni, nie dostosujesz wszystkiego pod siebie puki sam nie będziesz kombinowal. Rady tylko mogą naprowadzic. Wg mnie odpusc temat budy...

Może i racja bo to są wyjazdy na kilka dni, chyba :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gewehr- no i kolejny raz udało się zrobić komuś z kogoś idiotę. Czy naprawdę myślicie, że nie dowiadywałem się niczego a propo kraju do którego chcę wyjechać? Ile pokój kosztuje i jak to jest z referencjami to już wiem, chyba, że ktoś mnie oświeci lepiej, niż ambasada norweska, to wtedy się zastanowię. Jeśli chodzi o ekologię, to mógłbym się załatwiać nawet z fiordu w dół, ale tego nie zrobię- chodziło mi bynajmniej o to, że po przyjeździe trzeba będzie się rozejrzeć za jakąś stacją lub nawet campingiem, gdzie w/w. zabiegi będzie można zrobić i wymienić wodę, pod siebie też nie będę niczego opróżniał- myślę, że wytłumaczyłem to dosyć dobitnie. Jeśli chodzi o pośrednika- owszem, znalazłem takiego, z tym, że na jakąkolwiek pracę można czekać miesiącami, a my MUSIMY WYJECHAĆ W STYCZNIU, stąd pytania i oczekiwanie na konkretne odpowiedzi. Jeśli chodzi o kwestię finansową, zaręczam Was- że stać mnie na wynajęcie domku i klnę się na życie, że tak właśnie bym zrobił a nie kombinował jak koń pod górę. Dodam jeszcze, że a propos pośrednika- proponowałem na wielu forach norweskich kwotę 10tys. złotych za załatwienie mieszkania i pracy dla jednej osoby. Nic się kurdę nie da, dlatego właśnie kombinuję. Nie naskakujcie na mnie tylko dlatego, że nie rozumiecie prostych pytań- a 3 razy pytanie o to gdzie będę srał chyba powinno dotyczyć ekologów norweskich, a nie użytkowników forum kempingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

w odpowiedziach forumowiczów zauważyłem mało treści właściwej, a więcej odradzania mojego zamysłu

...

liczyłem na polecenie komisu, w którym mógłbym kupić, lub warsztatów, w których mógłbym przerobić

...

być może ofertę od złotej rączki, która takiego przerobienia by się podjęła, to tyle i aż tyle, czego chciałem się dowiedzieć.

...

Wiesz, liczyłem na konkretne odpowiedzi...

Pozwól że zacytuję samego siebie bo z pewnością przeoczyłeś, szczególnie pierwsze zdanie pod drugim cytatem.

http://forum.karawaning.pl/topic/15801-pomocy/page-2?do=findComment&comment=344789

 

Oczekując treści właściwej Tobie sprzyjającej musielibyśmy po prostu zmyślać i kłamać.

.

Przerobić co na co, budę na wersję zimową? Nikt tego nie robi, tylko adamkwiatek we własnym zakresie i to każdy pomysł z osobna w wyniku nowej potrzeby.

.

Te jak widzisz jednogłośne nasze odpowiedzi są jedynymi słusznymi.

Powód Twojej decyzji i pomysłu to za mało by zrobić sobie cud na żądanie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tutaj jest podobny temat

http://forum.karawaning.pl/topic/8416-przyczepa-do-mieszkania-ca%C5%82orocznego/http://forum.karawaning.pl/topic/8416-przyczepa-do-mieszkania-ca%C5%82orocznego/

No i są przecież przyczepy przystosowane do zimowych warunków, może taka będzie dobra zamiast przerabiać zwykłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam po googlach i nie znajduję żadnych ogłoszeń o sprzedaży tego typu przyczep. Znalazłem natomiast jakieś niemieckie ogrzewanie marki Truma. Czy gdybym je zamontował, wystarczyłoby? czy cały czas nie rozumiem o co chodzi? i bardzo dziękuję za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.