Skocz do zawartości

czy konieczna jest rezerwacja na kempingu?


anpio

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewniem Cię, że kempingi w Hiszpanii są różne. Ja preferuję małe i kameralne. Nie znalazłem takiego blisko Barcelony, ale już bardziej na południe udawało mi się. Zatem nie musisz mieć dyskoteki na karku i tłumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ja zawsze szukam ciszy, spokoju i samej "natury", marzy mi się kemping nad samym morzem, cichy i spokojny...

 

I jeszcze jedno. Jak wygląda sytuacja ze spaniem "na dziko" w czasie podróży, we Francji i Hiszpanii?

@anpio napisał :

I jeszcze jedno. Jak wygląda sytuacja ze spaniem "na dziko" w czasie podróży,

we Francji i Hiszpanii? < 0 słownie zero problemów

 

A ja zawsze szukam ciszy, spokoju i samej "natury", marzy mi się kemping nad samym morzem, cichy i spokojny,...

 

Bon Repos < nasze ulubione kempingi > King's

 

Polecam oba kempingi , tu zawsze jest cicho i spokojnie. Zaliczyiśmy Bon Repos 2 razy, King's 4 razy.

Prześledż link Majówka 2010r. znajdziesz po kliknięciu na 'esencja' niżej.

Tam też znajdziesz nasze zdjęcia z obu kempingów.

Z obu kempingów ruszaliśmy na zwiedzanie Barcelony i innych miejsc ... Andora.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania gdzie robiliśmy zakupy przy obu kempingach.

Najtaniej było w Carrefour i Dia więcej na załączonych mapkach.

Market dojazd z kempingu Bon Repos A - B  < info > Market dojazd z kempingu King's A - B

Proszę czekać do końca wczytywania.

Punktami A zaznaczyłem nasze miejsce na obu kempingach, przybliż.

Na obu kempingach jest dostęp do WiFi.

 

Pozdrawiam,

PS

Bon Repos < pod biało-czerwonym parasolem to my > plaża King's

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CZOLEM!

 

Bylismy przed trzema laty w podrozy nad zatoka Biskajska  od wyspy  Noirmoutier we Francji do Hiszpanii do Gorliz. Po drodze spalismy lacznie na czterech kampingach. Tylko na jednym, w Hiszpanii nie znalezlismy miejsca. Na zadnym miejsca nie rezerwowalismy.

Wracajac przed dwoma laty z poludnia Francji, spotykalismy na duzych parkingach przyautostradowych spiacych w przyczepach podroznych.

Jak wyglada w tych krajach sytuacja prawna, nie wiem. W Niemczech mozesz przespac sie na parkingu przydroznym aby sie zregenerowac i przywrocic zdolnosc dalszej jazdy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiego wątku na forum, więc pozwole sobie zadać pytanie, jak rozmieszczone są pola kempingowe na wybrzeżu Hiszpanii? Wystarczy jechać lokalną drogą biegnącą nad morzem w interesującym mnie regionie żeby coś ciekawego znaleźć? Czy też pola są w miasteczkach oddalonych od morza i trzeba je wyszukiwać na mapach? Przeglądając bowiem różne kempingi w Hiszpanii zauważyłem, że wiele z nich jest kilka kilometrów od morza :look:... 

 

Zaniepokoilo i zdziwiło mnie też to, że te kempingi to ogromne ośrodki z dyskotekami, sklepami, parkami wodnymi itp. A ja zawsze szukam ciszy, spokoju i samej "natury", marzy mi się kemping nad samym morzem, cichy i spokojny, gdzie budzić mnie będzie szum morza a nie animator przez głośnik :hmm: Są takie w ogóle, czy musze zmienić swoje nastawienie?

 

I jeszcze jedno. Jak wygląda sytuacja ze spaniem "na dziko" w czasie podróży, we Francji i Hiszpanii? Czy jeśli zjadę na jakiś parking przy drodze, ewentualnie przy stacji benzynowej żeby odpocząć (przespać się) to czy narażam sie na nieprzyjemności ze strony np. miejscowej policji? Czy powinienem zostać w samochodzie czy spokojnie można iść spać do przyczepy? Czytałem też na forach, że Francja nie jest najbezpieczniejsza i zdarzają sie przypadki kradzieży właśnie na parkingach. :look:

Tu http://forum.karawaning.pl/topic/12756-ola-espa%C3%B1a/page-3 znajdziesz listę kempingów na których mieszkaliśmy w czasie podróży w 2011 roku i nie były to turystyczne kombinaty.  Kempingów nie rezerwujemy, choć zawsze mamy przygotowaną wcześniej listę "na wszelki wypadek" . Taka lista przydaje się szczególnie przy dużych miastach, bo tam trudno trafić na kemping przez przypadek. Jadąc wzdłuż wybrzeża trafiamy oczywiście na drogowskazy na kempingi i czasami z nich korzystamy, chociaż zdecydowanie wolę zajechać do miejscowego biura informacji turystycznej - tam zazwyczaj mają listę okolicznych kempingów, łatwiej wtedy o wybór. W Hiszpanii wewnątrz półwyspu kempingów jest mało, co innego na wybrzeżu. Tam jest w czym wybierać. Ze spaniem na parkingach po drodze (Francja, Niemcy) nigdy nie miałam problemu. Śpimy w przyczepie, oczywiście dokumenty śpią razem z nami. W Hiszpanii też nam się to zdarzało, ale Hiszpania jest pod tym względem specyficzna: stacje benzynowe, nawet te na autostradach, najczęściej są zamykane w nocy i parkingi przy nich pustoszeją, a to nic przyjemnego stać samemu na pustkowiu! Trochę samochodów nocą jest na parkingach przy motelach i na takich my tez spaliśmy, oczywiście w przyczepie.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie rezerwacji: ja mimo,że jeżdżę przed sezonem (jak na razie) to rezerwuję miejsce. Jedziemy na 2 tyg w jedno miejsce i dzięki rezerwacji mam jeszcze taniej i dodatkowo mam dokładnie tą parcelę którą chcę ( 40m od linii morza, przy placu zabaw ,z dala od śmietnika itp,itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz miejsce, to pewnie że czasem warto, ja np mam jeden kemping na Cro, że jak będę tam jechał, warto będzie mi zarezerwować konkretne miejsce, ale tak ogółem to nie warto sobie tyłka zawracać rezerwacją.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moja polowa spi podczas jazdy... < też mi nowina...

@andiat

Moja "większa połowa" zasypia po 30min od startu. Po przebudzeniu zawsze zadaje pytanie.

Gdzie jesteśmy ? ... odpowiadam w samochodzie...

 

Na całej naszej trasie raz jedyny raz spaliśmy "na haku" na bezpłatnym Parkingu w centrum Salamanki.

Zabrakło nam czasu na gruntowne zwiedzanie Katedry, wieża widoczna na zdjęciu.

GPS Parkingu 40° 57' 31.06" N  5° 40' 1.14" W

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.