Skocz do zawartości

Fendt 410 forumowicza?


marcellos

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym nie kupował przyczepy o ładowności poniżej 200kg (takiej realnej) - i to i tak jest za mało. Aktualnie mam prawie 300kg a nadal jestem na granicy przekroczenia DMC a przedsionka nie używam.

 

jeżeli kiedyś wpadniesz na pomysł załadowania na pokład :

 

akumulatora (ok 30kg) 

movera (ok 40)

klimatyzatora (ok 30kg)

koła zapasowego (ok 18kg)

przedsionka (15 - 60kg)...

rowerów na bagażnik (20-50kg)

 

jak widać szybko da się kilkaset kg wyliczyć - tylko po rzeczach grubych, a tzw drobnica też swoje waży, jest cały temat o tym i nie ma co się dublować. Ja bym teraz celował w ładowność 400kg i więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja bym nie kupował przyczepy o ładowności poniżej 200kg (takiej realnej) ..

 

Między innymi z tych samych względów odpuściłem Burstnera 480TK. Miał teoretycznie 235 kg ładowności, ale jak na szybkiego doliczyłem doposażenie o ciepłą wodę, zmianę zbiornika z 25 l na 70 litrów (założenie, że będę jeździł z pełnym) + akumulator z instalacją + zapasik + roleta + kabelek przyłączeniowy (30m) to nawet bez przedsionka wychodziło mi ładowności w okolicach 100 kg. Dorzucam dodatkową butlę, 2 rowery, żarełko do lodówki i zgrzewkę wody pitnej i przebijam DMC. A gdzie krzesełka, stoliki, gadżety dzieciaków, bagaże, czy przedsionek (jeśli zdecyduję się go jednak zabrać)?

 

O moverach, czy klimie nawet nie wspominam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was kiedyś ważył swoją przyczepę?? - zerknij tutaj: http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-wa%C5%BCy-wiecej-niz-myslisz/

 

Albo miał kontrole jadąc na wakacje  zestawem  ? - można w szukajce poszukać tego i podobnych tematów: http://forum.karawaning.pl/topic/7359-ostrzezenie-przed-wzmozonymi-kontrolami/?hl=%2Bkontrola+%2Bwagi&do=findComment&comment=190722 . Oraz np na Youtbe kilka ładnych filmów z ważenia właśnie cepek i kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Fendt saphire 410  z 2008 r. DMC 1100 kg. Masa własna wg dowodu 930 kg. Wyglądało fajnie wagowo do czasu zważenia 1190 kg. Po odjęciu wagi wszystkiego dodatkowego w przyczepie ok 150 kg wychodzi 1040 kg. Gdzie pozostałe 110 kg się schowało tego nie wie nikt. Myślałem, że może woda w ścianach ale niestety przyczepa sucha jak pieprz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.