Skocz do zawartości

Mini lokalizator turystyczny GPS (na grzyby)


moro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pyszczku i kto to mówi :)zapomniałeś jak właśnie za pomocą telefonu z GPS  AutoMapą i z opcją  pieszą nadrobiłeś prawie 6 kilosów i też jak po sznurku:)Ale fakt potem na pewno można odtworzyć przebytą trasę tylko nogi bolą:)Ale chwile niezapomniane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie aplikacji na Androida. Niestety albo stety ojciec nie ma smartfona i nie zapowiada się żeby go zakupił, gdyż jego obecny, tradycyjny telefon komórkowy to i tak dla niego zło konieczne :)

Pytanie, czy w obecnym telefonie ma GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczku i kto to mówi :)zapomniałeś jak właśnie za pomocą telefonu z GPS  AutoMapą i z opcją  pieszą nadrobiłeś prawie 6 kilosów i też jak po sznurku:)Ale fakt potem na pewno można odtworzyć przebytą trasę tylko nogi bolą:)Ale chwile niezapomniane :)

Ojtam Ojtam. Ja akurat wtedy miałem HTC z zaśmieconym Windowsem i szybciej szedłem niż  się  aktualizowała pozycja ale sam w sobie pomysł na lepszym sprzęcie nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem przed chwilą w lesie i przetestowałem sprzęt... zapisałem lokalizację samochodu przytrzymując jednocześnie 2 przyciski i poszedłem w las. Od momentu zapisania pozycji GPS wskazuje na głównym ekranie miejsce, które zapisaliśmy. Wygląda to tak:

n801.jpg

U góry jest ikonka samochodu ( oznacza jeden z kilkunastu możliwych punktów do zapisania ) oraz data i godzina momentu zapisania punktu ( miałem złą godzinę ustawioną ). Poniżej strzałka wskazuje kierunek gdzie jest auto, oraz odległość w linii prostej. Jest jeszcze wysokościomierz ale jest mi on nie potrzebny i nie zweryfikowałem prawdziwości wskazań.

 

Dane punktu są zapisywane na podstawie moim zdaniem dokładnych współrzędnych.

n19h.jpg

 

Mamy jeszcze do dyspozycji cyfrowy kompas, ale on do działania wymaga poruszania się, gdyż kierunki wyznacza również na podstawie współrzędnych.

 

Zimy start w moim przypadku trwał 135sekund.

Baterie testowałem w domu i podczas ciągłego szukania sygnału urządzenie wytrzymało około 13 godzin.

 

Dokładność jest trochę mniejsza niż w wg producenta, gdyż po powrocie na parking urządzenie wskazywało, że mam jeszcze 20m do samochodu.

 

 

Podsumowując... po pierwszym użytkowaniu około 30 minutowym jestem zadowolony z zakupu. Cena za wersję drugą (mocniejsza bateria) z wysyłką to 180zł. Polecam urządzenie na leśne spacery, żeby się nie zgubić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trafiłem tu szukając mini lokalizatora GPS, do turystyki. tzn używam map paierowych  a w aucie unikam gpsa bo mam dość jak pod moj dom podjezdrza z 10 aut dziennie a w wekendy wiecej i szukają drogi do Swidnicy ktora to istaniała ostatnio w 1945r :] i się dziwą ze nie ma..bo gps ich prowadzi. :look: parę lat temu problemu nie było bo mało kto miał nawigację...ale za kilka lat to bede chyba musiał znak tam postawić bo taki będzie ruch...

 

W aucie używam zdjec lotniczych w róznej skali wydrukowanych na drukarce + mapa turystyczna -nawet A 4 tak nawiguje.

 ale wrócmy do tematu.

 

 

Potrzebuje takiego malego urządzenia ,oczywiście na AA lub AAA  z tylko jedną funkcją, aby pokazywało aktualną pozycję.Ale jeśli zaoferuje coś wiecej to tym lepiej.

 

Z tego co widziałem na rynku jest tego masa ale wiekszość tylko umie zapamiętać pozycje ,- zwykle kilka ,i do niej doprowadzić w lini prostej  ..a to słaby pomysl jak na trasie znajdzie się wieksza rzeczka, ogrodzenia itp i powrot po sladzie byłby dobra wtedy opcją.. Zaledwie kilka pokazuje pozycje....a które umożliwaiają wpisanie pozycji i prowadzenie do niej?

 

 

Urzadzenie ma słożyc tylko jednemu celowi, dziewczyna gdzies jest i mam ją odebrać,nie wie gdzie, podaje mi smsem pozycję i ja po nią jadę .

 

Gdybym mogł wpisać te pozycje i być prowadzony z licznikiem w metrach to było by ułatwienie ,ale jełsi nie to skojarze to z mapa turystyczna i też trafię.

 

Ktoś się oriętuje jakie z obecnych urządzeń do tego by się nadały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziewczyna ma smartfon z Internetem? Bo jak tak to uruchamia dowolną nawigację i jej wyświetla gdzie jest. Jak nie ma Internetu to złapanie fixa przez GPS może zająć dłuższą chwilę i dodatkowo trzeba by wgrać jej jakąś nawigację z mapami na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny sprzęt (mini gps) kupiliśmy Ojcu na urodziny, bo ma już swoje lata a rok temu pogubił się w lesie. A że dużo po lesie chodzi to sprzęt przetestował.

Faktycznie dokładność mniejsza niż producent zakłada ale w lesie nie miał jeszcze problemu by wrócić do auta. 

Co prawda ma komórkę z gps'em ale jak na ma tez ponad 50 lat wiec raczej komórki używa tylko do dzwonienia - chociaż na komputerze i w internecie porusza się bez problemu łącznie z zakupami itd. To uprzędzenie jest łatwe w użyciu, bez problemu może je obsłużyć starsza osoba i pod tym względem był kupowany.

Ja wolę jednak androida z mapą, np. Androzik + mapy sztabowe 1:10tyś lub 1:50 tyś. Sprawdza się super.

 

Brat używa natomiast Garmina e-trex. Sam tez go często pożyczam - fajny sprzęt:

garmin_etrex.jpg

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem o tym e-trexie i być może kiedyś go nabędę.

 

Moj Celestron doszedł,jako ze wszystko dokładnie testuję i nie szczędze słów krytyki od razu zacznę.

 

Uchwyt z linka jest w dolnej częsci urządzenia co sprawia ze po powieszeniu gdziekolwiek wisi do góry nogami.Linka cienki repik jest nie wiązana..a zgrzewana!!!!!!!!! i to zgrzanie zasłania taśma....sugeruję od razu albo to zszyć albo kupić nowa linkę i związać...bo ciężko wyczuć kiedy to się oderwie...

 

Z 4 przycisków opisany jest tylko włącznik.

 

Folia na ekran ma nakleję go zasłaniającą czyli po zakupie trzeba ją zerwać niestety. I na razie to tyle minusów.

 

Waga urządzenia 78,5g ,wymiary fajne,takie w sam raz w/g mnie, w komplecie woreczek .

 

DSCF2047J_eexwqna.JPG

 

 

Po włączeniu w pokoju ,jak i na parapecie (wokoło wysokie bloki)w pochmurny dzień nie był w stanie złapać sygnału satelit...

 

Na balkonie (druga strona bloku) złapał. Sam się wyłącza ekranik po chyba 2-3 min...po naciśnieciu włącznika satelity są od razu widoczne. ...ale gdy wniosłem do domu już znikają.

 

Instrukcję wszystkie mam tylko po angielsku wiec jak z nim gdzieś pojadę to opiszę co i jak się tu ustawia.

 

Z plusów to nie wydaje chyba żadnego dzwięku co mnie cieszy.

 

 

 

Nacisniecie drugi raz WŁACZNIKA uruchamia na 30 sek podświetlenie ekraniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST SŁABO.

 

Pierszy test- miasto, budynki 4 piętrowe ,skwery, odchodzę od zapamiętanego punktu na 400m, wracam po 15mni, bład wynosi 14m.

 

drugi test- Turystyka- dolina, droga idąca dolina ,drzewa po obu stronach drogi-  dystans od zapamiętanego punktu 1200m.Wracam po 6 godzinach....Już po uruchomieniu widać duuuzy bład- urzadzenie wskazuje niewłaściwy kierunek o ok 45 stopni....moze ma na to wpływ zbocza doliny...po ok 500m dopiero zaczyna pokazywać nieco inny- zły o 30st.   Przy odleglosci od auta (wedłog mnie 200m) on podaje 103m....W efekcie mijam punkt gdzie jest ZERO a auta nawet nie widać i dopiero po 83m jestem przy nim.

 

Wnioski:

Ja pomyliłem się o 17m on o 83m

Kierunek ja znałem prawidłowy od razu a GPS podawął błedny o 45s do 30s i dopiero 300m od auta mniej wiecej prawidłowy.(w tym rejonie teren był juz niemal płaski i droga bez drzew po bokach)...

 

Może to jest dobre dla kogoś kto się czuje obco poza miastem ,ale dla survivalowca czy doświadczonego turysty jest raczej niepraktyczne bo zamiast mi pomagać to ja wiem wszystko lepiej i poprawiam gps-a o kierowaniu sie jego zalecaniami nie ma mowy!

 

Jesli ktos pojdzie w kierunku podawanym przez gps to np trafi na rzeke ktora pokona a po ilus metrach gps pokaże inny kierunek i przeprawi go ponownie przez tę sama rzekę lub inne przeszkody. Nie za fajnie iść do celu po łuku....

 

Mnie nie zadowala błąd 14m  i  83m,  moze miał na to wpływ czas 6godzin  albo dystans...tego jeszcze nie wiem.

 

 

Po wyjęciu bateri na 30s dane zapamiętane się nie pokasowały.

 

Sprawdzę jeszcze inne rzeczy przy najblizszej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem dalsze testy i wyszły pozytywnie- az mnie zaskoczyły.

 

Teren zwykła wieś,miasteczko i domki jednorodzinne, płaski teren.  Po powrocie po kilku godzinach błąd wyniósł 3m , jechałem autem i strzałka dobrze pokazywała kierunek do zapisanego punktu.

 

Następnie znalazłem w miasteczku punkty typu Pomnik i inne i wpisywałem z GPSa ich długośc i szerokosc geogr-  następnie w domu korzystajac z google centrowałem mapę na tych zapamiętanych punktach i sprawdzałem ile m jest bledu między danymi z google a tymi z gPSa.

 

Okazuje się ze tylko 4 do 5m i to w różne strony.  Tak ze nie jest zle,jest nawet b dobrze. Zastanawia mnie dlaczego w pierwszych testach wyszły takie błady-ale chyba własnie  zbocza dolin i lasy nie są dobrymi miejscami na korzystanie z tego urządzenia bo skoro nie widzi ono horyzontu w każda stronę ,lub inaczej ,widzu 60% nieba..- tzn ze korzysta z różnej ilosci satelit i zapewne z tą są te rozbieznosci . Ogólnie wiec polecam urządzenie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.