Skocz do zawartości

Hobby Classic 400 - referencje


piotrowin

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że sprzedający zastosował w tym przypadku socjotechnikę z wyposażeniem dodatkowym aby odwrócic uwagę ew. nabywców od ceny przyczepki, która jest - moim zdaniem - zbytnio wygórowana. Niedawno za pośrednictwem tego forum sprzedawał swoje Hobby 420 exklusive z roku 1991 user z okolic Krakowa za cenę 7500 zł do negocjacji równiez w nienagannym stanie. To, że sprzęt jest należycie utrzymany nie świadczy o tym, że muszę przepłacać, tym bardziej , że to nie sezon i na spokojnie mogę trafić okazję zarówno cenową jak i co do zadawalającego stanu technicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnymi faktami się nie dyskutuje.

To, że właściciel dbał o przyczepę to już wiadomo. Ktoś zakładający dodatkowe

wyposażenie, na pewno nie zostawi odstającej listwy- przykładowo.

Więc doszukiwanie tzw baboli będzie raczej bezcelowe, więc można przyjąć że stan jest OK. 

Jednak zawsze jest zalecana ostrożność.

Ja trochę z innej beczki. 

Praktycznie przyczepa dwuosobowa, dobra ktoś zaraz napisze, ze wyśpią się spokojnie 3 osoby.

Sorki ja jakoś sobie nie wyobrażam spania we trójkę z dorastającym dzieckiem w jednym łóżku, dłużej niż dobę czy dwie.

Cena? może nieco wygórowana. Z drugiej strony zadbana i dobrze utrzymana przyczepa

musi kosztować. Cena to sprawa kupca i sprzedawcy.

Pytanie czy to dodatkowe wyposażenie jest koniecznie nabywcy potrzebne i niezbędne.

Nawet na " dziko" wolałbym zamiast mowera, ciepłą wodę. 

Przykładowe kupno bez wyposażenia było by ciekawe. Po solarze pewno zostaną dziury w dachu.

Po oświetleniu pewno też zostaną jakieś otwory na lampy, kable.

Maszt antenowy jeśli ten mocowany w szafie wychodzący dachem- to co kolejna dziura po nim?

No chyba, że to jakiś inny maszt.

Praktycznie do zdemontowania tylko mower.

Piotrowin, Przyczepa ma bardzo dobre referencje, ale czy spełnia twoje potrzeby i wymagania tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi

Tak tytułem wstępu, którego nie było - jeździć będzie 2 osoby, może (ale to sporadycznie) 3-4, bo dorosłe dzieci mają swoje zainteresowania i swój świat. Gdzie - na kemping czy na dziko - tego jeszcze nikt nie wie.

To będzie moja (nasza) pierwsza przyczepka więc nie mam o nich zielonego pojęcia. Wszystko co wiem i na co dotychczas zwracałem uwagę wiem z tego i innych forów. Kilka przyczepek już oglądałem i teoretycznie wiedząc na co patrzeć widziałem "z tyłu liceum, z przodu muzeum" :) Ale to tylko wiedza teoretyczna - trzeba pomacać żeby zobaczyć. Jednak żeby pomacać trzeba pojechać, a to generuje koszty i potrzebny jest czas.

Z właścicielem jestem już "po słowie" i jak Ksawery się uspokoi pojedziemy na oględziny (a drogi kawał, prawie 350 km w jedną stronę).

 

Niektóre posty wylały jednak na mnie kubeł zimnej wody i fascynacja zmieniła się w wątpliwości.

Czy mover będzie potrzeby? z pewnością tak bo mam problem żeby przepchnąć pełną taczkę a tu mowa o tonie ładunku.

Czy zamiast ładować kasę w fotowoltaikę nie lepiej w bojler ciepłej wody? (z wiekiem wzrasta popyt na odrobinę luksusu). Tylko jeśli na kemping to elektryczny by wystarczył, ale jeśli na dziko to lepszy chyba byłby gazowy, a to już różnica w pieniądzach.A może te środki byłoby lepiej przeznaczyć na bagażnik rowerowy?

I sto innych pytań. Ot takie tam dylematy :(

Niemniej jednak ta przyczepka (czymś mnie cholera zauroczyła) ciągle na pierwszym miejscu listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pozytywnie opinie nie oznaczają że należy bezwzględnie dokonać tego zakupu.

Potrafimy ze 100% uzasadnieniem zmieszać z błotem licha budkę starego forumowicza, jeśli okaże się że robi wałek.

Opinie mają nadać pewności, że na miejscu nie wylezą kwiatki, wielkie gały i ogólny wał.

Nikt nie napisał że jest jak z salonu, ale na pewno nie jest przekłamana tak jak większość ofert , a to już naprawdę duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja kupujacego.  :hmm:

Ja przed kupnem kampera (od znajomego z forum) oglondałem Hobbikę z 2011 roku, ogrzewanie oszabrowane, i niestety lewy tylny(1 m) dolny bok , był już zamoczony i już leciało.  Nie wspomne o przedniej pułce w bakiście .(normalka)   :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mover będzie potrzeby? z pewnością tak bo mam problem żeby przepchnąć pełną taczkę a tu mowa o tonie ładunku.

Czy zamiast ładować kasę w fotowoltaikę nie lepiej w bojler ciepłej wody? (z wiekiem wzrasta popyt na odrobinę luksusu). Tylko jeśli na kemping to elektryczny by wystarczył, ale jeśli na dziko to lepszy chyba byłby gazowy, a to już różnica w pieniądzach.A może te środki byłoby lepiej przeznaczyć na bagażnik rowerowy?

I

Jeśli na kemping- To ciepła woda całkowicie zbędna.

Kąpiel w przyczepie na kempingu to kiepski pomysł. Mając w perspektywie

wygodną kąpiel w sanitariacie kempingowym- za która notabene i tak zapłacisz.

A kąpiel w ciaśniutkiej kabinie w przyczepie, to niebo i ziemia.

Nie wspomnę o doniesieniu wody i odniesieniu zużytej  i możliwości

zalania łazienki.

Na kempingu praktycznie nie ma opcji aby Ci nie pomogli wepchnąć przyczepy na miejsce.

W zasadzie nie musisz za wiele prosić, karawaningowcy są zawsze chętni do pomocy.

No i kożystając z takiej pomocy jest okazja do przełamania pierwszych lodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka jest OK.

Tutaj masz ogłoszenie sprzedającego zamieszczone  na k.pl  

http://forum.karawaning.pl/topic/15745-s-przyczepa-kempingowa-hobby-clasic-400-1991-r-dmc-1350/

Witam.

Chciałbym skorygować błąd jaki wkradł się do ogłoszenia umieszczonego na naszym forum, Otóż błędnie podałem DMC przyczepy - prawidłowa dopuszczalna masa całkowita przyczepy to 1050 kg , zaś jej masa własna wynosi 794 kg .

Przy okazji dziękuję wszystkim forumowiczom i forumowiczkom  za pochlebne  opinie nt. mojej   :przyczepa:

Pozdrawiam serdecznie  , do zobaczenia na karawaningowym szlaku :banan: .

Tomek.

Edytowane przez CINCINO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka.gif Witam. witka.gif
Dziś przyczepka została sprzedana.
Nowym właścicielom życzymy by cepka.gif Hobbitka służyła im tak wiernie jak nam. By zawsze zapewniała im bezpieczne schronienie na karawaningowym szlaku.
Zaprzyjaźninym forumowiczom chcemy przy okazji poklon.gif podziękować za dobre opinie o naszym mobilnym domku.

Pozdrawiamy serdecznie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.