Skocz do zawartości

problem z pompką wody w angielce


Rekomendowane odpowiedzi

Mam  problem z wodą (wszystko dziala ok. ale pompka załącza się co chwile(tz.jest takie cyk cyk) jak gdyby stycznik pykał i przygasają-mrugają lekko światł muszę wyłączać główny wyłącznik pompki)

Pompkę już zmieniłem i nic,woda nigdzie nie kapie co to może być?Ale jak woda jest odkręcona to jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że jest to pompka zatapialna - to podejrzewałbym któryś z kranów, a dokładnie chodzi o styki elektryczne. Jedyna rada to dobierac się  po kolei do poszczególnych kranów, sciągać jedną  z wsuwek elektrycznych i sprawdzanie czy problem  włączającej się pompki nadal występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz załączanie pompki ciśnieniowe.

Wówczas może być wszędzie szczelnie, ale sama pompka może przepuszczać wstecz, stąd spadek ciśnienia załącza ją cyklicznie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że jest to pompka zatapialna - to podejrzewałbym któryś z kranów, a dokładnie chodzi o styki elektryczne. Jedyna rada to dobierac się  po kolei do poszczególnych kranów, sciągać jedną  z wsuwek elektrycznych i sprawdzanie czy problem  włączającej się pompki nadal występuje

no tego nie robiłem(ale dzwięk stykow klikających mam przy pompce)

Chyba że masz załączanie pompki ciśnieniowe.

Wówczas może być wszędzie szczelnie, ale sama pompka może przepuszczać wstecz, stąd spadek ciśnienia załącza ją cyklicznie.

pompka jest już druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) sprawa jest prosta - pewnie masz instalację ciśnieniową jak pisze Wojtek.

 

na 99% masz na gniazdku przyłączeniowym od pompki - od jego wewnętrznej strony - potencjometr do regulacji ciśnienia.

 

musisz zalać instalację wodą, zakręcić krany i wtedy regulować, tak samo po odkręceniu kranu musisz tak wyregulować, żeby pompka chodziła non stop przy odkręconych kranach - 10minut roboty koszty zerowe..

 

pompkę będziesz miał w zapasie.

 

jak masz zbiornik wewnętrzny to szukaj potencjometra - wzdłuż przewodów wodnych - jak najbliżej bojlera...

 

aha skoro cykanie wyłącznika masz przy pompce - to tam właśnie masz też regulację :)

 

proszę bardzo :  http://www.auctiva.com/hostedimages/showimage.aspx?gid=39821&image=253574862&images=253574701,253574731,253574755,253574862,253574879,253574888&formats=0,0,0,0,0,0&format=0

 

(cała aukcja http://www.ebay.co.uk/itm/Whale-ES1001-Inlet-Socket-integrated-pressure-switch-/390643660278?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item5af42d35f6)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) sprawa jest prosta - pewnie masz instalację ciśnieniową jak pisze Wojtek.

 

na 99% masz na gniazdku przyłączeniowym od pompki - od jego wewnętrznej strony - potencjometr do regulacji ciśnienia.

 

musisz zalać instalację wodą, zakręcić krany i wtedy regulować, tak samo po odkręceniu kranu musisz tak wyregulować, żeby pompka chodziła non stop przy odkręconych kranach - 10minut roboty koszty zerowe..

 

pompkę będziesz miał w zapasie.

 

jak masz zbiornik wewnętrzny to szukaj potencjometra - wzdłuż przewodów wodnych - jak najbliżej bojlera...

 

aha skoro cykanie wyłącznika masz przy pompce - to tam właśnie masz też regulację :)

 

proszę bardzo :  http://www.auctiva.com/hostedimages/showimage.aspx?gid=39821&image=253574862&images=253574701,253574731,253574755,253574862,253574879,253574888&formats=0,0,0,0,0,0&format=0

 

(cała aukcja http://www.ebay.co.uk/itm/Whale-ES1001-Inlet-Socket-integrated-pressure-switch-/390643660278?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item5af42d35f6)

wejcie pompki mam inne i nie mam regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejcie pompki mam inne i nie mam regulacji

Ja już troszkę walczyłem w zeszłym sezonie i nic

to prześledź instalację wodną i okoliczne kabelki - gdzieś tam powinien być potencjometr. Sprawdzałeś czy w kranach masz mikrowyłączniki ?

krany działają ok i ciepła i zimna zawsze załączają

Ja już troszkę walczyłem w zeszłym sezonie i nic

krany działają ok i ciepła i zimna zawsze załączają

poszukam tej regulacji i podłączam krany

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej, to włącznik ciśnieniowy może być w dowolnym miejscu na przewodzie od pompki do kranu.

W starszych przyczepkach taki włącznik stosowano alternatywnie po uszkodzeniach włączników przy kranach.

Więc krany mogą u Ciebie "klikać" nawet bez wody, a pompkę załącza brak ciśnienia wody w układzie.

Kilka przykładów:

http://www.ebay.co.uk/bhp/caravan-pressure-switch

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej, to włącznik ciśnieniowy może być w dowolnym miejscu na przewodzie od pompki do kranu.

W starszych przyczepkach taki włącznik stosowano alternatywnie po uszkodzeniach włączników przy kranach.

Więc krany mogą u Ciebie "klikać" nawet bez wody, a pompkę załącza brak ciśnienia wody w układzie.

Kilka przykładów:

http://www.ebay.co.uk/bhp/caravan-pressure-switch

 

dzięki za fotki to są własnie moje gniazda do wody,poszukam tej regulacji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za fotki to są własnie moje gniazda do wody,poszukam tej regulacji

Regulację być może znajdziesz łatwo, ale przede wszystkim musisz znaleźć nieszczelność bądź cofanie się wody z układu.

Wystarczy kilkadziesiąt kropel wycieku/cofania żeby włącznik zapinał pompkę w wyniku spadku ciśnienia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pod bojlerem (pomacaj) czy tam jest sucho.A regulacja to pokrętło widoczne na fotkach.Ale to nic nie da jeżeli będzie gdzieś ubytek wody i spadek ciśnienia.

Pozdro,,,,,, :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie musi być nieszczelność - u mnie do tej pory się nie objawiła - wystarczyła chwila regulacji i jest ok. Tak samo po spuszczeniu wody na zimę - wiosną po zalaniu i odpowietrzeniu układu znowu będzie trzeba dobrać ciśnienie, m.in do aktualnej "mocy" pompki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie musi być nieszczelność

...

Im wyższe ciśnienie, tym wyższa szczelność jest wymagana.

Jeśli jest zastosowany włącznik ciśnieniowy, to tylko ciśnienie w układzie ma wpływ na jego załączanie.

Na stabilne ciśnienie ma wpływ szczelność, dokładnie tak jak w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.