Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa Compass Rallye Gte


velur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tutaj nowy więc mam do wszystkich ogromną prośbę.

Jestem na kupnie przyvzepy :

Przyczepa kempingowa Compass Rallye Gte

Ponieważ jestem na kupnie przyczepy pierwszej w życiu chciałbym od Was dowiedziec sie czy jest warta kupna ta marka przyczep z 91r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Warto kupić tą przyczepkę pod warunkiem, że ją sprawdzisz przed zakupem:

sprawność kuchenki gazowej i podgrzewacza do pizzy, podgrzewacza wody w angielkach jest on na ogół na prąd i gaz, lodówki zasilana jest gazem prądem z sieci i prądem z akumulatora, pompkę wody prawdopodobnie w tych rocznikach są pompki zewnętrzne, oświetlenie i przetwornice, która prawdopodobnie będzie razem z prostownikiem do ładowania akumulatora.

Najważniejsza sprawa do sprawdzenia to twardość ścian, na zewnątrz i wewnątrz, oraz sufitu i podłogi dusząc palcem co kawałek doczytaj resztę na forum odnośnie zakupu przyczepki ja zanim kupiłem pierwszą przyczepkę to studiowałem bardzo długo to forum samochód kupisz w godzinę, a na zakup przyczepki musisz poświęcić kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podrzuć linka ze zdjęciami to wtedy można coś powiedzieć, ocenić a tak w ciemno ....to ... :pupa:

A co do wieku ... my mamy budkę z 90 -go roku i jest super, jest sporo budek starszych, najważniejsze żeby była sucha i szczelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega " kuzzb" określił to znakomicie zastosuj się do jego wskazówek a na pewno będziesz zadowolony z zakupu lub będziesz szukał innej przyczepki , powodzenia.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o bardziej merytoryczne odpowiedzi to kolego zapodaj jakiego linka żeby móc ci pomódz,, bo tak to wrózenie z fusów, z angielkami róznie bywa, jak i z innymi markami równiez-

trzeba oceniac konkretny egzemplarz zależy czego oczekujesz i jakim dysponujesz budżetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na poradę typu angielka fe, ponieważ te przyczepki są lepiej pod względem wyposażenia przygotowane do karawaningu gdyby jeszcze miały solary to już by było wszystko i kompletna niezależność. Pierwszą miałem angielkę, teraz mam Knausa tylko dlatego, że jak kupowałem to  młodych angielek nie było w sprzedaży. Porównując Avondale, którą miałem do obecnego Knausa nie ma różnicy. Avondale kupił ode mnie kolega obydwie stały od maja do 24 listopada nad jeziorem korzystaliśmy z nich bardzo dużo nawet z łazienek i wszystko było ok teraz pojechały pod dach na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawelsn czy użytkowałeś kiedykolwiek angielską przyczepę ,że pozwalasz sobie na taką ocenę? " angielka afe "

 

Ja użytkuję dość intensywnie pełnoletnią angielską przyczepę i mam odmienną opinię. Przejeżdżam z nią  od 4000 do 5000 km rocznie i mnie nigdy nie zawiodła. Prowadzi się za holownikiem bardzo dobrze i wszystkie urządzenia są w pełni sprawne.

Przy ocenie przyczepy najważniejszy jest jej stan techniczny , wyposażenie oraz rozkład wnętrza przyczepy.

Przy okazji dodam ,że prawie każda angielka jest wyposażona w antenę i instalację Tv, piekarnik oraz pełną instalację 12V wraz z akumulatorem i elektroniczną ładowarką. Tego typu dodatki występują w większości kontynentalnych przyczep za dopłatą lub są wręcz nieosiągalne.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawelsn czy użytkowałeś kiedykolwiek angielską przyczepę ,że pozwalasz sobie na taką ocenę? " angielka afe "

 

Ja użytkuję dość intensywnie pełnoletnią angielską przyczepę i mam odmienną opinię. Przejeżdżam z nią  od 4000 do 5000 km rocznie i mnie nigdy nie zawiodła. Prowadzi się za holownikiem bardzo dobrze i wszystkie urządzenia są w pełni sprawne.

Przy ocenie przyczepy najważniejszy jest jej stan techniczny , wyposażenie oraz rozkład wnętrza przyczepy.

Przy okazji dodam ,że prawie każda angielka jest wyposażona w antenę i instalację Tv, piekarnik oraz pełną instalację 12V wraz z akumulatorem i elektroniczną ładowarką. Tego typu dodatki występują w większości kontynentalnych przyczep za dopłatą lub są wręcz nieosiągalne.

 

Niestety nie używałem angielki, ani żadnej innej, jestem dopiero na etapie kupna pierszej przyczepki. Ale przeczytałem chyba wszystkie posty w "Kąciku kupujacego", odwiedziłem kilka komisów i nie spotkałem się jak do tąd z pochlebną opinią na temat angielskich przyczep. Zresztą, gdyby kolega velur zadał sobie odrobinę trudu i przejrzał forum wiedziałby, że większość odradza angielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda.

Prawdą jest też, że kupić "zdrową angielkę" jest niesamowicie trudno, zwłaszcza w wieku, o którym wspomina Kol. velur.

Z tego powodu, abyśmy mogli cokolwiek więcej napisać, konieczne są zdjęcia i bardziej szczegółowy opis, tak, jak Koledzy w tym temacie już napisali :ok:

Bez tego, możemy o angielkach prowadzić tylko ogólną dyskusję, a chyba nie o to Kolego velur Ci chodziło :hmm: .

P.S.

Jeśli możesz, uzupełnij informacje w profilu, to również może być pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelsn, przeczytaj też wątek tworzony przez zadowolonych użytkowników, moim zdaniem, cenny głos w dyskusji :]

http://forum.karawaning.pl/topic/6113-swift-i-inne-angielki/

 

powiem przewrotnie, że opisywany problem nie dotyczy, na szczęście angielskich przyczep, tylko naszych "przedsiębiorczych rodaków", 

pamiętajcie, że mówimy tu o przyczepach ze stażem ok 20 lat, Angielscy Gentelmeni zwykle już tak starych przyczep nie użytkują (bo mają młodsze), a te staruszki stoją sobie pod chmurką (bo garaż drogi) i wchłaniają wyspiarską pogodę przez wiele, wiele miesięcy. W końcu Gentelman się zlituje i powiesi na przemoczonym kadłubku kartkę "Oddam złom za darmo, tylko mi ją sprzątnijcie z podjazdu zanim się rozpadnie !", a Rodacy - wiadomo - zawsze pomocni. Przyjedzie Ci potem taki wrak do Kraju Naszego, zwykle na lawecie, nawdycha się zapachów z odświeżaczy i stoi na placu komisowym "Okazja". 

 

polecam przejrzeć Angielski ebay : http://www.ebay.co.uk/sch/Campers-Caravans-Motorhomes-/121904/i.html?_nkw=&_sop=15&rt=nc&LH_BIN=1

np. Swift Conqueror 520 1991 za 2500 Pounds'ów to ok 12000 PLN + transport (ok 2-3 tys PLN)

więc czemu w Polsce podobne stoją za 5-6 tys PLN'ów ?

 

ale "do adremu", jako Sympatyk przyczep z Wysp, wszystkim nowicjuszom gorąco odradzam kupno angielki, chyba że ktoś może ją obejrzeć dokładnie, albo od razu założymy remont

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JINX bardzo dobrze to podsumował....

 

Dla nowicujszy angielka zdecydowanie NIE! na prawde w Polsce ciężko znaleźć nie przemoknięty eglemplarz, liczba opisów remontów na forum tylko ten fakt potwierdza.

 

Ja niestety też kupiłem swoją pierwszą przyczepę angielkę w bardzo okazyjnej cenie ... cóż jeden sezon zamiast nad morzem spędziłem w przyczepie na podwórku ... remont trwał ponad 3 miesiące (opis jes na forum).

 

Czytając tematy dotyczące remontów, praktycznie systematycznie pojawia się ten sam problem u nowych użytkowników ... jedni od razu inii po kilku tygodniach, po sezonie przekonują się że ich piękna angielska budka jest w połowie przegnita ... a jak rozpoczyna się remont to koszty zazwyczaj pozwoliłyby na zakup podobnej jakościowo przyczepy "europejskiej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JINX bardzo dobrze to podsumował....

 

Dla nowicujszy angielka zdecydowanie NIE! na prawde w Polsce ciężko znaleźć nie przemoknięty eglemplarz, liczba opisów remontów na forum tylko ten fakt potwierdza.

 

Ja niestety też kupiłem swoją pierwszą przyczepę angielkę w bardzo okazyjnej cenie ... cóż jeden sezon zamiast nad morzem spędziłem w przyczepie na podwórku ... remont trwał ponad 3 miesiące (opis jes na forum).

 

Czytając tematy dotyczące remontów, praktycznie systematycznie pojawia się ten sam problem u nowych użytkowników ... jedni od razu inii po kilku tygodniach, po sezonie przekonują się że ich piękna angielska budka jest w połowie przegnita ... a jak rozpoczyna się remont to koszty zazwyczaj pozwoliłyby na zakup podobnej jakościowo przyczepy "europejskiej" ;)

A nie mówiłem, że mówiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podaję link byłem i oglądałem ale watpie żebym sie w niej zmieścił w 3 osoby Ja+żona + córka 12lat

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-compass-ralley-gte-i3764759785.html


Mam jeszcze pytanie bo nie wiem jaką wagę bieże się pod uwagę po zawsze podane są dwie a  ja mam prwao jazdy tylko na B.

I jeszcze jedno Jaką polecilibyście przyczepkę dla naszej 3-ki żeby miała ubikacje i przysznic z ciepłą wodą to z racji że mam niepełnosprawną córkę i chciałbym z nią w 2014 spędziś fajne wakacje i wypady weekendowe .Koszt jaki mogę przeznaczyć to max 8000zł.

Pozdrawiam Velur z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.