Skocz do zawartości

kilka pytan poczatkujacego dot zakupu ogolnie


kamil_happy_holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, niemam jeszcze przyczepy, czytam i dowiaduje sie coraz wiecej, bede szukal przyczepy dla 2 doroslych osob i 3 latka, czyli 2+1 docelowo jak sie poszczesci bedzie to 2+2 i moze tesciowa (okaze sie po pierwszym wyjezdzie)

 

Holownik którego niemam zamiaru zmieniac conajmniej 2 lata to:

 

peugeot 307sw 1.6 hdi 110hp

masa wlasna 1307

dmc 1200

prawko B

 

Do jakiej masy szukac przyczepy do tego auta, czy jezdzi sie dobrze turbo-dieslem dmc1200 z cepka dmc1200 czy jednak szukac max powiedzmy 1000?

Przy jakiej dlugosci przyczepa jest jeszcze przyjazna w manewrowaniu/uzytkowaniu,

(dodam doswiadczenie z przyczepami mam zadne) jezdze duzym masterem w pracy

 

Pierwotnie myslalem o polskiej niewiadów n126n lecz po czytaniu tego i innych forum dochodze do wniosku ze moze byc ciasna.

 

Budzet jak najnizszy, czyli max 15000 ale wolal bym wydac polowe z tego jesli przyczepa byla by ok

 

wymagania

 

sucha

 

stale spanie

lub dwa stoliki tak zeby mozna bylo uzywac tego mniejszego pozostawiajac duze do spania?

 

ogrzewanie gazowe

 

kibelek z kaseta z zewnatrz lub chociaz miejsce na kibelek przenosny

 

markiza z dopinanymi scianami przedsionka

 

lodówka zasilana rowniez na gaz

 

rolety moskitery i otwierane okna

 

meble w kolorze jasnego drewna (nie lubie szarych, sa jak w karetce albo u weterynarza) bez urazy oczywiscie jesli ktos takie ma :)

 

luk bagazowy dostepny od zewnatrz

 

klima :) ?

 

mover :) ?

 

Budzet jak najnizszy, max 15000 ale wolal bym wydac polowe z tego jesli przyczepa byla by ok.

Oczywiscie zaleznie od tego co bedzie miala, zdaje sobie sprawe ze za 7tys nie bede mial wygód z przyczepki za 20tys

 

Moze ten post jest haotyczny ale bede wdzieczny za wszelkie wskazówki od doswiadczonych uzytkowników

 

pozdrawiam wszystkich

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik którego niemam zamiaru zmieniac conajmniej 2 lata to:

 

peugeot 307sw 1.6 hdi 110hp

masa wlasna 1307

dmc 1200

 

Witam !

Coś Kolego pokręciłeś z tymi masami i DMC :look:

1200, to raczej masa własna, a DMC auta, to już raczej ok. 1850 - 1900 kg. :hmm:

Sprawdź w DR i dopiero napisz dokładnie.

Najważniejsze rubryki, to:  F1 / F2; G; O1

 

P.S.

Z silnikiem tej mocy, biorąc pod uwagę ilość osób i bagaż, moim zdaniem DMC przyczepy, to absolutnie max 1000 kg., a nawet ,mniej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 307 SW w katalogu ma swoje DMC 2000 kg, O1 1300 kg. Ale to dane katalogowe, mogą być różne homologacje, moment 240 Nm.

Według mnie w podanych przez Kamila kryteriach, powinien się zmieścić w budce o DMC 1100-1200kg, z dwoma niezależnymi spaniami, z łazienką i WC kasetowym. W podanym limicie finansowym znajdziesz coś z początku lub połowy lat 90, szukaj w cenie do 13 tys zł a resztę przeznacz na dodatkowe wyposażenie, typu stolik, krzesła, podłoga do przedsionka lub inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 15k z klimą i mooverem plus dodatkowe wymagania? Proponuję wpisać w wyszukiwarkę "kupuję" lub "proszę o ocenę" to Ci na pewno wiele wyjaśni. Jest tych tematów naprawdę sporo.

 

napisalem co bym chcial, a nie co oczekuje kupic za 15tys, wiem ile co kosztuje, czytalem posty kupuje i oceny przyczep.

 

Witam !

Coś Kolego pokręciłeś z tymi masami i DMC :look:

1200, to raczej masa własna, a DMC auta, to już raczej ok. 1850 - 1900 kg. :hmm:

Sprawdź w DR i dopiero napisz dokładnie.

Najważniejsze rubryki, to:  F1 / F2; G; O1

 

P.S.

Z silnikiem tej mocy, biorąc pod uwagę ilość osób i bagaż, moim zdaniem DMC przyczepy, to absolutnie max 1000 kg., a nawet ,mniej.

 

chodzilo mi tutaj o max dmc przyczepy i to jest 1200 (O1)

dmc auta czyli F1 to 1900kg

Edytowane przez kamil_happy_holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Londyn...

Zdajesz sobie sprawę że można kupić ładną angielkę będąc tam?

Szanse masz ogromne , w PL natomiast, za "uczciwość" angielki nie są warte kłaka funtów.

Tak zdaje sobie z tego sprawe, tylko ze w tej chwili poruszam sie polskim samochodem, i nie moge przyciagnac przyczepy angielskiej za polskim autem, do tego musial bym zorganizowac parking po kupnie itd. Innymi slowy ciezko by to bylo na chwile obecna zorganizowac ... Pomysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie dlaczego nie ,a jak ciągną do polski z NL D i UK

... bo angielki mają nr rej holownika, czyli holownik musiałby być tam zarejestrowany.

:hmm:

 

I jeszcze coś.

Pozostaje pytanie, na ile Kolega Kamil czuje się na siłach w ocenie i weryfikacji przyczep ?

Fakt pobytów w Anglii nie oznacza jeszcze, że nie utopi się pieniędzy kupując "angielkę".

Moim zdaniem, dobre "angielki" są tam stosunkowo w podobnej ilości, co dobre "niemki" u nas.

Możliwości kupna nie dają z automatu gwarancji udanego zakupu.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo angielki mają nr rej holownika, czyli holownik musiałby być tam zarejestrowany.

:hmm:

 

I jeszcze coś.

Pozostaje pytanie, na ile Kolega Kamil czuje się na siłach w ocenie i weryfikacji przyczep ?

Fakt pobytów w Anglii nie oznacza jeszcze, że nie utopi się pieniędzy kupując "angielkę".

Moim zdaniem, dobre "angielki" są tam stosunkowo w podobnej ilości, co dobre "niemki" u nas.

Możliwości kupna nie dają z automatu gwarancji udanego zakupu.

IMHO

 

No wlasnie, w Anglii przyczepa ma taka sama tablice jak auto i uzywa ubezpieczenia auta, wiec nie mozna jej legalnie holowac poza UK samochodem nie zarejestrowanym w UK

Tak sie zlozylo ze pozbylem sie jakis czas temu samochodu angielskiego i przywiozlem z polski.

Moja wiedza praktyczna na temat przyczepek jest zadna, samochód potrafie kupic ale z przyczepami nie mam zadnego doswiadczenia. Co nie znaczy ze bym sobie nie poradzil :)

Edytowane przez kamil_happy_holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza praktyczna na temat przyczepek jest zadna, samochód potrafie kupic ale z przyczepami nie mam zadnego doswiadczenia.

 

To wyjaśnienie, moim zdaniem mówi wszystko i raczej zamyka temat samodzielnego zakupu angielki na tamtejszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Moim zdaniem, dobre "angielki" są tam stosunkowo w podobnej ilości, co dobre "niemki" u nas.

...

Krzysiu, "tam" kupić zdrową angielkę jest łatwiej jak u nas kupić zgniłą.

To rodacy importerzy kupują tam szrot średnio za 76,50funtów + piwo

Po prostu i przede wszystkim zgniłki się tanie wyszukuje i takowe jadą do PL, zdrowej na handel Polak nie kupi bo tanie nie są, stąd taka o angielkach opinia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, "tam" kupić zdrową angielkę jest łatwiej jak u nas kupić zgniłą.

To rodacy importerzy kupują tam szrot średnio za 76,50funtów + piwo

Po prostu i przede wszystkim zgniłki się tanie wyszukuje i takowe jadą do PL, zdrowej na handel Polak nie kupi bo tanie nie są, stąd taka o angielkach opinia.

 

Ja to wiem, chodziło mi o to, ze człowiek nie znający się na rzeczy, ma tam takie samo prawdopodobieństwo kupić "udaną" budkę, jak gdyby kupował u nas "niemkę" (jest więcej dobrych niż angielek). Z tą jednak różnicą, że tu może liczyć np. na czyjąś konkretną pomoc w zakupie, a tam będzie zdany wyłącznie na siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nie można ciagnąć przyczepy angielskiej samochodem na polskich blachach,czemu?

Sam chciałem jechać i przyciagnąć angielkę ,bo mi się podobają te przyczepy.

Umowa kupna-sprzedaży,tablice przewozowe,opłaty i jedziesz tak?

Rozumiem ,że na angielskich nr-ach prościej-zakładasz 3 tablice rejestracyjna taka jak nr z auta i jedziesz.

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.