Skocz do zawartości

Jaka przyczepa do Forestera 2.0 125km?


guciolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zakupić przyczepę campingową do Subaru Forester 2.0 125km

 W dowodzie rejestracyjnym mam wpisane 01 1500kg 02 700kg Proszę o radę jakiej wagi najlepiej kupić przyczepe  gdyz użytkowałbym ja głównie w górach , a jednoczesnie chciałbym aby pomiesciła 3-4 osoby. Czy przyczepa o wadze 1000kg by była ok??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DMC auta = 2015 kg to przy poz. O1=1500 kg możesz ciągnąź max. właśnie tyle.

Czyli sprawdź sobie dopuszczalną masę całkowitą samochodu. Jeśli jest powyżej 2 ton, to możesz ciągnąć przyczepę 1500 kg z hamulcem najazdowym. Ale wtedy przekraczasz 3,5 tony zestawu więc stosowne prawo jazdy i opłata viatoll są wymagane.

 

A jeśli kupisz przyczepę o mniejszej DMC niz 1500 kg, np. 1300 kg to oczywiście tym bardziej możesz ją holować. Myślę, że na 2-3 osoby znajdziesz coś ładnego o DMC rzędu 1200-1300 kg i będziesz miło spędzał wakacje. Twój holownik nie ogranicza Cię bardzo. A do tego masz chyba reduktor (silnik 2.0 wolnossący) więc tym bardziej fajne auto do holowania. Podczas manewrów zredukujesz się i masz lekko oraz precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DMC auta = 2015 kg to przy poz. O1=1500 kg możesz ciągnąź max. właśnie tyle.

Czyli sprawdź sobie dopuszczalną masę całkowitą samochodu. Jeśli jest powyżej 2 ton, to możesz ciągnąć przyczepę 1500 kg z hamulcem najazdowym. Ale wtedy przekraczasz 3,5 tony zestawu więc stosowne prawo jazdy i opłata viatoll są wymagane.

 

A jeśli kupisz przyczepę o mniejszej DMC niz 1500 kg, np. 1300 kg to oczywiście tym bardziej możesz ją holować. Myślę, że na 2-3 osoby znajdziesz coś ładnego o DMC rzędu 1200-1300 kg i będziesz miło spędzał wakacje. Twój holownik nie ogranicza Cię bardzo. A do tego masz chyba reduktor (silnik 2.0 wolnossący) więc tym bardziej fajne auto do holowania. Podczas manewrów zredukujesz się i masz lekko oraz precyzyjnie.

Ale Guciolek chce na 3 - 4 osoby. Chcę tylko potwierdzić Twoje stwierdzenie, że przy DMC 1200 - 1300 to i na 2 - 3 i na 3 - 4 osoby to spokojnie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z budą 1300kg i mocą 125KM szału nie będziesz miał. Wcześniej górkę zobaczy niż Ty :)

Musisz dokładnie zobaczyć jakie przełożenia masz w skrzyni. Dużo powinno wyjaśnić.

Skrzynie masz 6 czy 5??

Tak jak TOM napisał.. uzupełnij profil.

 

PS. My z Vitarą 2.0 140KM i przyczepą 1100kg szału nie było.. na długich podjazdach 3bieg się wbijało.

Ale za to na stromych górkach i serpentynach to na jedynce wymiatała asfalt tylko że Vitara na Haku ma 1850kg.

 

Kliknij na pierwszy link w mojej sygnaturze tam możesz przeprowadzić symulację zestawu :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 2.0 125 KM, to ma Pb i na pewno skrzynię 5-kę. Forester ma fajne przełożenia i nie jest tak, że poczuje górkę wcześniej niż zobaczy. To fajny holownik :) Tylko trochę mało ekonomiczny...  :]

Jak znajdziesz cepę ok 1000 kg to nie będziesz miał problemów. Ja mam 125 KM, cepę własnie 1000 kg i daję radę. Kupuj to, co dusza podpowiada :) Oczywiście byle było w dobrym stanie  :] I tak będziesz zmieniał za rok, jeśli to Twoja pierwsza cepa.  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyczepa 1000 DMC, będzie odpowiednia. Obecnie mam samochód z silnikiem 2,2 DTI 125/280 Nm, i też ciągnie przyczepę 1000 DMC. Kupno przyczepy o takim DMC jest dla ciebie dobrym wyborem,     

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyczepa 1000 DMC, będzie odpowiednia. Obecnie mam samochód z silnikiem 2,2 DTI 125/280 Nm, i też ciągnie przyczepę 1000 DMC. Kupno przyczepy o takim DMC jest dla ciebie dobrym wyborem,     

Witam!

Bardzo dziękuje za dotychczasowe rady. Nie spodziewałem sie że tyle osób będzie chciało mi pomóc:)

Zastanawiam się czy warto kupić angielską przyczepe czy jednak dać sobie z nimi spokój??Podoba mi się ten model:

http://allegro.pl/avondale-sport-410-3-4-os-1996-97-rok-namiot-i3622670505.html

 

Co o tej przyczepie myślicie?

Czy to dobry model??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko jest w dobrym stanie i rzeczywiście dodają wszystko to, co na zdjęciach, to w zasadzie ideał  :look: . No, może przedsionek, troch mały :hmm:

Rzadkość w angielkach, że to nie salonka. Ale jeśli to twoja pierwsza cepa, to jedź z kimś, kto się zna na budkach  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się czy warto kupić angielską przyczepe czy jednak dać sobie z nimi spokój??Podoba mi się ten model:

http://allegro.pl/avondale-sport-410-3-4-os-1996-97-rok-namiot-i3622670505.html

 

Co o tej przyczepie myślicie?

Czy to dobry model??

 " czy warto kupić angielską przyczepę" - temat na tym forum wielokrotnie poruszany. Warto skorzystać z wyszukiwarki sporo znajdziesz na temat przyczep angielskich. Co do tej przyczepy to widzę, nie do końca jest ustalony rok 96 czy 97.

 

 

 Ale jeśli to twoja pierwsza cepa, to jedź z kimś, kto się zna na budkach  :nono:

Tutaj się zgadzam, warto obejrzeć z kimś kto się zna, samu raczej nie podejmować decyzji zakupu angielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.