Skocz do zawartości

Port

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. Mam taki problem. Poprzedni właściciel cepki trochę mało przywiązywał wagi do przechowywania przedsionka. Widocznie nie składał go tylko w całości ( po zdjęciu ze stelaża) położył go bele jak, przez co przeźroczyste okna które są w przedsionku są pogniecione. Nie ma żadnych przetarć, ale nawet po naciągnięciu na stelaż widać te pogniecenia przez co niezbyt ładnie to wygląda z zewnątrz, a od srodka widok jest lekko zmatowiony i nie ostry. Czy ktoś próbował, albo wie jak to zrobić, żeby "wyprasować" tą folie na oknach ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się samo wyprasowało w sierpniowym słoneczku. Miałem tak samo.

W słońcu mnie się nie wyprasowało, widocznie zagniecenia były większe i w tym jest problem. Teraz przedsionek leży ładnie złożony, ale przed złożeniem zagniecenia były.

 

Port, dobrze naciagnięty przedsionek latem i po problemie

Naciągałem go mocno śledziami i może trochę lepiej, ale nie do końca. Jak widzę inne z gładkimi oknami to szlag mnie trafia.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, przedsionek złożyłem, mniej więcej, żeby okna były proste i położyłem na zimę w ciepłym miejscu 21 - 23 stopni, ale skoro słońce nie wyprostowało naciągniętego okna (wyższa temperatura na słońcu niż te dwadzieścia kilka stopni) to się martwię. Czy na prawdę nie ma jakiegoś bardziej radykalnego sposobu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę nie ma jakiegoś bardziej radykalnego sposobu ?

 

Ależ oczywiście, że jest !

Można stare okienka wyciąć i wszyć nowe :jump:

:hehe:

 

Drugi sposób, ale jeszcze bardziej radykalny, to pozbyć się tego przedsionka :kosz:

 

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorry, teraz poważnie.

Spróbuj może suszarką do włosów, ale z wyczuciem, aby nie stopić (zrób próbę w mniej widocznym miejscu).

Kiedyś podobną folię (nie z okien przedsionka) prostowałem żelazkiem.

Na grubszy papier (biały, bez nadruków !) np. brystol, kładłem folię z załamaniami i przykrywałem drugim kawałkiem identycznego papieru. Tą kanapkę prasowałem żelazkiem. Temperaturę trzeba dobrać doświadczalnie. Ma być na tyle gorąco, aby mocno rozgrzewać folię, ale jednocześnie na tyle "chłodno", aby jej nie stopić i nie zgrzać razem z papierem.

:hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym żelazku też myślałem, płyta wiórowa laminowana-brystol-okno-brystol-żelazko, tylko się obawiam doboru dobrej temperatury, żeby nie wyszło: Drugi sposób, ale jeszcze bardziej radykalny, to pozbyć się tego przedsionka .

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym żelazku też myślałem, tylko sie obawiam doboru dobrej temperatury, żeby nie wyszło: Drugi sposób, ale jeszcze bardziej radykalny, to pozbyć się tego przedsionka .

 

Ja robiłem to stopniowo i po każdej zwyżce, odchylałem papier i sprawdzałem ręką, na ile folia jest gorąca, czy aby nie zaczyna robić się plastyczna. Można to wyczuć. Najlepiej spróbować na okienku najmniej widocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.