Skocz do zawartości

Promy samochodowe


MILUŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!

Zaczynamy planować przyszłe wakacje i nie wykluczone ,że będzie to Skandynawia.Chciałbym zapytać o promy samochodowe : ŚWINOUJŚCIE - YSTAD ,GDYNIA- KARLSKRONA,TALLIN- HELSINKI jak jest z wjazdem samochodem na prom ? Czy obowiązuje jakaś rezerwacja czy

tak jak np.: w Chorwacji kto pierwszy ten leprzy ? A jak z promami między Niemcami a Danią,

Danią a Szwecją ; czy wewnątrz Norwegii i Szwecji.Wiem -pytanie nudne : ILE TO KOSZTUJE ???

Chodzi o minivana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stenaline.pl/stena_line/pl/main_page.html

 

http://www.polferries.pl/aktualnosci

 

Jak płynąłem ze Świnoujścis na Bornholm (Dania)to obowiązywała rezerwacja.

Przypuszczam,że za Scudo zapłacisz jak za osobówkę(ważna jest wysokość i długość-dotyczy to całej Skandynawii).Jak masz rowery na dachu to przed wjazdem na prom wystarczy je ściągnąć i położyć

 

Jak będziesz jechał tylko w dwie osoby to kup osobno bilet na samochód+kierowca,a pasażer jako osoba piesza(i tak wjeżdżacie razem autem) jak powyżej 2 osób to można bilet zbiorowy kupić i wyjdzie taniej(kierowca+4pasażerów).

 

Odnośnie dalszych połączeń między krajami skandynawii to nie mam pojęcia.

 

Gdyby interesował Cię Bornholm to tutaj jest fajne forum(dużo ciekawych informacji)

 

http://www.bornholm.modos.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja raczej wszędzie obowiązuje a szczególnie w sezonie co nie znaczy, że przed samym wjazdem w kasie będą jeszcze bilety na dany rejs. Zarezerwować można wcześniej przez internet a czy się to wykorzysta czy nie to inna sprawa (Świnoujście, Rostock). Z przyczepą to chyba skierują na pokład z ciężarówkami - tak jak wcześnie napisano zależy to od wysokości zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki i informacje :hop1:

Po sprawdzeniu i obliczeniach wychodzi ,że za kase którą musiałbym wydać na prom do Ystad przejadę spokojnym tempem ....... prawie 2000 km . :czerwona: Ten odcinek to już na pewno zrobimy samochodem przez Niemcy ,Danię mostem Oresund / jeszcze nie znam kosztów przejazdu/do Malme i dalej do Norwegii.Sprawdzam i planuje dalej :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar płynąć w weekend w okresie wakacyjnym to Tallin-Helsinki rezerwacja. Podobnie Gdynia-Karskrona. Promy pomiędzy Niemcami a Danią czy Danią - Szwecją na bieżąco. Jedziesz sobie drogą a tu nagle masz bramki jak na autostradzie a za nimi prom.

Przećwiczyłem temat w czasie tegorocznego wyjazdu do Norwegii.

Promy wewnątrz Norwegii na bieżąco. Obawiałem sie promu z Moskenes do Bodo ale wjechałem na pierwszy prom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więkoszść biletów można przez net kupić. Mnie udało sie Tallin Helsinki. Ystad Świonujście też, ale ten odebrałem już osobiście z PMZocie (który ma bardzo ale to bardzo bogaty wybór i obłsuga na dobrym poziomie).

W Norwegii praktycznie "od ręki" - mnie nie przytrafiło sie, że nie wjechałem.

Polecam Ci przejazd do Szwecji promem. Zaoszczędzisz sporo nerówo i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za pomocne uwagi !!!

Po raz kolejny stwierdzam ,że można tu liczyć na Waszą pomoc. Jednak podjeliśmy decyzję,przeważyła w nas/ kolejny raz / włóczęgowska natura.....jedziemy i oglądamy

po drodze wszystko co się da .Promem to jazda na skróty. Zresztą promowałem się ........

HEWELIUSZEM zanim zatonoł :czerwona::hop1::hop1: . Nie ma jak wlóczęga :hop1::bzik::bzik: Na pewno skorzystamy z promów wewnątrz Norwegii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z promów wewnątrz Norwegii.

Mój pierewszy plan był taki, by jak najmniej promami po Norwegii pływać. Szybko zmieniłem zdanie. Drogi tam wąskie i kręte. Warto (ze względu nasz czas i koszty paliwa) przeprawiać sie promami. Nie jest to oczywiście regułą, ale na przykład na Lofoty zdecydowanie warto :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

A ja znów o tym samym : interesują mnie promy z Hirtshals /Dania/ do Kristiansand /Norwegia / oraz z Frederikshavn /Dania / do Geteborga /Szwecja/. Znalazłem tylko ogólne informacje . Może ktoś zna te połączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
WITAMY !!!

Czy naprawdę nikt nic nie wie na temat promów wychodzących z Hirtshals w Danii w kierunku Norwegii. :]:):] Szukam dalej jakiś bliższych informacji :bzik::):) :swieca

Zlitujcie się :):):]

 

Tu masz wszystko http://www.pzmtravel.com.pl/pzmpromy/dania,-,norwegia.29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nic nie wie na temat promów wychodzących z Hirtshals w Danii w kierunku Norwegi :blagac:

e tam, zaraz nikt nic nie wie - kolega Google wie napewno!! :]

 

Frederikshavn /Dania / do Geteborga /Szwecja/

witam. w zeszle wakacje wracalismy tak z DK przez SE do PL. Polaczenie jest obslugiwane przez bodaj 2 (lub 1) promy "klasyczne" i 1 szybki katamaran. Wszytsko to Stena Line - wiec patrz na ich stronie. nam zalezalo na tym, by wyjechac z DK jak najwczesniej i pobyc jeszzce troche (tak z pol dnia) w Got. bo na wieczor musielismy byc w Karlskronie na prom do PL. i jesli nie myle, chyba kolo 9 odchodzil jeden prom, cena umiarkowana, ale jechal kolo 5 godzin. za to bodaj 1030 jechal ten katamaran, znacznie drozszy, ale podroz trwala niecale 2h. jechalismy nim wlasnie. polaczenie bardzo zgrabne, szczegolnie zaladunek we Fri. jest dosc sprawny.

co si etyczy promow ze Swinkowa - nie wiem. Do Danii jechalismy przez Rostock-Gedser. tam oczywiscie tez rezerwacje - w ogole wszedzie porob rezerwacje i to duzo wczesniej! na jakis lokalny promik mozesz liczyc, ze sie zalapiesz z marszu, choc czasem kolejka jest taka, ze odchodzi i czekasz na nastepny kurs. ale to wewnetrzne rejsy, nie m-narod. generalnieceny promow (poza polska Stena - Karlskrona-Gdynia) nie byly szokujaco wysokie i oplacalo sie wziasc nawet taryfe Premium (najwyzsza) , ktora dawala bezpieczenstwo w przypadku spoznienia itd - przesuniecie wyjazdu telefonicznie nawet na moment przed odejsciem promu. normalnie musisz to uczynic na kilka dni przed. popatrz sobie na linie: Stena Line, Scandlines, Bornholmtraffiken. powodzenia i udanej podrozy! :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.