Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyczepa to TEC 560 K1 z 2006 roku w idelnym stanie zapłaćiłem za nią na wiosnę tego roku 37 tys.zł

Dziękuję za propozycje które bardzo, ale to bardzo, rozciągają moje zainterersowania... więc co sądzicie o tym:

http://forum.karawaning.pl/topic/15732-s-nissan-navara-4x4-z-kabin%C4%85-kempingow%C4%85/

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Biorąc pod uwagę możliwości ,,holownika''i spędzanie czasu niezależnie,to dla 2-jki brakuje prysznica. Zamienić 4-osobowy stolik na 2 osobowy , wstawić brodzik.powiększyć lodówkę,wstawić gazowy boiler i byłoby ok.  moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie można zapytać po co cały rok utrzymywać dodatkowy samochód, do tego drogi jak diabli, żeby raz w wakacje wyjechać na 3 tygodnie.

Myślę, że każdy ma inne potrzeby i nie zawsze kamper jest w stanie zastąpić przyczepę. I piszę to jako osoba, która się już zdecydowała na kampera i teraz zbiera na niego kasę. Nie wiem kiedy się ów kamper u mnie zmaterializuje, ale kiedys tak. Mimo wszystko uważam, że to nie jest substytut auta + przyczepy.

 

Poza tym Janwil szuka auta za max 30 tys zł. Przyczepę ma nie wiem jak stara, ale nawet jeśli ona jest warta 20 tys zł to w sumie może zgromadzić 50 tys. Przeglądałeś oferty? Wiesz co ładnego można mieć za 50 tys zł? Zasadniczo wcale nie tak dużo jak się wydaje. Ładny kamper na Ducato I z np. 1992 roku kosztuje 10 tys. Euro. Do tego opłaty (w tym akcyza 18,6%) i robi się kosmos.

Aktualnie na CT widziałem ofertę właśnie takiego ponad 20-letniego Hymera za około 40 tys zł. Może jak na swój wiek to on jest ładny, może zadbany - nie mówię, że nie. Ale 40 tys zł za auto ponad 20-letnie, które na trasie jedzie 80 km/h, a pod górkę 40 km/h. Bez ABS, bez klimatyzacji itd. Do Ducato I coraz trudniej o części, korozja nie pozostaje bezczynna, jazda takim autem również jest niewspółczesna (bujanie itd.). Nie można tego porównać do osobówki solidnie wyposażonej, z silnikiem na CR itd. Nie mówię, że taki kamper jest gorszy - on jest zupełnie inny niż przyczepa.

 

BTW: sprzedający tego kampera kol. Cichy pisze w ogłoszeniu, że przyjmie w rozliczeniu za niego przyczepę do 15 tys zł. Czyli on również uważa, ze kamper, a przyczepa to dwie różne rzeczy.

Pogadamy jak kupisz kampera.

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze jedno autko dla przyczepki 1500kg:

Hyundai i40 Sedan 2.0 GDI Comfort Plus

 

 

http://www.autogaleria.pl/auto_test/hyundai-i40-sedan-2.0-gdi-comfort-plus,698.html

 

tylko warunku ceny nie spełnia  :'(

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, jak tu wielu wie, szukałem auta kilka miesięcy. Założyłem kilka wątków na forach poszczególnych marek. Różnica miedzy Tobą a mną jest tu taka, że ja szukałem auta o połowę tańszego, więc mogłem przeoczyć modele typu 2006 - 2008, 2009. 

Wśród BMW nie ma aut 1995 - 2000 kg. I to raczej pewne. Są pojedyncze Volvo, głównie benzynowe i bardzo stare diesle.

Jest któraś Skoda Oktawia i Opel Vectra, jakaś Mazda 6 benzyna i pewnie jeszcze kilka rodzynków się znajdzie. 

I jeszcze jedno. Nie traktuj danych katalogowych z internetu jako pewnika. To że jakieś dane techniczne są podawane w wykazie, nie znaczy, że na rynku nie ma innych aut. Choć w przypadku BMW jest to bardzo sztywne. Jednak jak gdzieś pisałem u wśród VW Passatów jest masę różnych DMC. Podobnie wśród Mercedesów, choć tam rozrzut nie jest tak duży. AudiA-4 też ma ze 2 - 3 różne masy.

Sugerował bym, by szukając brać pod uwage auta bardziej popularne, a inne tylko jako uzupełnienie. Bo jak Ci przyjdzie znaleźć jakiś mało popularny model jakiejś marki, to zanim znajdziesz ładny egzemplarz, to się najeździsz jak cholera. Dlatego m.in. wybrałem Passata, bo w promieniu 50 km miałem ich 10 sztuk które ważyły po 2 tony i wyglądały na atrakcyjne.  

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze jedno autko dla przyczepki 1500kg:

Hyundai i40 Sedan 2.0 GDI Comfort Plus

 

 

http://www.autogaleria.pl/auto_test/hyundai-i40-sedan-2.0-gdi-comfort-plus,698.html

 

tylko warunku ceny nie spełnia  :'(

 

pozdr

Dziekuję, rzeczywiście wszystko się zgadza, tylko że do wiosny 2014 r. to auto nie stanieje do 30 tys. zł....  a szkoda bo przy obsłudze EURO 2012 jeżdziłem dokładnie takim autem /Hyundai był sponsorem naszego EURO 2012/ . Miłe wspomnienia.

Szukamy dalej....

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec, Twoje uwagi sa bardzo cenne, bo ja tą wiedzę zdobywam mozolnie i z opóznieniem.

Ale i  ja coś ,,odkryłem"  że lepej parametrów które nas interesują/ tzn.O1 DMC czyli Ciężar ciągnony hamowany, F1 Dopusczalna mas auta, oraz Cięzar własny/ szukać w rocznikach AUTO KATALOGU AUTO MOTO I SPORT. Jest tam tabelka wszystkich  3000 aut i idzie to szybciej niz klikanie w internecie. Mam taki Katalog ale z 2009 r /drogo!/ a nie mogę znależć rocznika który mnie interesuje 2004, 2005 nawet na Allegro.

W  różnych żrodłach te dane się różnią więc myślę że TRZEBA PYTAĆ WŁASCICIELA AUTA CO JEST W DOWODZIE REJESTRACYJNYM bo ten sam model może mieć róznie wpisy a to wpis w DR decyduje!

Na razie moi faworyci to Mercedes C 2004 r 143 lub 122 KM /choć obawiam sie korozji/ i Audi A4 B6 lub  B7 1,9 TDI 115 KM choć tu obawiam się ,,klekotu""- niskiej i głośnej pracy  silnika na postoju, bo to jedyna wada mojej Mazdy 626. A Merc i Audi to duże /?/ koszty zakupu  i serwisowe, więc o Passacie też myslę...może cos jeszcze ?  Dobra byłaby Skoda Octavia jest 1995 kg ale DMC ma tylko 1400 kg .

,,Walczymy" dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona moze pomóc w szukaniu:

Ciężar własny (kg) Dopuszczalna masa całkowita (kg)   Ciężar ciągniony hamowany (kg)

 

http://www.autodane.info/?id=mercedes/c200-cdi-w203-00-07

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko schodząc z tematu - czy te wszystkie poszukiwania warte są zachodu by nie płacić Viatola? Nie lepiej kupić auto, które Ci się będzie podobało i nie będzie na styku możliwości? Masz niezłą i ładną przyczepkę, nie mały budżet na nowe auto... czy warto tak kombinować? Wg mnie nie :nie wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko schodząc z tematu - czy te wszystkie poszukiwania warte są zachodu by nie płacić Viatola? Nie lepiej kupić auto, które Ci się będzie podobało i nie będzie na styku możliwości? Masz niezłą i ładną przyczepkę, nie mały budżet na nowe auto... czy warto tak kombinować? Wg mnie nie :nie wiem:

:ok:   :ok:   :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram kol szary11. Kup auto jaki Ci pasuje viatoll na szybie w miarę możliwości omijać drogi płatne zrobić prawo jazdy E lub b96 i  po problemie. Ja w tym roku przejechałem z przyczepą  dobre 3tys km koszt viatolla 29,00zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko schodząc z tematu - czy te wszystkie poszukiwania warte są zachodu by nie płacić Viatola? Nie lepiej kupić auto, które Ci się będzie podobało i nie będzie na styku możliwości? Masz niezłą i ładną przyczepkę, nie mały budżet na nowe auto... czy warto tak kombinować? Wg mnie nie :nie wiem:

No dobra niech będzie Viatol, ale czy wtedy moje prawko kat. B wystarczy?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepe masz dmc 1500kg to dużo więc jak auto bedzie powyzej dmc2000kg to prawojazdy kat. B NIE wystarczy. Trza zrobić  B96 (do 4250kg dmc)ale nie jest to trudne trzeba zdać tylko egzamin praktyczny  ,albo kat E trzeba odbyć kurs i tez tylko egzamin praktyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepe masz dmc 1500kg to dużo więc jak auto bedzie powyzej dmc2000kg to prawojazdy kat. B NIE wystarczy. Trza zrobić  B96 (do 4250kg dmc)ale nie jest to trudne trzeba zdać tylko egzamin praktyczny  ,albo kat E trzeba odbyć kurs i tez tylko egzamin praktyczny

Napisz proszę coś o tym egzaminie B96. Ale ja mam 66 lat, czy warto?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś o tym egzaminie B96. Ale ja mam 66 lat, czy warto?

Na pewno warto. Jeśli chodzi o egzamin praktyczny to jest kilka manewrów z przyczepą na placu a potem wyjazd na miasto. Szczegółów Ci nie podam bo ja zdawałem jakieś 20 lat temu na E, ale są tu osoby na forum które niedawno zdawały na B96, gdzieś był tu wątek o tej kategorii

 

Tu masz wątek

http://forum.karawaning.pl/topic/13033-zachcia%C5%82o-mi-si%C4%99-prawa-jazdy-b96-co-jak-gdzie-i-po-co-perypetie-fakty/?hl=%20prawo%20%20jazdy

 

poczytaj i dopytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.