Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki


makar i kacha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Być może odgrzewam starego kotleta ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi. Sytuacja wygląda następująco:

Kilka lat temu (2009) kupiłem przywiezioną z Belgi przyczepkę o DMC  1000 kg (wywóz sierpień 2009) niestety z różnych przyczyn nie zdążyłem jej zarejestrować w Polsce, stoi teraz niużywana na działce i mam z nią mega problem. Do najbliższej stacji diagnostycznej mam ponad 30 km, ubezpieczenia żadne towarzystwo bez przeglądu nie chce mi sprzedać. Nie mam tablic bo stare belgijskie kredką rysowane już dawno spłynęły. Co radzicie w tej sytuacji, które towarzystwo ubezpieczeniowe ubezpieczy mi moje pudło, czy ryzykować jazdę bez OC i przeglądu w celu zmiany sytuacji i co grozi w takiej sytuacji w przypadku kontroli policji? Proszę o odpowiedzi bo juz sam nie wiem co robić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był,słabo szukałeś. Teraz bez tablic przeglądu nie zrobisz. Chyba belgijski dowód rejestracyjny Ci nie spłynął. Do Urzędu Komunikacji z dokumentami po tablicę tymczasową i potem po ubezpieczenie, a następnie do diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję znaleźć wśród znajomych "normalnego" diagnostę, który zrobi przegląd zamiejscowo

 

30 km przejechać może i się uda - ale w razie kontroli, bądź kolizji bardzo nie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Być może odgrzewam starego kotleta ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi. Sytuacja wygląda następująco:

Kilka lat temu (2009) kupiłem przywiezioną z Belgi przyczepkę o DMC  1000 kg (wywóz sierpień 2009) niestety z różnych przyczyn nie zdążyłem jej zarejestrować w Polsce, stoi teraz niużywana na działce i mam z nią mega problem. Do najbliższej stacji diagnostycznej mam ponad 30 km, ubezpieczenia żadne towarzystwo bez przeglądu nie chce mi sprzedać. Nie mam tablic bo stare belgijskie kredką rysowane już dawno spłynęły. Co radzicie w tej sytuacji, które towarzystwo ubezpieczeniowe ubezpieczy mi moje pudło, czy ryzykować jazdę bez OC i przeglądu w celu zmiany sytuacji i co grozi w takiej sytuacji w przypadku kontroli policji? Proszę o odpowiedzi bo juz sam nie wiem co robić. Pozdrawiam

@makar i kacha napisali:

Kilka lat temu (2009) kupiłem przywiezioną z Belgi przyczepkę o DMC  1000 kg (wywóz sierpień 2009) niestety z różnych przyczyn nie zdążyłem jej zarejestrować w Polsce, stoi teraz niużywana na działce i mam z nią mega problem.

 

Jaki tam problem naście lat temu sprowadziłem przyczepę kempingową z NL. W Holandii wszystko załatwiłem w ciągu jednego dnia, W Polsce woziłem się z tym ponad dwa tygodnie ale zarejestrowałem.

Moja droga przez mękę < zerknij

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo wiem juz od czego zacząć dziwne ze w czerwcu zeszlego roku mily pan w WK nie raczyl mnie poinformowac o takiej opcji, sądzę ze 30 dni nawet w grudniu starczy na rejestrację i przewóz ppki w dowolne miejsce, potem dokonczenie remontu i pierwsze wyjazdy po zakupie holownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź do najbliższej firmy handlującej przyczepami ,naświetl problem,poproś o poradę i wtedy przystąp do załatwiania formalności :]

Możesz również wstępnie zapytać handlarzy w komisie samochodowym ale nie wiem czy odpowiedzą Ci na wszystkie pytania. :hmm:

Handlarze na bieżąco znają wszystkie kruczki prawne,które mogą ułatwić Ci rejestrację :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmtaxi ma racje,  oczywiście jeżeli są dokumenty i umowa kupna sprzedaży 

No jest RDW plus tłumaczenie plus umowa z komisu tyle ze 2009 r no ale, bede działał za jakies 2 tyg o ile pogoda pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest RDW plus tłumaczenie plus umowa z komisu tyle ze 2009 r no ale, bede działał za jakies 2 tyg o ile pogoda pozwoli

RDW z Belgii ???

Przecież ten dokument występuje w Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy się zmieniły i bez tablic, żaden diagnosta przeglądu nie zrobi. Wyjaśniłem wyżej!

to kiedy się te przepisy zmieniły, bo ja w zeszłym roku jak rejestrowałem swoją przyczepę, a była bez tablic, to miałem przegląd zrobiony przez importera na numer ramy, i nie potrzebowałem próbnych żeby zarejestrować , ale i tak WK wcisnął mi próbne za 60zł "bo tak ma być" mi powiedzieli.... to ja już k...a nie wiem, każdy wydział komunikacji rządzi się swoimi prawami .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.1.Tablice rejestracyjne Cytat:a)Brak tablicy/tablic lub jej/ich mocowanie grozi odpadnięciem. X c) Tablica niezgodna z dokumentami lub danymi pojazdu. X d) Tablice rejestracyjne nielegalizowane. X f) Brak nalepki kontrolnej, o ile jest wymagana. X B) Brakujące elementy numeru rejestracyjnego lub tablica nieczytelna. X X i) Miejsce przewidziane do umieszczenia tablic rejestracyjnych nie spełnia wymagań określonych w załączniku nr 5 do rozporządzenia o warunkach technicznych.

 

To są warunki techniczne ktore dają wynik badania technicznego negatywny dotyczące tabic rejestracyjnych. Czyli nie przejdzie przeglądu ( badania) . Zmieniło sie to w połowie 2012 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.