Skocz do zawartości

Wakacyjna objazdówka po Polsce.. 2014


TomaszOlkusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z ciechawością czytam wasze posty ale powiedzcie jak znależć nocnleg w nieznanym terenie. Też bym może wyruszył w taką podróż POZDRAWIOAM

Najczęściej wygląda to tak, że mamy jakiś zarys wiedzy na temat atrakcji na trasie, którą jedziemy i jeśli docieramy w jej okolicę, rozglądamy się za miejscem na postój. Na takich objazdówkach bardzo często śpimy na dziko. Miejsce nam się spodoba, to stajemy. Jak coś jest nie tak - jedziemy dalej.

Zaglądamy czasem na kempingi, jaki jest zakres cenowy, ale jeśli już mamy zamiar gdzieś się "w cywilizacji" zatrzymać, to preferujemy malutkie pola namiotowe, albo, jeszcze lepiej, podwórka gospodarstw agroturystycznych. Bo tam cisza i spokój, bardziej kameralne warunki.

Pytamy, czy możemy stanąć i już!

 

Jak w Albanii nie mogliśmy znaleźć żadnego miejsca w okolicach Sarandy (w Ksamilu), zapytaliśmy w restauracji, a właściwiel powiedział - tutaj stawajcie! I na parkingu pensjonatu/restauracji spędziliśmy 3 noce za friko.

 

Sprawa zapewne nie jest taka prosta, jak się jedzie z malutkimi dziećmi...

Chociaż my z naszymi, gdy miały 9 i 12 lat, tak objechaliśmy całe Czechy (4 tygodnie). Połowa noclegów była na kempingach, było wtedy bardzo tanio (13 lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiaczek55 jesli masz aku lub solary to nie ma problemu i zapraszamy, moze masz swoej propozycje trasy i to co chciałbyś zwiedzić lub zobaczyć w naszym pieknym kraju, wiadomo że nie wszytskie noclegi spedzimy na kempingach wiec aku sie przyda w cepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile was interesują bunkry, to po drodze macie Międzyrzecki Rejon Umocniony, w tym roku spaliśmy za friko na terenie muzeum. Jest dostęp do toalet, bez prysznica, można nabrać wody.

Na południowym-wschodzie omijacie :

 

1.Kazimierz (kemping w centrum),

2.Sandomierz (kemping w centrum),

3.Przemyśl (nocleg na parkingu pod wyciągiem krzesełkowym za free)

 

 - moim zdaniem nie warto zamieniać tych rejonów na tranzyt zachodnią Polską od

 

od Szczecina (piękne centrum, nie wiem jak z kempingiem bo byłem tylko służbowo)

do Zielonej Góry (piękna starówka, sklep z dziesiątkami gatunków piwa, nocowaliśmy na parkingu dużego basenu/aquaparku)

owszem polecicie tam drogą S3, ale to będzie tranzyt, nabijanie kilometrów.

 

Kółko zacnie się prezentuje na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekolkusz jak dla mnie trasa bomba bo jadąc od lublina do bielska podlaskiego przejedziemy przez mój rodzinny Międzyrzec podlaski, trasa super, moze zrobimy listę chetnych max 10 ekip co bysmy korka nie robili na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie 10 zestawów no nie lada wyczyn skoordynować :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: . Trzeba by jechać w niezłych odstępach, tak przynajmniej 20 min po dwa zestawy :mod:  . Ale zobaczymy trasę wstępnie zaproponowałem teraz dokładnie trzeba by pomyśleć nad tym gdzie spać :biwak: itd. Myślę tu u katalogu na dziko z naszego forum bardziej chodzi tu  o północną Polskę. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie 10 zestawów no nie lada wyczyn skoordynować :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: . Trzeba by jechać w niezłych odstępach, tak przynajmniej 20 min po dwa zestawy :mod:  . Ale zobaczymy trasę wstępnie zaproponowałem teraz dokładnie trzeba by pomyśleć nad tym gdzie spać :biwak: itd. Myślę tu u katalogu na dziko z naszego forum bardziej chodzi tu  o północną Polskę. :slina:

Witam.

Podpowiem że można to wykonać w większą ilość uczestników. każdy wybiera sposób jazdy i dołącza tam gdzie mu pasuje lub przerywa tam gdzie mu pasuje.Jazda większą karawaną jest uciążliwa ale można co kilkanaście kilometrów. Ważne jest aby spotkania odbywały się w wyznaczonych miejscach postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że wakacje objazdowe w 10 zestawów to nie jest najlepszy pomysł.

Jeden będzie chciał w miejscowości "X" zostać dzień dłużej, a drugiemu się będzie tam nudziło i będzie nakłaniał wszystkich do przejazdu do miejscowości "Y".

Trzeci jest miłośnikiem zabytkowych kościołów, a czwarty lubi zamki. Piątego ani zamki, ani kościoły nie interesują, ponieważ jest zwolennikiem spędzania czasu na np. basenie. Szósty będzie jak najszybciej będzie chciał dotrzeć nad morze, a siódmy stwierdzi: po co nad morze, skoro tu takie piękne jeziora. Ósmy będzie miał rano kaca. Wszyscy pozostali się więc obrażą, że nie można jechać dalej, a dziewiąty powie, że ma ciocię po drodze i trzeba ją odwiedzić. Dziesiąty w końcu stwierdzi, że ma dość takich wakacji, na których nie odwiedził żadnego muzeum i odbija od grupy. I tak się skończy "Wakacyjna objazdówka po Polsce... 2014".

Moim zdaniem ma to sens przy bardzo dobrze znających się grupach i jedynie w max 2-3 zestawy. Sorki, ale Wy niewiele wiecie nawet o sobie, nie mówiąc o upodobaniach współtowarzyszy podróży.

Nigdy nie zdecydowałbym się na objazdowe wakacje w tak dużej grupie. Co innego kilka dni wspólnie spędzonych stacjonarnie.

Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

 

W stopce mam opis naszej objazdówki "Wakacje 2012". Robiliśmy (lub nie) to, na co mieliśmy ochotę. Takie wakacje nam odpowiadają najbardziej.

Gdyby miało do nas jeszcze dołączyć 9 zestawów... :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się ze Spablem zgodzę - piękny i trafny,przykładowy scenriusz

 

jeszcze bez cepki pojechaliśmy w trzy pary na wakacje - plan był super

 

po 2 dniach wszystko wzięło w łeb i każdy sam swoim autem inną trasą i w innym terminie, odwiedzając inne miejsca wrócił do domu

mimo, że dobrze się znaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem  wcześniej organizacja dla 10 to już wyczyn :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa: :przyczepa:  , wydaje mi się że w tak dużej grupie możemy jechać w z punktu A,B,C na wczasy 14 dni :pub: .Wstawiając ten post zakładałem ,że pojedziemy sami bardziej mi zależało na waszej pomocy od strony miejscówek  noclegowych. Forum jest ogólnopolskie a wiem ,że każdy ma jakieś swoje zakamarki na dziko do noclegu :sleep: . Pierwsze założenie rano pobudka parówka z gara i trasa powiedzmy dystans około 120 km w zależności od miejscowości, spacerek i zwiedżanko kolejne 50 /70 km tak najpóżniej do 16 potem :piwo:  kolacja i spać .ITD.



wydaje mi się że dwa zestawy to aż dość ,dlatego mapka pokazała start w Suchedniowa bo my wyjazd z Olkusz a Jarobaro Z Wa-wy .A Suchedniów jest po równo 150 km od naszych domków. :] :] :] :] :] :] :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.