Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób (2 dorosłych + 2 dzieci)


Uve

Rekomendowane odpowiedzi

Michalc i znów muszę Ci racę przyznać ;) ehhhh Ty ;)

 

Czasem nie zawieruszyło Cię gdzieś w okolice Wrocławia? Jak tak to zapraszam na małe co nieco hehehe :pub:

Uve! gdy już kupisz cepkę to bezwzględnie wrzucaj fotkę  - oki? 3m się - powodzenia raz jeszcze - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuje Wam za swoje spostrzeżenia, doświadczenia i uwagi, właśnie o to mi chodziło, chciałem poznać Wasze zdanie jak to wygląda w praktyce, bo nie wiedziałem czy czasami nie jest tak, że spośród osób, które mają przyczepy z toaletami, w praktyce korzystają z nich tylko nieliczni. Narazie będę szukał dalej, przynajmniej z pomieszczeniem na toaletę, jeśli coś znajdę fajnego, to napewno poproszę Was o pomoc w ocenie.

@Uve napisał:

....chciałem poznać Wasze zdanie jak to wygląda w praktyce...

Nasza ostatnia przyczepa była b. mała tylko 3-osobowa. Na dalekie objazdowe trasy Hiszpania, Portugalia, Grecja była idealna.

Zawsze mieliśmy w naszej przyczepce w mini łazience Porta Potti 365  < zerknij

Korzystaliśmy z tego ustrojstwa rano wieczór + we dnie w nocy (tylko sikanie).

Bywało że korzystaliśmy awaryjnie w centrum miasta w tranzycie.

 

Przez wiele lat sprawa prysznica na trasie była rozwiązana w prosty sposób.

Kanister 20 litrowy z kranem napełniałem wodą i wstawiałem do przyczepy. Woda nagrzewała się w zależności od temperatury. W razie potrzeby odlewaliśmy ~5 litrów wody i podgrzewaliśmy. Na kranik zakładałem dopasowany przewód/wąż zakończony słuchawką łazienkową. W ustronnym miejscu po zjechaniu z trasy kanister mocowałem jak najwyżej do przyczepy czasami drzewa. 20 litrów wody zawsze wystarczało na kąpiel 2 osób.

 

Ostatnio coraz częściej korzystamy z płatnych pryszniców na stacjach paliw.

W tym roku  korzystaliśmy ( 2 razy ) wracając z urlopu na terenie Słowacji < polecam

 

Na razie będę szukał dalej, przynajmniej z pomieszczeniem na toaletę < super

Zerknij niżej na nasze zamykane (drzwi przesówne) mini pomieszczenie sanitarne z kibelkiem.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i za bardzo nic nie można znaleźć, jak zaczynałem się interesować przyczepami na jesień, to wydawało mi się, że można by co drugą kupić, a teraz albo oferta jest mocno okrojona, albo ja stałem się przewrażliwiony i w każdej coś mi nie pasuje, lub nie umię szukać :-). Powiedzcie mi czy taki układ łóżek jak w tej przyczepie http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-CID5-ID4e0yB.html#03dd31a67a

 byłby wygodny dla naszej czwórki, boję się że starszy syn mógłby spaść z tego piętrowego łóżka, trzeba by chyba zrobić jakąś barierkę. Jeszcze jedno pytanko, jak z boku przyczepy są te klapy, w tej akurat dwie, to bedzie tam toaleta kasetowa wyjmowana z zewnątrz, bo w opisie nie ma zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jedna klapa to dostęp do schowka pod kanapa a ten drugi bardziej pionowy jest na butle z gazem i zbiornik na wodę bo jak dobrze pamietam ten model nie ma chyba schowka otwieranego z przodu przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ślepy jestem, gdzie masz te drzwi suwane ? za tą szafą co jest piecyk ? Sam wygospodarowałeś to pomieszczenie na WC ? sam robiłeś to skrzydło suwane ?

@ Port

Może na tym zdjęciu widać więcej. Tak za szafą nad piecem.

Jest to rozwiązanie oryginalne=firmowe [Chateau] nic sam nie robiłem.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, skromnie to ująłeś "mini pomieszczenie sanitarne", toż to normalna łazienka tyle tylko, że bez natrysku.Większość z nas ma takie łazienki, jest super OK ! :] Nawet papierek dedykowany po sezonie się ostał.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa z której tak sobie żartujecie miała węzeł sanitarny inaczej rozwiązany, umywalka pod oknem. Kibelek wędrował na prawo za drzwiami przesuwnymi.

 

Z tą przyczepką najdłużej wędrowaliśmy (16 lat ) w swojej ponad 40-letniej przygodzie z karawaningiem.

Nigdy nas nie zawiodła, nawet w najdłuższym (~10000km) naszym 2-miesięcznym wyjeżdzie do E i P.

Oceniam że przejechaliśmy z nią tak + / -  (~50 - 60 tyś. km) tylko łożyska zmieniłem (korozja zjadła simeringi).

 

Pozdrazwiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, nikt sobie nie żartuje :nono: Wielki szacun dla Ciebie i Twojej cepki za taki okres wspólnego towarzystwa. :blagac: A od czasu do czasu można coś "wtrącić" postem, żeby nie było zbyt poważnie :] Acha, nie ma zdjęcia z przed przeróbki. Jak poznałeś, że łożyska trzeba mymienić ? Słyszeć to chyba ich nie słyszałeś. Sprawdzałeś  odchyły podniesionego koła, czy profilaktycznie wymieniłeś

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa z której tak sobie żartujecie miała węzeł sanitarny inaczej rozwiązany, umywalka pod oknem. Kibelek wędrował na prawo za drzwiami przesuwnymi.

 

Z tą przyczepką najdłużej wędrowaliśmy (16 lat ) w swojej ponad 40-letniej przygodzie z karawaningiem.

Nigdy nas nie zawiodła, nawet w najdłuższym (~10000km) naszym 2-miesięcznym wyjeżdzie do E i P.

Oceniam że przejechaliśmy z nią tak + / -  (~50 - 60 tyś. km) tylko łożyska zmieniłem (korozja zjadła simeringi).

 

Pozdrazwiam,

Jak zobaczyłem od ilu lat jeździsz z przyczepa,to mnie przytkało :brawo:

Co nam tu nowicjuszom tematy ciągnąc -to Wy starzy wyjadacze  powinniście pisać,a my jedynie pytać,pytać i jeszcze raz pytać i się uczyć :)

Był już taki wątek ,bo nie widzę w wyszukiwarce - kto i od ilu lat jest karawaningowcem i ile miał już przyczep,kamperów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem od ilu lat jeździsz z przyczepa,to mnie przytkało < chyba żartujesz

 

Tylko w 2013 roku z naszą poczciwą 26 letnią Chateau przejechaliśmy:
1. PL =   ~ 900 km  7 dni, wyjazd po jod Hel
2. HR = ~2760 km 5 tygodni Bibinje, wygrzewanie kosteczek
3.     I = ~ 2550 km  3 tygodnie Pra delle Tori, przedłużenie lata
Razem= 6210 km
Z nową przyczepą Hobby już przejechaliśmy 986 km
AD 2013 z przyczepą = 7196 km

 

Co nam tu nowicjuszom tematy ciągnąc

-to Wy starzy wyjadacze  powinniście pisać, < esencja pod kreską, kliknij wszystko opisane

 

a my jedynie pytać,pytać i jeszcze raz pytać i się uczyć < NO COMMENTS

Pozdrawiamy,
PS
Człowiek staje się stary, gdy inni zaczynają mu mówić, że młodo wygląda.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem od ilu lat jeździsz z przyczepa,to mnie przytkało < chyba żartujesz

 

Tylko w 2013 roku z naszą poczciwą 26 letnią Chateau przejechaliśmy:

1. PL =   ~ 900 km  7 dni, wyjazd po jod Hel

2. HR = ~2760 km 5 tygodni Bibinje, wygrzewanie kosteczek

3.     I = ~ 2550 km  3 tygodnie Pra delle Tori, przedłużenie lata

Razem= 6210 km

Z nową przyczepą Hobby już przejechaliśmy 986 km

AD 2013 z przyczepą = 7196 km

Ja tam prowadzę dziennik pokładowy i każdy nawet krótki wyjazd jest zapisany, gdzie, kiedy i ew jakieś nr kontaktowe etc - polecam. Wtedy nie ma główkowania ile to już km? ;)

 

A kolega ired ma głowę jak komputer...ehhhh chyba niemiecka produkcja, bo chińskie się palą za szybko ;)

Pozdrawiam - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam prowadzę dziennik pokładowy i każdy nawet krótki wyjazd jest zapisany, gdzie, kiedy i ew jakieś nr kontaktowe etc - polecam. Wtedy nie ma główkowania ile to już km? ;)

 

Jak kupię przyczepę to dojdzie mi kolejny pojazd do statystyk :-), chociaż już parę pojazdów w stajni jest - 5 rowerów i 2 auta, w autach to niema co notować, bo prawie nimi nie jeżdżę, ale rowery to już poważne statystyki, każdy wyjazd spisany wraz z mapką trasy, każdy kilometr we wszystkich rowerach zanotowany, każda zmiana opon i klocków, zębatek, łancuchów, no cóż taka korba :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.