Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób (2 dorosłych + 2 dzieci)


Uve

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak własnie sobie dyskutujemy z moją drugą połową i się zastanawiamy czy nie wystarczy dokupić do przyczepy wc przenośne i gdzieś wstawić, ewentualnie jakis parawan dorobić, z namiotem stawalismy raczej na dobrze wyposażonych kempingach, więc nie mieliśmy problemu, teraz chcemy sobie jednak trochę polepszyć więc już sama przyczepa to dla nas luksus, a na dziko nie stawaliśmy nigdy (żona się boi). Narazie staneło na tym, że jak bedzie bez łazienki, ale pewna, to bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz..My nie jeździmy na dziko, zawsze kempingi z dobrymi sanitariatami (ważne...prysznic). Nawet się cieszyłem,że przyczepa bez wc, że nie muszę latać z kasetami, kombinować gdzie to wylać itd. Teraz kupiliśmy Wilka z toaletą i wiem że będę musiał trochę towarzystwo ganiać, żeby zacnie się pofatygowało do sanitariatów w celu..... ja traktuję to w budce jako takie...nocne. Uve, ja osobiście popieram waszą decyzję, jesteście świadomi Waszych możliwości i skupiacie się głównie na tym co moim zdaniem jest najważniejsze- stanie przyczepy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

na dziko nie stawaliśmy nigdy (żona się boi). Narazie staneło na tym, że jak bedzie bez łazienki, ale pewna, to bierzemy.

A my wszystkie wypady weekendowe tylko dzicz.

Pokaż ukochanej świecące łąki w Noc Świętojańską i zmieni zdanie.

.

Kibelek na wychodku, miska do mycia... toż to standard naszego dzieciństwa - zorganizować da się, a potem w miarę apetytu...

Norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata-e właśnie o tym pisze każdy ma swoje potreby my jeżdzimy często nad Sosine to jest taki zalew w jaworznie prysznic jest i wc ale jak siedzimy przy domku to się przenośny przyda dla małej My sobie poradzimy .



Co kto Lubi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu byłem na kempingu Isamar Isola Verde. Mega wielki moloch ale Dla dzieciaków raj, było wszystko czego chciały..Mieszkaliśmy  w namiocie .zasadniczo było super. Jedną z niewielu rzeczy,którą dzieci wspominają źle była konieczność chodzenia do kibelka w nocy. Niby niedaleko...ale o 3ciej nad ranem zasuwanie z na wpół zaspanym dzieckiem było takie sobie. Latanie ze sobą-też :). Dziś wiem,że moge nie mieć prysznica(zrobie sobie jakiś zewnętrzny) ale kibelek musi być. szczególnie z małymi dzieciakami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie się nie spieszymy, nic na hura, jako że budżet mamy skromny pytaliśmy Was doświadczonych wyjadaczy kempingowych jak to jest z tą łazienką w przyczepach, szanujemy zdanie jednych i drugich, a jutro przy kawie jeszcze z moją małżonką bedziemy sobie rozważać jakby to było z kibelkiem i bez :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze kombinujesz, że korzystnym układem będą dwie podkowy i łazienka pośrodku. Gdyby sie trafiała zabudowa z łóżkiem piętrowym to też warto brać - jest jeszcze wygodniejsza przy dzieciach. Ale rzadko bywa do znalezienia.

 

możecie powiedzieć z własnego doświadczenia do jakiego stopnia używacie łazienki, czy prysznica

 

Prysznica nie używam, bo nie mam. Mam tylko brodzik. Ale nie odczuwam absolutnie potrzeby, głównie ze względu na noszenie wody.

Gdybym jeżdził na kempingi, na których mam podłączoną wodę bieżącą cały czas do zbiornika, a odprowadzenie wody szarej jest bez noszenia, tylko wężem do kanalizacji (są tekie kempingi oczywiście) i do tego miał gazowy bojler do ogrzania wody, to bym pewnie zmienił zdanie. Ale piszemy w tym wątku o przyczepie za 7 tys zł, przy czym nakłaniamy Cię do podniesienia pułapu do 10 tys zł. Zatem o tak bogatym wyposażeniu nie masz nawet co marzyć. Sądzę, że brak prysznica nie będzie odczuwalny jako poważna niedogodność.

 

Zupełnie inaczej ma się sprawa toalety. Moim zdaniem to rzecz absolutnie obowiązkowa. Używamy jej codziennie (podczas wyjazdów oczywiscie). Rozumiem, że z powodów budżetowych ktoś decyduje się na łazienkę bez wygodniejszej toalety kasetowej, a tylko z przenośną. Ta niedogodność dotyczy Ciebie. Dzieciom wszystko jedno do jakiej robią, a Ty musisz to wynieść. Z kasetą łatwiej i przyjemniej, bo wyciągasz na zewnątrz, ładujesz na wózeczek i wyprowadzasz kota. Ale przenośny zbiornik też wyniesiesz.

Pytasz o praktykę. U mnie wygląda to tak, że dzieci załatwiają się głównie do toalety w przyczepie. Córka tylko i wyłącznie tam, a starszy syn jak chce siku to nieraz idzie do toalety stacjonarnej na kempingu. Ale wszystkie grubsze sprawy również syn załatwia w przyczepie. Tak jest z małymi dziećmi dużo wygodniej i bardziej higienicznie. Nie pwyobrażam sobie sadzania dziecka na publicznym sedesie. A maluch nie zrobi "na narciarza". Ok, może niezbyt smaczne szczegóły, ale już po kolacji. Tego jednak dotyczyło pytania, a nic co ludzkie...

Natomiast co do dorosłych to w dzień praktycznie się nie zdarza użyć toalety w przyczepie. Wieczorem przed spaniem owszem tak - szczególnie, gdy nie chce się komuś iść do toalet kempingowych. Podobnie rano - wstajemy i jak ktoś chce opróżnić pęcherz, to po prostu robi i się nie przejmuje. Po to jest kibelek w budzie. Nie zawsze masz ochotę iść gdzieś z rana.

 

Dlatego podsumowując mogę powiedzieć, że dla dorosłych toaleta jest wedle mojej opinii bardzo wygodna i przydatna, a dla dzieci wręcz nieodzowna. Musi po prostu być w przyczepie. Kasetowa jest wygodniejsza, ale jak nie starczy pieniędzy to może być również przenośna, ale w łazience przeznaczonej do tego. Nie wyobrażam sobie kupienia przyczepy bez toalety.

 

Ogólnie moim zdaniem z wyposażenia podstawowego musi być:

- ogrzewanie

- woda w zlewie (dobrze jak jest też woda w łazience)

- lodówka

- kuchenka

- toaleta

- ściany izolowane termicznie (ocieplone)

- szyby dwuwarstwowe

Inne rzeczy są dopiero wyposażeniem dodatkowym. Niektóre można pomysłowo uzupełnić niewielkim kosztem itd. bez innych da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za swoje spostrzeżenia, doświadczenia i uwagi, właśnie o to mi chodziło, chciałem poznać Wasze zdanie jak to wygląda w praktyce, bo nie wiedziałem czy czasami nie jest tak, że spośród osób, które mają przyczepy z toaletami, w praktyce korzystają z nich tylko nieliczni. Narazie będę szukał dalej, przynajmniej z pomieszczeniem na toaletę, jeśli coś znajdę fajnego, to napewno poproszę Was o pomoc w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dzieciaki: 7 i 3. nie ganiam ich do sanitariatów kempingowych. nie po to mam budkę z wc, żeby latać z nimi co chwila. Inna sprawa to czystość. Nigdzie nie będziesz miał tak czysto jak w swojej WC, a wiadomo..jak dzieciaki..

prysznic - wogóle nie korzystamy, naczytałem się o zalanych łazienkach, i mnie przeszło. ;) to nie problem, wanienka, miska, cokolwiek.

 

co do poszukiwań - dobrze celujesz, ewentualnie postaraj się dołożyć parę tysięcy, do założonego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę, z żonką i 9-cio latką. Prysznica nie mamy, ale faktycznie bez kibelka dla dziewczyn ciężko by było. Uve, swoją roczną pociechę na pewno nie kąpalibyście pod prysznicem, raczej we wspomnianej wanience.Ale kibelek to wskazany. Może znajdziesz w łazience (np pod umywalką) miejsce na przenośny. Faceci jakoś bez tego przybytku dadzą sobie radę nawet w nocy, ale z niewiastami jest trochę gorzej. Według mnie bierz z takim układem spań jaki wam pasuje, tylko z miejscem na kibelek, raczej w środku cepki. Z kiblem kasetowym na pewno będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje ja takze mialem bez toalety ale po pierwszym wyjezdzie z rocznym dzieckiem od razu zakupilem toalete przenosna i zabudowalem w budce pomieszcznie(toalete)niestety kosztem polowy mniejszego lozka ale i tak pociecha ma jeszcze tam duzo miejsca do spania a z taka toaleta jest 1000000 razy lepiej i wygodniej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Uve.

Bez toalety da sie żyć, aczkolwiek wiadomo posiadanie jej ułatwa życie! Przesyłam 2 linki do budek w Twoim przedziale cenowym! Ogólnie o tym sprzedającym są dobre opinie, więc możesz odwiedzić ten komis!

http://otomoto.pl/adria-comfort-440-T4043341.html ze zdjęć na stronie stamserwis.pl wynika, że ma wydzieloną przestrzeń na toaletę!

http://stamserwis.pl/%5B57%5D.htm

http://otomoto.pl/dethleffs-beduin-l-T4005710.html nieco droższa, ale prawie wszystko mająca :)

 

Jeżeli szukacie budki bez toalety, TATADYREKTOR ma przecież do sprzedania Caravelair! nie wiem dlaczego nic o tym nie wspomniał!

http://forum.karawaning.pl/topic/15632-s-sprzedam-przyczep%C4%99-caravelair-a-3700-1990r-dmc-870-kg/

 

Przejrzyj sobie całą stronę stamserwis.pl, ostatnio dowiózł kilka przyczep w podanym przez Ciebie przedziale cenowym!

Edytowane przez jazi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przesiadałem się z namiotu do przyczepy. Też uznawałem, że sama przyczepa jest już znaczącym skokiem i nie potrzebuję ani toalety ani łazienki. Przy czym ja już byłem z rodziną dorosłą. Dzisiaj nadal mogę powiedzieć, że bez łazienki i toalety da się przetrwać, choć ja już bym nie chciał. Ale w sytuacji posiadania rocznego dziecka już bym tak daleko wniosków nie wysuwał. Jak się domyślam, m.in. właśnie dziecko spowodowało, że zdecydowaliście się na przesiadkę na przyczepę. Stąd raczej bym się upierał z obecnością toalety. Najlepiej kasetowej, ale przenośna też może być. Ja bym jeszcze sugerował przejechać się do kilku komisów. Jeszcze nie kupować, ale pooglądać na żywo. My pojechaliśmy kilka razy i zdecydowaliśmy się na model, który nam pasował. Ale to też była kwestia szczęścia. Natomiast bez doświadczenia warto po prostu zobaczyć kilka modeli, powąchać, pomacać... To też da pewne wyobrażenie.

Większość osób zwraca tu uwagę na fakt, że obgadujesz wszystko z rodziną. No właśnie, to przecież przede wszystkim z nimi będziesz jeździć! To oni będą potem z Tobą przebywać. Jeśli kupicie coś niewygodnego, będziesz potem stale słuchał jaki to badziew kupiłeś ;)

Jak będziesz miał coś do pooglądania - dawaj sygnał na forum, ewentualnie możesz też poprosić, to koledzy z forum mogą z Tobą podjechać obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.