Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób (2 dorosłych + 2 dzieci)


Uve

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nastał czas zmian w mojej rodzince, zdecydowaliśmy, że kupujemy przyczepę, do tej pory jeździliśmy pod namiot, ale męczy nas te ciągłe wypakowywanie i pakowanie tego całego majdanu. Od jakiegoś czasu przeglądam oferty, kilka przyczep oglądałem i mniej więcej wiem czego nam potrzeba. Nasza załoga to 4 osoby, ja moja małżonka i dwoje dzieci (10lat i 1 rok). Holownik mam dość mały ale żwawy 1850DMC, 140km w dieslu, ponad 300nM. Z tego co się naoglądałem to pasował by mi układ z dwoma sypialniami i łazienka po środku, salonki przy takiej załodze to chyba odpadają, bo zależy nam na troszeczce komfortu, Niestety budżet mamy bardzo skromny bo około 7tyś., angielki narazie odpuściłem, chociaż żadnej nie oglądałem. Marka przyczepy niema dla nas znaczenia, byle przyczepa była sucha i sprawna. Oglądałem np. tą przyczepę, układ bardzo fajny, dużo miejsca, mebelki w dobrym stanie, ale niestety narożniki z tyłu były zawilgocone  http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-chateau-la-car-460-CID5-ID3X42D.html#c763ad8655

I teraz pytanie, czy odpuścić sobie łazienkę, bo bez można znaleźć przyczepy w fajnym stanie przy tak niskim budżecie, czy lepiej cały czas szukać z łazienką, może ktoś z Was ma podobną załogę i się wypowie czy łazienka jest preferowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zerknij na modele Hobby < od tego przeglądu zaczynaliśmy przed zmianą przyczepy na większą

 

Wybierz układ/rozwiązanie które Wam odpowiada.

 

Pozdrawiam,

PS

Zerknij na inne modele > De Luxe > ...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie podałeś, że masz dzieci to raczej bym szukał z łazienką, nie ukrywam że w tej cenie i z takimi założeniami może być ciężko coś znaleźć produkcji zachodniej. Może coś z typu Niewiadów tu masz przykładową przyczepę jak wygląda układ wnętrza. Wc możesz wstawić przenośne też się sprawdza  

http://otomoto.pl/niewiadow-n-375-przyczepa-kempingowa-1-wlasciciel-T3860540.html

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tak jak Maniek wspomniał przy dzieciach łazienka jest nieodzowna. Nie po to rezygnujesz z namiotu, aby nadal biegać w przysłowiowe krzaki.

Kwotę wg mojej oceny należałoby podnieść do 10 tyś.

Sprawdzaj dział ogłoszeń. Często można kupić coś starszego ale sprawnego i doglądanego przez lata.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz polece ten kemping od mojego znajomego warto zobaczy bo naprawdę fajna buda blisko domu http://tablica.pl/oferta/knaus-przyczepa-kempingowa-5-osobowa-pietrowe-lozko-CID5-ID46N05.html#c72ca8c15c lub inne na placu do obejźenia . Podaj mój nic a napewno coś wytargujesz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkę powinieneś mieć przy tak małych dzieciach. Ale może niekoniecznie z WC kasetowym. Prz ograniczonym budżecie może warto rozejrzeć się za budkami z WC przenośnym? 

Dwie sypialnie i łazienka w rocznikach sprzed lat 90 - to jest chyba do zrealizowania.

Dobrze, że nie napalasz się na konkretną markę i rocznik, a zwracasz uwagę na stan.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz polece ten kemping od mojego znajomego warto zobaczy bo naprawdę fajna buda blisko domu http://tablica.pl/oferta/knaus-przyczepa-kempingowa-5-osobowa-pietrowe-lozko-CID5-ID46N05.html#c72ca8c15c lub inne na placu do obejźenia . Podaj mój nic a napewno coś wytargujesz jeszcze.

W minioną sobotę własnie byłem u Pana Andrzeja i to tam właśnie widziałem pare fajnych przyczep w rozsądnej cenie bez łazienki, co prawda oglądałem tylko pobieżnie bez zaglądania w zakamarki, ale robiły dobre wrażenie. Tylko nadal niewiem czy rezygnować z łazienki, w sumie starszy syn jest już duży, sam sobie poradzi, najmłodzy ma nocnik i swoją wanienkę, jeżeli możecie powiedzieć z własnego doświadczenia do jakiego stopnia używacie łazienki, czy prysznica codziennie używacie, bo nie wiem czy mi sie będzie chciało ganiać z wodą czystą i szarą codziennie.

Edytowane przez Uve (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po długim szukaniu kupiłem bez łazienki na campingach wszystko jest dokupiliśmy przenośne WC awaryjnie jeszcze do niewiadki a teraz się sprawdza w pełni .Mamy 4 letnia córkę a przyczepy jednak starsze z łazienką często zdarzają się zgniłkami.



Nasza jest 1985 roku i mimo wieku kondycyjnie nie dorównuje pzyczepą młodszym w tej cenia a nie jedno krotnie salonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Uve, czy powinieneś kupić przyczepę z łazienką czy bez powinieneś przedyskutować z rodziną powinni się na ten temat wypowiedzieć. Razem będziecie spędzać czas w przyczepie i uważam że zdanie rodziny winno by najważniejsze.

Jak przyczepa to tylko z WC to moje zdanie

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie określić swoje priorytety. Ważne jest gdzie się jeździ, na jakie pola, kempingi. Na tych cywilizowanych, z niezłymi sanitariatami, braku toalety w przyczepie nie odczujecie, ale jest grono ludzi odpoczywających na dziko, lub na polach z kiepskimi sanitariatami i własne wc jest wtedy bardzo ważne. Dla nas na przykład bardzo ważny jest przedsionek, a znam osoby które mają takowy, ale im się nie chce go rozkładać. Jak mieliśmy małą Niewiadówkę to parę razy dokuczył nam brak ogrzewania. Musicie sami pomyśleć co jest dla Was ważne, budżet troszkę ogranicza, na pewno nie można iść na kompromis jeśli chodzi o stan przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uve! bezwzględnie z wc! Czasem staniesz na nocleg i noce będą chłodne. My faceci jakoś sobie z tym radzimy lecz powiedz to żonie lub każ dziecku latać po nocy do wc gdzieś tam - masakra.

Pamiętaj nie rocznik lecz stan techniczny i oczywiście z wc ;) to takie moje rady.

 

P.S. jeżdżę z trzema niewiastkami, 37, 9 i 4 więc już mogę coś w tym temacie podyskutować :)

- pozdrawiam i owocnych łowów życzę - 3m się - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas jak zaczeliśmy jeździć na dziko to najwięszy problem był z lodówka i ogrzewaniem , czego nie był w niewiadce sam problem Wc rozwiązaliśmy szybko jak i prysznica, ale naj większym motorem zmiany byl własnie to co pisałem ,teraz tego problemu niema wszystko działa na gaz i akumulator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek :bravo: ,żadne rady forumowiczów nie są tak domówione jak w rodzinnym kręgu.Każdy musi sam wiedziec,czy bedzie jeżdzic na dziko ,czy na kempingi z ful wypasem.Choć przy małych dzieciach wc kasetowe tez sprawdza  się w nocy ,w deszczu i innych przypadkach.

Uve powodzenia przy negocjacjach i życzymy udanego i trafnego zakupu i spotkania w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.