Skocz do zawartości

Nr VIN


prymek

Rekomendowane odpowiedzi

Każda przyczepa jest budowana indywidualnie, spora część jest doposażana w fabryce na życzenie Klienta, więc nie ma żadnej bazy mówiącej z jakim wyposażeniem wyjechała dana przyczepa z fabryki i łączącej to z numerem VIN.

Pozostaje jedynie pisać do producenta, jeżeli będą chcieli to odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne prawda, ale mnie się wydaje, że jednak pewne szczegóły konstrukcyjne czy też wyposażenia, można z VIN odczytać.

Przeszkodą jest to, że dostęp do tych informacji może być tylko z poziomu producenta, czasem autoryzowanego serwisu (nie zawsze).

Piszę tak dlatego, że sam dzwoniłem w sprawie kilku szczegółów swojej budki do Knausa i pytano mnie o VIN, po czym uzyskałem konkretne informacje, łącznie z rodzajem i rozmiarem felg, opon, czy nawet rodzaju zamków i wkładek.

Zamawiałem m.in. komplet nowych wkładek i dostałem idealnie pasujące do posiadanych kluczyków :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą - bo to przecież producent w momencie produkcji takiej przyczepy - te informacje w VIN podaje (czy dopisuje jak przed sprzedażą ją na życzenie klienta doposaża - chyba tak samo jest z autem z salonu - jak przed zakupem już wyprodukowanego auta dokupisz sobie klimę czy hak to one się znajdą pod tym VIN-em) - i nie ma to przecież nic wspólnego z przebijaniem, czy zmiana owego nr - tu chodzi tylko o informacje w bazie danych co taki pojazd o danym nr posiadał jak wyjechał z linii produkcyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymek, mylisz sie z tym dopisywaniem wyposażenia do vin u. W tym numerze jest tylko to co opuściło fabryke. Jak dołożyłeś hak w salonie nawet to tego w vinie nie ma. No chyba, że auto od początku fabryka robi pod Twoje zamówienie , to wtedy masz w vinie to co sobie zamówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajzel rośnie !.

 

Sorka za uwagę  ale kolejne zagadnienie rozwleczone na kilka tematów .

Proponuje zespolić  te VIN'owe zagadnienia w jedno bo na przełomie dni powstały kolejne dwa tematy a trzeci odświeżony.

Za jakiś  czas tematów poświęconych VIN będzie tyle co np. Carver Cascade 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję nazywać tematy "po imieniu" gdyż po wpisaniu hasła "vin" żaden temat nie wyskakuje :(

chyba, że szukający takowej informacji ma się sam domyślić, że wzmianka o "vinie" może być np. w temacie o ciśnieniu w oponach :(

pzdr

p.s. nawet tego tematu tutejsza wyszukiwarka nie znajduje po wpisaniu hasła "vin" pomimo, że owo słowo jest w jego tytule - stąd przyczyna tylu dubli jak mniemam

Edytowane przez prymek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji czy rok modelowy

 

http://www.motofakty.pl/artykul/rok_produkcji_czy_rok_modelowy.html

 

dotyczy to samochodów, ciekawe jak się to ma do przyczep

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.