Skocz do zawartości

Truma Multivent


prymek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może montował? Który z tych serwisów trumy możecie polecić do takiego montażu:

 

Autoelektryk - Krzos   Broniewskiego 4/35
62-510 Konin Telefon: 60 14 530 07 Centrum Camp. Smolicz   Kostrzyńska 5
62-021 Paczkowo k/Poznania Telefon: 61-815 74 69 Auto Paka   Topolowa 1
62-002 Jelonek k/Poznania Telefon: 607245945
698400000 Adacar   Betoniarska 15
13-306 Kurzętnik Telefon: 56 474 06 28
500 046 678 Auto Waliś   ul.Białośliwska 18
60-418 Poznań Telefon: 61 830 26 97
515 145 545 Campery.pl Partner serwidsowy ul. Wiosenna 61 zjazd na Szamotuły
62-081 Przeźmierowo Telefon: 61 816 85 00 Alpo   Puszkina 12
62-030 Luboń/Poznań Telefon: 61-810 34 00 ABSerwis Antoni Bonisławski   Lidzbarska 63
13-200 Działdowo Telefon: 23 697 34 22
601 81 22 29 LEW Partner serwidsowy Kołobrzeska 30
80-394 Gdańsk Telefon: 58-552 19 18

 

Czy ma w swojej cepce?

Rozważam montaż tego:

 

http://www.truma.com/downloadcenter/multiventtbm_installation_instruction_de_gb_fr_s.pdf

 

Latem może się nie przyda (można na zewnątrz pichcić), ale jestem właśnie po jesiennym kilkudniowym wypadzie i brakuje  odprowadzenia oparów podczas gotowania (a miało byc - ale to oddzielny reklamacyjny temat ze sprzedawca).

Moje pytanko czy warto wydać tysiaka? Czy to się sprawdza? Czy warto robić kolejną dziurę w dachu?

Oczywiście pytania kieruje do użytkowników tego urządzenia lub podobnego (taka mała złośliwość ograniczająca wpisy bajkopisarzy typu "słyszałem...") :)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiventa akurat nie mam, ale mam fabrycznie założony pochłaniacz z wentylatorem i odprowadzeniem powietrza przez kominek na dachu i powiem tak - jakbym miał za to dodatkowo zapłacić to wolałbym za tą kasę coś innego bardziej pożytecznego. Działać działa i faktycznie wyciąga na zewnątrz parę z gotowania, ale jest dość głośne, a równie dobrze sprawuje się uchylone okno które mam zaraz za kuchenką.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiventa akurat nie mam, ale mam fabrycznie założony pochłaniacz z wentylatorem i odprowadzeniem powietrza przez kominek na dachu i powiem tak - jakbym miał za to dodatkowo zapłacić to wolałbym za tą kasę coś innego bardziej pożytecznego. Działać działa i faktycznie wyciąga na zewnątrz parę z gotowania, ale jest dość głośne, a równie dobrze sprawuje się uchylone okno które mam zaraz za kuchenką.

Latem zapewne masz rację, natomiast przy 2-5 stopniach na zewnatrz (jesień, wiosna), gdzie po powrocie z wojazy pierwsze co to wlacza sie piecyk - to troche slabo otwierac okno, a samo gotowanie wody w elektrycznym czajniku sporo pary daje :(

Słyszałem opinie osob jezdzacych na poludnie Europy, ze raczej gotuja na zewnatrz na przenosnych sprzetach niz w srodku - pewnie z racji tez panujacych tam temperatur :(

 

Exen:

dzięx za liany - wezme pod rozwage, sam osprzęt w Trumie kosztuje tyle:

"... Do pochłaniania oparów znad kuchni polecam Panu  Zestaw: Truma Multivent + kominek+ nasadka kominowa T2 + trójnik + 2 dysze wylotowe + rura UR 65 do podłączenia wylotów  z dmuchawą i kominkiem ... szacunkowy koszt takiego zestawu wynosi - 750 zł brutto "

 

pzdr 

Edytowane przez prymek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słyszałem opinie osob jezdzacych na poludnie Europy, ze raczej gotuja na zewnatrz na przenosnych sprzetach niz w srodku - pewnie z racji tez panujacych tam temperatur 

Tak to prawda, sami też tak robimy, jak w budzie masz 26 stopni lub więcej to gotowanie w środku zapewnia niezłą saunę, pozatym same zapachy z gotowanie nie zawsze są przyjemne.

 

Natomiast nawet przy takich temperaturach wiosenno-jesiennych  uchylam minimalnie okno i daje radę, a przy okazji trochę się świeżego powietrza do środka dostania, którego jest nie za dużo przy włączonym ogrzewaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat:)
 

Wnioskuję że raczej nie o taki sterownik Wam chodziło w postach, ale ja na taki napotkałem przeglądają interneta i nie mam pojęcia do czego on służy (co i jak miesza)?czy to coś na wzór dzisiejszego Airmaxa/mixa (nie pamiętam dokładnie)?post-13304-0-89360300-1479885905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo63, muliwent to taki wyciąg coś na zasadzie jak pochłaniacz domowy.

Airmix to klapa która jest zamontowana przy piecu od ogrzewania i ma za zadanie umożliwić mieszanie ciepłego powietrza z trumy z zimnym z pod przyczepy. Jej zaletą jest to, że latem możesz wykorzystać to do schłodzenia cepki przy wyłączonej trumie zasysać tylko powietrze z pod cepki (tam zawsze jest cień i gleba jest chłodniejsza. Czyli coś tam zawsze wychłodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo63, muliwent to taki wyciąg coś na zasadzie jak pochłaniacz domowy.

Airmix to klapa która jest zamontowana przy piecu od ogrzewania i ma za zadanie umożliwić mieszanie ciepłego powietrza z trumy z zimnym z pod przyczepy. Jej zaletą jest to, że latem możesz wykorzystać to do schłodzenia cepki przy wyłączonej trumie zasysać tylko powietrze z pod cepki (tam zawsze jest cień i gleba jest chłodniejsza. Czyli coś tam zawsze wychłodzi :)

Wychłodzi i to dość dobrze.

W ubiegłoroczne upały na terenie naszego kraju w moim sprzęcie

po włączeniu nawiewu wewnątrz było spoko w pełnym słońcu.

U mnie klima nie potrzebna :yay:

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo63, muliwent to taki wyciąg coś na zasadzie jak pochłaniacz domowy.

Airmix to klapa która jest zamontowana przy piecu od ogrzewania i ma za zadanie umożliwić mieszanie ciepłego powietrza z trumy z zimnym z pod przyczepy. Jej zaletą jest to, że latem możesz wykorzystać to do schłodzenia cepki przy wyłączonej trumie zasysać tylko powietrze z pod cepki (tam zawsze jest cień i gleba jest chłodniejsza. Czyli coś tam zawsze wychłodzi :)

dzięki, ale mi chodziło bardziej o ten sterownik ze zdjęcia do czego on służy - jeśli to jest do tego okapu to po co mu dwie pozycje (pół/pełna) u mnie w Cimperku mam po prostu włącznik/wyłącznik wentylatora okapowego i to tyle :skromny: czy to znaczy, że mam multiventa czy okap z wentylatorem? :] 

 

dzięki Wam za Airmix-a opisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to po co 2 pozycje. Pełny wyciąg i 1/2 wyciągu. Przecież nie zawsze nawet w domu używasz okapu/pochłaniacza na max. Np jak gotujesz wodę lub tylko 2 jajka na twardo to wystarczy włączyć 1/2 mocy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.