Skocz do zawartości
victtorio

Co to jest - Bonner Eurolectric

Rekomendowane odpowiedzi

victtorio

Witam

W czeluściach swojej przyczepki znalazłem coś takiego co widać na zdjeciach.

Podejżewam że jest to jakiś wzmacniacz antenowy ale pewności nie mam. Moze ktoś z forumowiczów poznaję to ustrojstwo i podpowie jak tego używać.

Nadmienię tylko że przyczepka posiadała wcześniej instalacje antenową i to jest jej ostatni relikt. Na chwilę obecną na oryginalny maszt założyłem mobilna antene DVB-T "KORONA GRALL" wraz ze wzmacniaczem i jest to wystarczające w zupełności do odbioru multipleksów.

post-15801-0-10896200-1384369334_thumb.jpg

post-15801-0-44112500-1384369348_thumb.jpg

post-15801-0-22856200-1384369823_thumb.jpg

post-15801-0-54526000-1384369836_thumb.jpg

Edytowane przez victtorio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof57

prawdopodobnie zasilacz do wzmacniacza antenowego z rozdzielaczem sygnału w.cz. na dwa odbiorniki, może z podziałem na pasma ( radio - TV).Zagadką jest gniazdo 12V - wejście czy wyjście? Może jedno i drugie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
victtorio

Tak właśnie podejżewałem że jest to rozdzielacz sygnału antenowego ze wzmacniaczem ale właśnie strasznie zastanawia mnie to gniazgo 12V. Wygląda jak wejście ale pewności nie mam i stąd moje pytanie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maniek72

A nie łatwiej to podłączyć ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
victtorio

Może i łatwiej ale nie podejmuje ryzyka spalenia tunera TV :) Pozatym może ten temat na forum przyda sie kiedyś komuś innemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof57

Tak właśnie podejżewałem że jest to rozdzielacz sygnału antenowego ze wzmacniaczem ale właśnie strasznie zastanawia mnie to gniazgo 12V. Wygląda jak wejście ale pewności nie mam i stąd moje pytanie na forum.

Nie pisałem że wzmacniacz, tylko zasilacz do wzmacniacza. Wzmacniacz jest zwykle przy antenie. Zdejmij obudowę, zrób zdjęcie wnętrza, będzie więcej wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kotii

Według mnie to gniazdo 12 V to po prostu gniazdo zasilające. Przecież w końcu mobilne domki zasilane są właśnie takim napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Na sto procent macie rację zasilanie AC 220 V or DC 12 V (220 V lub 12V)

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Przychylam się do napisanych tu już opinii, że jest to zasilacz.
Kiedyś bywały w przyczepach zwykłe anteny pasywne, a wzmacniacze były dopiero wewnątrz przyczepy. Czasem miały dwa wyjścia dla TV wewnętrznego i instalacji TV np. w przedsionku. Zasilacz był w tej samej obudowie. W tym przypadku, bez względu na to, czy wzmacniacz antenowy jest wewnątrz, czy nie, to jest to niewątpliwie tego typu zasilacz, działający z 230 lub 12 V, firmy "Bonner Eurolectric".

Podobne pytanie dotyczące tej firmy było już na forum, jednak chodziło o inne urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California

Witam, mogę z całą pewnością i konsekwencją za swe słowa stwierdzić iż jest to wzmacniacz antenowy, posiadam takowy w swoim domku i mimo że produkowany w latach 1986 działa bardzo dobrze do dnia dzisiejszego, zasila obecnie radio na pokładzie. Wystający kabelek z wtyczką jak i gniazdo 12V służy do zasilania owego wzmacniacza z sieci 230V lub akumulatora pokładowego 12V.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
victtorio

Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi i pomoc. Mam nadzieje że ten temat przyda się innym nowym użytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rysiaczek55

U mnie pracuje jako wzmacniacz antenowy [mam podobny prod. włoskiej] wzmacnia sygnał TV ,Na wyjściu 12v brak jednak napięcia [prawdopodobnie do zasilania telewizora lub radia ]podejrzewam  uszkodzenie.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi