Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie


kranik

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście,trzeba też pamiętać o możliwościach holownika.Racja.Pewnie,że dla 5ciu dorosłych przydałaby się jakaś 6cio - 7mio-metrówka ale gdy jest jak jest to trzeba szukać najlepszej opcji do istniejącej sytuacji. Czyli wychodzi,że powinny być dwie sypialnie ,a rzeczywiście podkowa daje od bidy miejsce dla 3ch osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przeglądam ebay z Hameryki i nie mogłem się powstrzymać :).....dla pięciu osób by styknęła... :)     wielkie sorki za OT !!!

http://www.ebay.com/itm/2006-JAYCO-JAYFLIGHT-TRAVEL-TRAILER-29-/121215811569?forcerrptr=true&hash=item1c39067ff1&item=121215811569&pt=RVs_Campers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa rozwiązania. Zakładam, że skoro masz zamiar jeździć w 5 osób to nie są to pary (5 - liczba nieparzysta). Oczywiście może być para + trójkąt i wówczas moje propozycje będą niezbyt dogodne, ale dajmy spokój układom wyjątkowym i skupmy się na układach standardowych. Czyli zakładam, że jadą dwie pary + singiel lub para i trójka singli.

 

1) Rozwiązanie pierwsze to przyczepa o długości wnętrza 4,4 do 5 metrów. Układ preferowany to dwie klasyczne podkowy. Mieszczą się na nich 4 osoby dość wygodnie. Jak są do tego młode i - czego życzę - zakochane to jeszcze będą miały za szeroko. Zwykle w tego typu przyczepach szerokość łóżka podwójnego to minimum 130 cm, czyli wiecej niż wersalka, na której za socjalizmy spały miliony polaków z żonami.

Ale wtedy konieczny jest przedsionek i to najlepiej dość głęboki. W tym przedsionku rozkładasz namiot (np. samoroskładający z Decathlonu) i tam śpi piąta osoba. Mam to wypróbowane, sprawdza się idealnie. Opisywałem to juz na forum. Po prostu namiot stawia się 20 sekund, gdyż nie mocuje absolutnie ani jednej szpilki - tylko rzycam i się rozkłada. I tak jest w przedsionku więc wiatr, deszcz nie są groźne. Jest ciepło (jednak przedsionek sam dużo daje i do tego namiot jest dwuwarstwowy. A w namiocie tylko materac do spania - wszystkie rzeczy są w suchej i ciepłej przyczepie.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że przyczepy tej wielkość są dość popularne i w miarę łatwo znaleźć, są niezbyt ciężkie i holownik da radę, sa też łatwe do sprzedania.

 

2) Rozwiazanie drugie to większa i cięższa przyczepa z układem niestety niezbyt często spotkanym, ale jednak występującym. Z tyłu podkowa i tam śpią swobodnie 2 osoby. Z przodu wzdłuż przeczepy na jednym booku łóżko piętrowe (dla dwóch osób jedna nad drugą) i dodatkowo na przeciwległej ścianie stolik z siedzeniami rozkładany na spanie dla jednej osoby.

 

post-7869-0-86754700-1384719857_thumb.jpg

 

Zaletą rozwiązania jest możliwośc spania w 5 osób wewnątrz w przyczepie. Nie trzeba rozkładać przedsionka podczas krótkich wyjazdów.

Wadą jest większa masa przyczepy i relatywnie rzedkie występowanie takiego układu wnętrza.

 

 

Zastanowiło mnie jeszcze coś w całej historii. Dlaczego ma być na 5 osób. No i widzę, że z powodu kosztów paliwa. To dość błahy argument. Koszt dzielony na 4, a na 5 nie robi wielkiej różnicy. A w 4 osoby łatwiej się spakować do auta, łatwiej dogadać i zgrać terminy (w 2 pary), łatwiej egzystować na miejscu bez większych konfliktów. Łatwiej na miejscu uzgodnić, że taraz my idziemy na spacer, a wy się umyjcie, po czym wy idziecie, a myjemy się my, itd.

Dla 5 osób przyczepa musi być większa, często droższa (choć tu róznie bywa z ceną). Holownik więcej spali z większą przyczepą.

No po prostu jak dla mnie same zalety jazdy w 4 osoby, a nie w 5.

 

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt w rozwiązaniu nr 2 problemem może być łóżko na piętrze. Rzadko się zdarza, że górne łóżko w przyczepie ma jakąś sensowną nośność.

Przeważnie do 60 kg, więc z dorosłą osobą może być tam problem. 

Reszta jak najbardziej masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - nośność góry nie jest za duża, ale... Właśnie kwestia założeń. Jeśli jedzie 5 osób, to jakaś dziewczyna musi mieć mniej niz 60 kg - nie ma innej możliwości. Przy piątce ludzi zawsze jest manewr kto gdzie śpi (w sumie to co za róznica z czyją żoną, byle się łóżko nie zarwało? - ok, żartowałem). Poza tym konstrukcję łóżka piętrowego (nie opuszczanego jako półka  tylko stojącego na podłodze) bardzo łatwo jest wzmocnić jeśli okaże się za wątła.

 

Zdjęcie układu w moim poprzednim poście to Dethleffs chyba model Family 555. Bardzo mi się kiedyś podobał. Oglądałem go i nie mogłem oczu oderwać. Układ dla mnie osobiście idealny. Ale niestety DMC przeważyło. Przekraczałem 3,5 tony z moim holownikiem chyba o 140 kg. Gdyby nie to, miałbym tę budę zamiast mojego Knausa. Albo gdybym wówczas posiadał taki holownik jak teraz ma moja żona, to też bym jeździł z Dethleffsem. Chodzi właśnie o układ - jest naprawdę bardzo wygodny i wszechstronny, i dlatego go polecam koledze napalonemu na wyjazdy w 5 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze rady i patrząc na możliwości kolegi to możemy mówić o czymś taki duże i tanie http://tablica.pl/oferta/domek-holenderski-super-cena-nad-morzem-CID5-ID3zh9w.html w tej cenie ciężko znaleść przyczepę 5 osobowa z lat 90 o idealnym dmc . Pytanie jest krótkie ile razy w roku Ją użyjesz , i gdzie będziesz jeżdził, jak masz plan wstaić przyczepkę nad jeziorem to kupić starszą dwu osiówkę i koniec, niech stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedsionku rozkładasz namiot (np. samoroskładający z Decathlonu) i tam śpi piąta osoba. Mam to wypróbowane, sprawdza się idealnie.

To dobre rozwiązanie, które również polecił mi kolega Miodzio szczególnie, że moi znajomi posiadają takie namioty z firmy quechua bodajże  :)

 

Kolego inhalt nie wziąłeś pod uwagę, że może jechać pięcioro singli :P np ja plus jakiś kolega plus 3 dziewczyny :D albo tylko ja i 4 dziewczyny wtedy może być ciasno ale to tylko marzenia ściętej głowy :)

 

 

TomaszOlkusz, nie chce postawić przyczepy i ją zostawić tylko z nią jeździć. :)

 

Czy ktoś orientuję się może gdzie i o jakiej pojemności jest zbiornik na wodę w tej przyczepie Hobby 420? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tylko ja i 4 dziewczyny wtedy może być ciasno 

 

NIe masz racji. Wtedy nie jest ciasno, bo dziewczyny wywalają Cię do namiotu (owszem marki Quechua) i same śpią w tej 4-osobowej przyczepie. Dadzą sobie radę bez wątpienia.

Jeśli marzyłeś o innym układzie, to ... niestety jesteś niepoprawnym optymistą, albo się naoglądałeś za dużo filmów dla dorosłych. Zejdź na ziemię ... niestety :ee: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś orientuję się może gdzie i o jakiej pojemności jest zbiornik na wodę w tej przyczepie Hobby 420? 

Fabryka montowała zbiorniki o pojemności 15 litrów z przodu przyczepy ale jest tam na tyle miejsca że można zamontować większy lub kilka zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe masz racji. Wtedy nie jest ciasno, bo dziewczyny wywalają Cię do namiotu (owszem marki Quechua) i same śpią w tej 4-osobowej przyczepie. Dadzą sobie radę bez wątpienia.

Jeśli marzyłeś o innym układzie, to ... niestety jesteś niepoprawnym optymistą, albo się naoglądałeś za dużo filmów dla dorosłych. Zejdź na ziemię ... niestety :ee: .

 

Za każdym razem sprowadzą na ziemię bez pardonu... :]  Nawet koledze nie dadzą spokojnie pomarzyć o idealnym składzie załogi :slina:  ehhhhh dajcie spokój... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o wewnętrzny namiot podwieszany w przedsionku. Tak jak jest normalny namiot z tropikiem i wewnątrz jest sypialnia. To ów "komin do spania" jest taką sypialnią ale w namiocie przyczepowym nazywanym przedsionkiem.

 

To oczywiście jest rozwiązanie ok, ale jeśli ktos nie ma takiego wewnętrznego namiotu to bez żadnych problemów może sie posiłkować dowolnym innym namiotem rozstawianym w środku w przedsionku. Ja używam do tego quechua, jak napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.