Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie


kranik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra decyzja. Nie napalaj się na rupcia, bo po nieudanym zakupie może się okazać, że nawet wypożyczenie było bardziej opłacalne (ja też uważam że wypożyczenie to wyrzucony pieniądz). Szukaj dalej, może coś Ci się uda do tego budżetu dorzucić (w sumie zaraz gwiazdka). Olo1... Wilczek "kupiony" ale nie zapłacony :] , także to nie był najlepszy przykład. Gdybym nie miał takiej możliwości, to biorąc pod uwagę spore wydatki jakie miałem w tym roku, nawet bym o nim nie myślał. Za Caravelaira też płaciłem z poślizgiem ("kupiony" jesienią 2012 a zapłacony w lipcu 2013 przed wyjazdem na wakacje) i nie było problemu. To taki mój luksus, ale też na tym polegał mój "dylemat". Gdyby kasa leżała, to bym się chwili nie zastanawiał nad tym Wilkiem, w przypadku braku kasy i możliwości, jeździł bym dalej z francuzką i też by się nic nie stało, bo dla naszych potrzeb niczego jej nie brakowało (przenośny kibel dla dzieciaków na noc wystarczał). A tak.... to się zawiesiłem....trochę jak dziecko w sklepie z zabawkami.... nie do końca mogę ale bardzo chcę :slina: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrnia Panowie...Nie mówię ,że wypożyczenie to super pomysł.To wyrzucony pieniądz!zgoda!! ale kupienie złomu,dopłacenie do niego drugie tyle i odsprzedanie za bezcen to też wyrzucony pieniądz!!czyż nie??? a ile wkur.......a to nikt nie wie! To tyle jako wyjaśnienie tematu wypożyczeń.

Tatadyrektor...wiadomo,że gdyby kasa leżała to by było super... chciałem tylko powiedzieć,że gdy nas coś naprawde złapie za serducho to nie ma że boli...od babci,cioci czy od sąsiadki się wytrzaśnie....a Wilczek musi być :)  ...Tak już jest...z nami chłopcami :)  . a,że masz taki koleżeński luksus.....cóż...tylko pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Knaus. Mi osobiście ze zdjęć się podoba. Moim zdaniem jest mała niezgodność opisu, bo nie wiem jak tu policzyć spanie dla 5 osób. Ja bym raczej powiedział, że dla 3 os. + dziecko (łóżko piętrowe ma ograniczenie wagowe i nie nadaje się dla osoby dorosłej). Kranik, jeśli odpowiada Ci wyposażenie (z tego co pamiętam to na początku szukałeś takich wypasionych, ale moim zdaniem lepszy zadbany Fiat niż rozlatujący się Mercedes,, a z pewnymi brakami można sobie poradzić inaczej ) i rozkład to warto ją oblukać. Sprawia wrażenie świeżej. Jeśli jest w dobrej kondycji, to zakup ten byłby najlepszym pomysłem z dotychczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszOlkusz, Z panem Andrzejem już rozmawiałem, powoływałem się na Ciebie :) regularnie sprawdzam jego oferty na tablicy.pl, przyczepki wydają się bardzo zadbane, ceny ok, a facet wydaje się rzeczowy, ale na razie nie posiada przyczepki, która by mi odpowiadała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatadyrektor, szukanie wypasionych wynikało z mojej nie wiedzy na temat rzeczywistych cen sprawnych przyczep. Bo wiesz, jak laik taki jak ja ogląda przyczepy na allegro, a tu piękne angielki oczywiście suche, zadbane :P i full wypas za 4- 5 tys, to sobie wyobraża nie wiadomo co.  A po zrobieniu 400 km i otrzymaniu po drodze mandatu za prędkość okazuję się niestety ktoś nas chciał wyrolować to się człowiekowi odechciewa ful wypasu. Kolega 

Miodzio doradził mi, że najlepszym układem będzie dla mnie ( przypomnę, że chcę jeździć w 4-5 dorosłych osóB) przyczepa z dużą salonką z przodu i sypialnią z tyłu, kuchnia i łazienka z toaletą kasetową po środku. Najlepsza opcja, żeby posiedzieć w przyczepie bez rozkładania przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako złośliwej. Powoli zaczynasz kumać.(dobrze że po drodze nie umoczyłeś), Miodzio ma rację jeśli chodzi o układ, ale nie jestem przekonany, że w Twoim budżecie uda się coś takiego kupić w ładnym stanie. Ja myślę że Twoje realne możliwości to taki właśnie układ ale z toaletą przenośną a nie kasetową ( życzę Ci abym się mylił ). Skup się głównie na stanie przyczepy,..... ładny stan cieszy najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego typu i rozkładu KNAUSY?

 

http://allegro.pl/knaus-sudwind-super-stan-z-namiotem-1992-93-i3682987333.html

 

link podaję tylko jako przykład układu a nie dobrej przyczpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosołek, przyczepa z takim układem by mi najbardziej odpowiadała. 

czy przyczepa z takim układem pomieściła by 5 osób? czy raczej szukać czegoś o metr większego?

http://otomoto.pl/hobby-classic-420-T4035301.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik taki układ przyczepy jak podany przez Ciebie Hobby to wygodny jest dla układu 3 dorosłych+1 dziecko.

4 dorosłych ma już ciasno. 

Ja mam taki układ, dla 2 dorosłych i dziecka jest dobry i się sprawdza. Spaliśmy parę razy w niej w 5 osób, ale to bardziej była potrzeba chwili i na dłuższą metę niezbyt komfortowe.

Ale jesteście młodzi, pewno dacie radę  :skromny:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam,że taki układ jest dobry max dla 4osób i to jeśli są to dwie pary :). Dla piątki dorosłych przydałoby Ci się jeszcze rozkładane spanie w środku przyczepy. np.jak tu

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-wilk-royal-2003-i3691341951.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo ale patrz na warunki wyjściowe kolegi kranika. 

Holownik jaki jest taki jest, kasa na przyczepę również ma pewne ograniczenia.

Najsensowniejszy układ przy tych założenia to IMHO: dla 5 dorosłych- dwie sypialnie, z przodu i z tyłu w tym jedna podkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Wilk :) Szkoda, że drogi jak cholera. Z jednej strony chciałbym, żeby przyczepa była spora, tak żeby 5 osób się komfortowo czuło, chce koniecznie jeździć w piątkę bo zrzuta na paliwo by była mniejsza. Ale z drugiej strony, w mniejszej przyczepie też byśmy dali rade przespać, a jest chyba lepsza do transportu, jest ich trochę więcej na rynku i są trochę tańsze. Co radzicie?

 

P.S ile średnio wam zajmuje czasu rozłożenie przedsionka? 

Edytowane przez kranik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Hobby od bidy by się pomieściło - miałem w swojej taki sam układ, ale w sypialni na przodzie 2 spore dorosłe osoby to dla mnie max dla komfortu,

ale 3 też ciasno się kimną

natomiast spanie przy wyjściu jest mniejsze i mniej komfortowe - tylko na 2 osoby

 

natomiast w np. knausie masz podkowę i sporo miejsca jak na 3 os.

druga sypialnia analogiczna jak ta z Hobby spod okna - 2 os.



Piękny ten Wilk :) Szkoda, że drogi jak cholera. Z jednej strony chciałbym, żeby przyczepa była spora, tak żeby 5 osób się komfortowo czuło, chce koniecznie jeździć w piątkę bo zrzuta na paliwo by była mniejsza. Ale z drugiej strony, w mniejszej przyczepie też byśmy dali rade przespać, a jest chyba lepsza do transportu, jest ich trochę więcej na rynku i są trochę tańsze. Co radzicie?

 

P.S ile średnio wam zajmuje czasu rozłożenie przedsionka? 

no wiesz - komfort jest ważny

bo nie dość, że na wyjeździe czasu na spanie nie ma - to warto by było przyzwoicie się przekimać

zależy jak dużo będziesz także jeździł

 

 

co do przedsionka - to zależy jaki i jaką doświadczoną masz ekipę:)

czasem 20 min czasem 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.