Skocz do zawartości

Jakie radio i gdzie zamontowane


Heniekag

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Chciałbym zamontować w swojej przyczepie radio samochodowe. Przyczepa ma zamontowany panel fotowoltaiczny i akumulator. Gdzie najlepiej podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora czy do regulatora ładowania panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do regulatora.

Skoro masz instalację solarną, to powinna być wykonana tak, że z wyjścia regulatora idzie odpowiedniego przekroju przewód plusowy na skrzynkę bezpieczników, a z niej, przez kolejne bezpieczniki następuje rozdział na pozostałe obwody zasilające różne odbiorniki (w tym i radio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar uzbroić moją cepkę w radio. Czy możecie podesłać zdjęcia, gdzie oryginalnie w Sudwindach było umieszczane? 

Znalazłem w sieci zdjęcie, gdzie głośniki były zamontowane jak na poniższym zdjęciu - czerwone koło, a radio jak na zdjęciu czerwony prostokąt.

 

Jeżeli co do głośników nie mam wątpliwości, to radio z CD raczej tam nie wejdzie - zmieszczą się raczej tylko te bez CD (oczywiście mowa o samochodowych). Dodatkowo, przy gotowaniu para będzie lecieć na radio, a to nie wróży nic dobrego.

post-17461-0-33230600-1421436501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar u siebie też zamontować radio i głośniki kombinuje zamontować tam gdzie ty masz zaznaczone w narożnikach, natomiast radio chyba w montuje pomiędzy szafką nad zlewozmywakiem a szafką na telewizor.Bliska odległość do puszki z zasilaniem w górnej szafce nad zlewozmywakiem i dostęp do anteny z szafki telewizyjnej to są jakieś plusy, ale inne pomysły mile widziane.Radio bezpośrednio nad kuchenką to chyba średni pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przypomniało mi się ;).

Ja po rozmowie z jednym z Naszych kolegów który ma cos podobnego u siebie w "N-ce" zamontuję coś takiego (link poglądowy):

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-tuner-usb-microsd-mp3-2x50-w-wa-karaoke-i4951249591.html

 

to co mnie przekonało,to:

- prostota montażu

- nie używam płyt CD więc radio + slot karty SD + wej. USB w zupełności wystarczą

- nie jest juz tak ciekawym łupem dla ew. złodzieja

- pobór prądu. 

Kolega mierzył i radio zaraz po włączeniu pobiera już około 0,5A a trzeba je troszkę pogłosić więc jako tako pobór minimalny można ustalić na ok. 0,7A.

To ustrojstwo daje już dźwięk do słuchania w cepce przy poborze ok. 0,2A.

Więc jak by nie patrzeć przy zasilaniu z "zielonej energii - solary" to 0,5A oszczędności na godzinę to już dużo.

Zmieści się też raczej w większość waszych miejsc bo jest mniejsze od radia CD. 

A i szukam wersji z pilotem aby nie trzeba było wstawać i coś tam przy nim grzebać tylko na leniucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozmowie z jednym z Naszych kolegów który ma cos podobnego u siebie w "N-ce" zamontuję coś takiego (link poglądowy):

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-tuner-usb-microsd-mp3-2x50-w-wa-karaoke-i4951249591.html

 

Szukałem czegoś podobnego jak byłem na tym etapie ale nie znalazłem.

Jedyne do czego się można przyczepić (to wyłącznik z tyłu więc albo musi być dostępny albo jakoś wyprowadzony w dostępne miejsce.

post-10895-0-22010800-1422438684_thumb.jpg

No i ciekawe, czy będzie wytrzymałe na podróże w przyczepie.

Jak z zapamiętywaniem stacji po zupełnym wyłączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, ale chyba jakoś zapamiętuje. :niewiem:

 

Bo zastanawiam się, czy dało by się zostawić wyłącznik na ON i włączać przez wyłącznik gdzieś na zasilaniu ale obawiam się, że wtedy po każdym włączeniu trzeba będzie wyszukiwać stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie, przecież z założenia z tego włącznika nie korzystasz po 73 razy dziennie (bo jest z tyłu). 

To według mnie ma włącznik główny z tyłu a taki "codzienny" jest pewnie w gałce "volume" jak w normalnych radiach.

Tylny bym wyłączał podczas jazdy i postoju w domu. Więc po przyjechaniu na kemp, ustawiam i mam. A jak jadę na inny kemp. to i tak trzeba ustawić bo częstotliwości się zmieniają.

Przynajmniej ja to tak widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie, przecież z założenia z tego włącznika nie korzystasz po 73 razy dziennie (bo jest z tyłu).

 

Nie, no 73 to na pewno nie, no może ze 4, czy 5. ;)

 

To według mnie ma włącznik główny z tyłu a taki "codzienny" jest pewnie w gałce "volume" jak w normalnych radiach.

 

Obawiam się, że jednak czegoś takiego nie ma (nie widzę żadnych informacji o czymś takim ani na panelu ani w opisie) ale spytaj kolegę lub sprzedającego.

 

Wiesz opcja mi się podoba. Tak jak pisałem, tez się za czymś takim rozglądałem przeszukując na przykład rozwiązania do kuchni (ryzyko, że to nie mobilne pomijałem) ale w tamtym czasie nic nie znalazłem.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem może w tym przypadku być wyciągnięcie oryginalnego wyłącznika gdzieś do przodu, zakładając że jest tak zrobione, że podtrzymanie jest poza wyłącznikiem.

Jeśli jednak nawet użycie jego wyłącznika kasuje zapamiętaną stację, to po prostu wyłącznik na zasilaniu będzie najprostszym sposobem i po każdym włączeniu będzie konieczne ustawienie stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem i niestety Masz rację :(.

Więc ta opcja odpada, ale dokładając kilka zł można nabyć juz coś takiego:

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-usb-sd-mp3-radio-karaoke-hit-12-230-v-i5028986957.html

 

i tu już mamy pilota i "power" w pilocie :). Więc włącznik z tyłu już ma mniejsze znaczenie podczas pobytu w cepce.

Tylko tu czytnik microSD a nie SD.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu czytnik microSD a nie SD.  

 

Opis slotu jest dokładnie taki sam jak w poprzednim i po wielkości slotu myślę, że może obsługiwać kartę SD a mikro SD tylko w adapterach - szczególnie, że z tego co pamiętam to opisana na panelu karta MMC jest tej samej wielkości co SD. Ale jakby, to chyba to nie jest duży problem.

post-10895-0-13053000-1422445328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.