Skocz do zawartości

poszukiwana przyczepa dmc do 1140kg


arni1974

Rekomendowane odpowiedzi

Podłaczę się do tematu, też początkujący i też poszukuję pierwszej przyczepy. Mam pytanie do jazi - szukałeś w Odrowążku - to dość blisko odemnie i od Ciebie, ja byłem facet dość komunikatywny i wydaje się uczciwy.

 

Witam!

Byłem w tym komisie wielokrotnie, ale nie mogłem do końca sprecyzować swoich oczekiwań i nic nie kupiłem! Faktycznie jest tam spory wybór, niestety największy tzw. "salonek" a te są poza kręgiem moich poszukiwań. 

Jaka konkretnie przyczepka Cię interesuje? Daj znać, być może ją oglądałem i będę mógł coś napisać, nim pojedziesz ją oglądać! 

Myślałeś o wyjeździe pod Wa-wę? Grodzisk Mazowiecki i firma "Żel-Wod". Ma spory wybór i bardzo dobre opinie. Ja tam jeszcze nie dotarłem, ale kilka budek naprawdę mi się podoba! Poniżej zamieszczam link.

 

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem  "nadwagę" o 60kg (Holownik 2360kg+ przyczepa 1200kg).. Firma KNAUS stanęła na wysokości zadania i bez problemu wystawiła mi zaswiadczenie i przysłała nowa tabliczkę znamionowa w formie naklejki z DMC 1140kg. Dla nich to proste i oczywiste, że można zmniejszyć ładowność..Wszystko trwało 5 dni i koperta była w mojej skrzynce. Dlatego jezeli masz problem ze znalezieniem przyczepy o DMC 1140, to spróbuj z Knausem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem  "nadwagę" o 60kg (Holownik 2360kg+ przyczepa 1200kg).. Firma KNAUS stanęła na wysokości zadania i bez problemu wystawiła mi zaswiadczenie i przysłała nowa tabliczkę znamionowa w formie naklejki z DMC 1140kg. Dla nich to proste i oczywiste, że można zmniejszyć ładowność..Wszystko trwało 5 dni i koperta była w mojej skrzynce. Dlatego jezeli masz problem ze znalezieniem przyczepy o DMC 1140, to spróbuj z Knausem

Pozdrawiam

hej.dzieki za informacje, myśle jednak iż na ta chwile skoncentruje sie na poszukiwaniu egzemplarza w tej maksymalnej dmc.szczerze to i tak mam twardy orzech do zgryzienia, nie chce sobie nic wiecej utrudniac jeszcze proceduralnie  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku jest wspomniana taka przyczepa:  http://tablica.pl/oferta/knaus-przyczepa-kempingowa-5-osobowa-pietrowe-lozko-CID5-ID46N05.html#b17e847993

 

Nie widziałem jej z bliska, ale wnętrze wygląda na oryginalne (wykładzina podłogowa, meble). Mam ten sam wzór z podobnych lat. Stanu budy nie znam, ale można by się zainteresować przez kogoś z forum, żeby zobaczył co i jak. Cena wydaje się atrakcyjna - o ile buda jest sprawna.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku jest wspomniana taka przyczepa:  http://tablica.pl/oferta/knaus-przyczepa-kempingowa-5-osobowa-pietrowe-lozko-CID5-ID46N05.html#b17e847993

 

Nie widziałem jej z bliska, ale wnętrze wygląda na oryginalne (wykładzina podłogowa, meble). Mam ten sam wzór z podobnych lat. Stanu budy nie znam, ale można by się zainteresować przez kogoś z forum, żeby zobaczył co i jak. Cena wydaje się atrakcyjna - o ile buda jest sprawna.

 

hej.

dzwoniłem do sprzedającego.

podrzuc prosze gdzie o niej jest napisane.

pozd

 

hej.

dzwoniłem do sprzedającego.

podrzuc prosze gdzie o niej jest napisane.

pozd

już znalazłem.

dzis pózno zacząłem przeglądać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kanus z zewnątrz jak i wewnątrz posiada nomalne ślady eksplatacji i nie widać żadnego tak zwanego picowania do sprzedaży,warto obejżeć. Jedyny minus to brak łazieki może dlatego taka cena.

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kanus z zewnątrz jak i wewnątrz posiada nomalne ślady eksplatacji i nie widać żadnego tak zwanego picowania do sprzedaży,warto obejżeć. Jedyny minus to brak łazieki może dlatego taka cena.

hej,

no własnie, brak łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/15651-pomoc-w-ocenie/page-3?do=findComment&comment=340351

 

Brak łazienki jest problemem. Ale to zależy w ile osób sie jeździ. Jeśli w 2 osoby + kot (przykładowo) to można łazieknę zrobić z przodu kosztem łóżek. Jeszcze zostanie miejsce na coś innego. Jeśli rodzina z dziećmi - to bez łazienki lipa i buda bez sensu.

Dlatego zawsze oprócz stanu przyczpy trzeba brać pod uwagę rozkład pod kątem konkretnej załogi.

 

Łazienka z toaletą przenośną to jest niewielki wydatek - kilkaset złotych w wersji ekono. A z kasetową to 1300-1500 zł więcej (toaleta używana + drzwi serwisowe + robocizna).

 

Gdyby to była moja przyczepa dla 2 osób, to bym w miejscu szafy zrobił toaletę, w miejscu łóżka przedniego stolik (jadalnię), a szafy nie robił wcale, tylko szafki nad stolikiem. Wtedy mam sypielnię bez ścielenia łóżka i jadalnię. Ale to już trochę przeróbek jest.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam osobiście oglądaliśmy tego Knausa z żoną i uważamy ,że jest godny polecenia przez naszą załogę .

Łazienka czy bez zależy jaka załoga gdzie jeżdzicie itp. My kosztem ceny wwybraliśmy bez  łazienki bo korzystamy w większości z campingów a tam wszystko jest nawet na najbardziej dzikim ale coś Jest :] :] . Zakupiono przenośny kibelek zamontowany sprytnie w szafce używany w sytuacjach mocno alarmowych. Dla nas podstawą była sprawność instalacji na gaz czyli ,kuchnia, piec ,lodówka bo bez tego ciężko na wyjedzie weekendowym jak bierzesz opcje bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.