Skocz do zawartości

poszukiwana przyczepa dmc do 1140kg


arni1974

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych forumowiczów.poszukuje przyczepy w kwocie do 10000zł i dmc max 1140kg, azeby nie poczuc oddechu grożnego viatolla.

przyczepka koniecznie z łazienką.
przegladajac komentarze polecanych sprzedawców przyczep natknałem sie na oferty z Ostrowa wielkopolskiego.
zainteresowała mnie taka oto przyczepa hobby.

prosze szanowne grono o spostrzezenia i ewentualne sugestie dot. stanu i ceny przyczepy.

http://karawaning.net/hobby370d.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podsyłasz jest opis przyczepy. Tam też na jednym ze zdjęć ładnie widać jak wygląda spanie po rozłożeniu.

Musisz się najpierw sam zastanowić, czy Ci to odpowiada. Warto zadzwonić czy napisać do sprzedającego z pytaniem o wymiary tego łóżka obok toalety. Wiele zależy od składu załogi. Jeśli głównie jeździsz w 2 osoby to może być fajny układ, bo w sypialni masz łózko (nawet go nie ścielisz, a już na pewno z lenistwa nie składasz), a jadalnia pozostaje zawsze do użytku. Ale w 4-osobowej rodzinie będziesz miał dylemat gdzie kto ma spać. Czy łóżko przy toalecie jest wystarczające dla dorosłych? Widzisz, że po rozłożeniu tego łóżka nie masz przejscia i zasadniczo przyczepa wyłączona z użytku wieczornego.

 

Zatem sugeruję, abyś najpierw określił załogę, potem wybrał rozkład i następnie szukał suchej przyczepy dowolnego (niemal) producenta.

 

Co do stanu i ceny ciężko się wypowiadać, bo cena związana ze stanem. Lepiej zapłacić nieco drożej i mieć super stan niz taniej i potem naprawiać. Ale to truizm, bo wiadomo, że każdy szuka w miarę ładnego stanu za średnią cenę rynkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.dziekuje za zainteresowanie tematem.generalnie podrózujemy w 2 osoby wiec sadze ze miejsca bedzie stosunkowo duzo. z automatu odrzuciłem oferty przesadnie okazyjne cenowo, koncentrujac sie przede wszystkim na sprzedawcach polecanych. z drugiej strony czy cena 10900zl nie jest cena lekko wygórowana?

 

W linku, który podsyłasz jest opis przyczepy. Tam też na jednym ze zdjęć ładnie widać jak wygląda spanie po rozłożeniu.

Musisz się najpierw sam zastanowić, czy Ci to odpowiada. Warto zadzwonić czy napisać do sprzedającego z pytaniem o wymiary tego łóżka obok toalety. Wiele zależy od składu załogi. Jeśli głównie jeździsz w 2 osoby to może być fajny układ, bo w sypialni masz łózko (nawet go nie ścielisz, a już na pewno z lenistwa nie składasz), a jadalnia pozostaje zawsze do użytku. Ale w 4-osobowej rodzinie będziesz miał dylemat gdzie kto ma spać. Czy łóżko przy toalecie jest wystarczające dla dorosłych? Widzisz, że po rozłożeniu tego łóżka nie masz przejscia i zasadniczo przyczepa wyłączona z użytku wieczornego.

 

Zatem sugeruję, abyś najpierw określił załogę, potem wybrał rozkład i następnie szukał suchej przyczepy dowolnego (niemal) producenta.

 

Co do stanu i ceny ciężko się wypowiadać, bo cena związana ze stanem. Lepiej zapłacić nieco drożej i mieć super stan niz taniej i potem naprawiać. Ale to truizm, bo wiadomo, że każdy szuka w miarę ładnego stanu za średnią cenę rynkową.

hej.dziekuje za zainteresowanie tematem.generalnie podrózujemy w 2 osoby wiec sadze ze miejsca bedzie stosunkowo duzo. z automatu odrzuciłem oferty przesadnie okazyjne cenowo, koncentrujac sie przede wszystkim na sprzedawcach polecanych. z drugiej strony czy cena 10900zl nie jest cena lekko wygórowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do zamieszczonego linku, osobiście wolał bym rozważyć kupno tej przyczepki.

 

http://karawaning.net/hobby10dclassic.htm

 

Jest to nowszy model, od tej którą zamieściłeś! 

Polecam również przejrzenie strony komisu z Grodziska Mazowieckiego.

 

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz

 

Ma bardzo dobre opinie i nawet spory wybór! Sam chcę się do nich wybrać, ale nie mam kiedy się wyrwać  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do zamieszczonego linku, osobiście wolał bym rozważyć kupno tej przyczepki.

 

http://karawaning.net/hobby10dclassic.htm

 

Jest to nowszy model, od tej którą zamieściłeś! 

Polecam również przejrzenie strony komisu z Grodziska Mazowieckiego.

 

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz

 

Ma bardzo dobre opinie i nawet spory wybór! Sam chcę się do nich wybrać, ale nie mam kiedy się wyrwać  :oslabiony:

Hej.dziekuje za zainteresowanie tematem,ta hobby z twojego linka oglądałem na samym poczatku poszukiwań.

martwiły mnie jednak te plamy na boku przyczepy, nie wiem czy sa to zabrudzenia czy pozostałosci po niewyschnietej wodzie po umyciu przyczepy.

 

Przemyśl czy kosztem dmc nie rezygnujesz z komfortu. 

 

Hej.bedziemy podrózować w 2 osoby + pies dlatego w zupełnosci te rozmiary przyczepy bedą wystarczające.priorytetem jest przyczepa kondycyjnie dobra zadbana i sucha i dobrze zeby była juz zarejestrowana aby do minimum ograniczyc formalnosci w urzedzie komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja to nie jest problem. Czy z zagranicy czy z Polski to spędzisz w urzędzie tyle samo czasu - jeśli dokumentacja jest dobrze przygotowana przez importera (uważaj na przyczepy z wysp ze szczątkową dokumentacją - poczytaj niedawne watki o rejestracji takiej budy). Papiery muszą być w porządku i umowa (faktura) od osoby, od której naprawdę bierzesz budę. Nie "na Niemca".

 

Skup się raczej na szukaniu suchej przyczepy ze sprawnym wyposażeniem, a nie na tym, czy ma już rejestrację w Pl czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.dziekuje za zainteresowanie tematem,ta hobby z twojego linka oglądałem na samym poczatku poszukiwań.

martwiły mnie jednak te plamy na boku przyczepy, nie wiem czy sa to zabrudzenia czy pozostałosci po niewyschnietej wodzie po umyciu przyczepy.

 

 
Tego ze zdjęć się nie dowiesz. Wygląda jakby jeszcze nie doschła po umyciu, ale tylko osobista wizyta, pozwoli tak naprawdę stwierdzić w jakim jest stanie! Gdybyś wybierał HOBBY, koniecznie zbadaj stan narożników podłogi! Oglądałem już kilka takich przyczep i w każdej przynajmniej 2 narożniki były mocno naruszone! (mówimy oczywiście o sprzęcie przynajmniej 20 letnim!)
Edytowane przez jazi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczę się do tematu, też początkujący i też poszukuję pierwszej przyczepy. Mam pytanie do jazi - szukałeś w Odrowążku - to dość blisko odemnie i od Ciebie, ja byłem facet dość komunikatywny i wydaje się uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te dwie Hobby osobiście. Ta z pierwszego linku dla nas była zdecydowanie za mała (załoga 3 osoby) ale wizualnie wg mnie w trochę lepszym stanie niż ta 10D. Te zacieki to pozostałości po myciu bo ich nie widziałem na oględzinach. W obydwu przypadkach po wejściu do środka dało się odczuć lekki zapach niewietrzonego pomieszczenia. Ja kupiłem tego Kipa: http://www.karawaning.net/kip42.htm. Niestety nie udało mi się uniknąć małej wpadki przy zakupie. Podczas oględzin nie zauważyłem kawałka miękkiej ścianki i doszczelnianego narożnika: http://forum.karawaning.pl/topic/15584-kawa%C5%82ek-mi%C4%99kkiej-scianki-remontowa%C4%87/?do=findComment&comment=338159.
Generalnie oferta sprzedającego warta uwagi ale trzeba być czujnym i koniecznie jechać z osobą która się na tym zna. Na forum jest temat gdzie koledzy oferują swoją pomoc przy oględzinach i zakupie. Ja teraz żałuję że z tej pomocy nie skorzystałem. Co do cen za budki jest to sprawa dosyć subiektywna. Jeśli budka faktycznie jest sucha i w dobrym stanie technicznym to warto dać te 1000-2000 więcej. Jednak w moim przypadku uważam że troszkę przepłaciłem.
Możliwość negocjacji cen jakaś tam jest ale w dosyć małych widełkach (powiedzmy koszty paliwa). Sprzedający dorzucił mi parę gratisów (waga do zaczepu, podłoga do przedsionka 2x1,5m).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oglądałem te dwie Hobby osobiście. Ta z pierwszego linku dla nas była zdecydowanie za mała (załoga 3 osoby) ale wizualnie wg mnie w trochę lepszym stanie niż ta 10D. Te zacieki to pozostałości po myciu bo ich nie widziałem na oględzinach. W obydwu przypadkach po wejściu do środka dało się odczuć lekki zapach niewietrzonego pomieszczenia. Ja kupiłem tego Kipa: http://www.karawaning.net/kip42.htm. Niestety nie udało mi się uniknąć małej wpadki przy zakupie. Podczas oględzin nie zauważyłem kawałka miękkiej ścianki i doszczelnianego narożnika: http://forum.karawaning.pl/topic/15584-kawa%C5%82ek-mi%C4%99kkiej-scianki-remontowa%C4%87/?do=findComment&comment=338159.
Generalnie oferta sprzedającego warta uwagi ale trzeba być czujnym i koniecznie jechać z osobą która się na tym zna. Na forum jest temat gdzie koledzy oferują swoją pomoc przy oględzinach i zakupie. Ja teraz żałuję że z tej pomocy nie skorzystałem. Co do cen za budki jest to sprawa dosyć subiektywna. Jeśli budka faktycznie jest sucha i w dobrym stanie technicznym to warto dać te 1000-2000 więcej. Jednak w moim przypadku uważam że troszkę przepłaciłem.
Możliwość negocjacji cen jakaś tam jest ale w dosyć małych widełkach (powiedzmy koszty paliwa). Sprzedający dorzucił mi parę gratisów (waga do zaczepu, podłoga do przedsionka 2x1,5m).

 

 

hej.dziekuje za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta przyczepa spełni wasze oczekiwania. 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-tec-super-okazja-i3673971557.html

 

Jest to przyczepa znajomego którą ostatnio widziałem kilka lat temu i była w dobrej kondycji. O ile jej stan sie nie pogorszył to warta jest oglądnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, tez skoncentrowałem sie na przegladaniu ofert tylko tej firmy licząc na pewniaka nawet za wyzsza kwote.
mało tego byłem przekonany ze dokonam samodzielnie zakupu, ale okazuje sie ze jednak zabranie kogos obeznanego w tej materii jest koniecznoscią przy zakupie równiez w tym komisie.
moze to pojedyncza wpadka ale juz tak optymistycznie tego nie widzę
:oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opisy typu: sucha, szczelna, stan bardzo dobry itp. mają na celu uśpić czujność kupującego i uwiarygodnić sprzedającego, że sprzedaje towar bez wad. Myślę że każdy z nas się o tym przekonał, że stan przyczepy jest inny niż zamieszczony w opisie. Napiętnowanie tak sprzedających jest zasadne i winno się o takich przypadkach pisać. Nie można wszystkich mierzyć jedną miarą bo zdarzają się uczciwi sprzedawcy. Emocje usypiają czujność, a nieuczciwy sprzedawca jak to zauważy to wciśnie wadliwy towar.

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.