Skocz do zawartości

Montaż odbiornika TV w przyczepie i przedsionku


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamierzam kupić antenę do swojej cepki i mam pytanie .czy kupić z wzmacneczem czy bez czy lepiej okólna czy zwyklą i jak przedłużyć kabel bo większośc ma za krótkie.Dodam,że cepka będzie raczej stala w cywilizowanym miejscu niedaleko nadajnika.Proszę o rady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli cepka będzie stacjonarna blisko nadajnika (prawie go widzisz), to kup kierunkową bez wzmacniacza. Ale wtedy jesteś troche uziemiony z telewizorkiem. W razie wyjazdu może być różnie wtedy bardziej uniwarsalna antena byłaby dookólna ze wzmacniaczem. Do łączenia przewodów są specjalne złączki "F" dostępne w każdym sklepie elektronicznym (nie w markecie)

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kristofer będzie budka na serwisie w zimie to powiem żeby zamontowali antenę profesionalnie z przelotkami. :yay:

Mam jednak pytanie jak zrobic zeby ogladac ( bezpiecznie ) TV w przyczepie i przedsionku ?

Na zewnątrz budki tez zamontować uchwyt na stałe ?

Chodzi mi o to by TV nie stał na stoliku,bo moga go dzieci przewrócić.

belmondo4 czy zamontowałeś TV w cepce i zrobiłeś te uchwyty na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem trochę inne rozwiązanie. Zakupiłem telewizor 10" Curtis który jest składany gdy nie używasz lub w czasie jazdy. Można ekran dowolnie obracać. Zamontowałem go na stałe, jest też radio. Ekran niewielki ale można przywyknąć i zajmuje znikomą ilość miejsca.

post-16163-0-70630800-1398545651_thumb.jpg

post-16163-0-18143400-1398545674_thumb.jpg

post-16163-0-23744700-1398545691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tv samsung 19,5 cala lcd led,uchwyt na all i antenę doozkolną typu ufo.Wszystko sprawdzilem i wytestowalem w domu i odbiera idealnie nawet z anteną w domu,myślę ze  w budzie będzie tak samo bo nadajnik niedaleko.Na dachu przykleilem kawalek blaszki ocynk bo antena jest na magnes.Przewod anteny zamierzam wpościć do środka przez grzybek wywietrznika.Jak wszystko zainstaluję zrobię fotki i zapodam,moze się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem trochę inne rozwiązanie. Zakupiłem telewizor 10" Curtis który jest składany gdy nie używasz lub w czasie jazdy. Można ekran dowolnie obracać. Zamontowałem go na stałe, jest też radio. Ekran niewielki ale można przywyknąć i zajmuje znikomą ilość miejsca.

A gdzie to kolega nabył ten telewizorek :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem tv samsung 19,5 cala lcd led,uchwyt na all i antenę doozkolną typu ufo.Wszystko sprawdzilem i wytestowalem w domu i odbiera idealnie nawet z anteną w domu,myślę ze  w budzie będzie tak samo bo nadajnik niedaleko.Na dachu przykleilem kawalek blaszki ocynk bo antena jest na magnes.Przewod anteny zamierzam wpościć do środka przez grzybek wywietrznika.Jak wszystko zainstaluję zrobię fotki i zapodam,moze się komuś przyda.

Witam

Pomysł świetny czy masz już zdjęcia z tego rozwiązania?

Jestem na etapie  zakupu telewizora-jeszcze muszę poszukać jakiejś dobrej i taniej antenki no i zmontować to wszystko.

Ile taka antenka kosztuje(ufo na magnes)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomysł świetny czy masz już zdjęcia z tego rozwiązania?

Jestem na etapie  zakupu telewizora-jeszcze muszę poszukać jakiejś dobrej i taniej antenki no i zmontować to wszystko.

Ile taka antenka kosztuje(ufo na magnes)

Pozdrawiam

Dookólne UFO na magnes 45 db w necie około 90,- zł + wysyłka (anteny.pl)

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego cię zainteresuje:

 

http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DIGITactiva-Telkom-Telmor-DVB-T-i-TV-analogowa/134

 

Kupiłem taką antenę na początku sezonu w sklepie firmowym za 107 zł:

 

http://www.telmor.pl/Klient-indywidualny/Katalog-produktow-RTV-SAT/Anteny-naziemne/Anteny-DIGIT-DVB-T/DIGIT-DIGITactiva-antena-pasmowa-DVB-T

 

Można ją kupić w wielu rejonach Polski lub na allegro. Odbiera bardzo przyzwoicie i bardzo łatwo się montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego cię zainteresuje:

 

http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DIGITactiva-Telkom-Telmor-DVB-T-i-TV-analogowa/134

 

Kupiłem taką antenę na początku sezonu w sklepie firmowym za 107 zł:

 

http://www.telmor.pl/Klient-indywidualny/Katalog-produktow-RTV-SAT/Anteny-naziemne/Anteny-DIGIT-DVB-T/DIGIT-DIGITactiva-antena-pasmowa-DVB-T

 

Można ją kupić w wielu rejonach Polski lub na allegro. Odbiera bardzo przyzwoicie i bardzo łatwo się montuje.

Na jednym z kempingów sąsiad miał taką antenę i miał problemy z odbiorem, natomiast UFO odebrało. Może nie być to wina anteny, tylko miejsca odbioru. Nie raz wystarczy antenę przesunąć o kilkanaście cm i jest różnica w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.