Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Chorwacja droga, Grecja daleko. Może Francja śladami Lupilu. Ma ktoś podobne plany ? Może jakieś notatki co warto zobaczyć ? Tym razem chciałbym mniej gnać. Więcej zobaczyć po drodze z naciskiem na Niemcy. Jak macie jakieś przemyślenia zapraszam do pisania. Celuję w lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U nas jeszcze za wcześnie do "celowania w termin", ale lipiec lepszy (chyba ) bo żabojady mają urlopy chyba w sierpniu. A nie masz obaw ,że Lazurowe wybrzeże "wyzuje " z butów ? Podobno północna i zachodnia Francja bardziej przyjazna dla turystów , którzy chcą do domu po wakacjach wrócić bez debetu . Czy może moje obawy są przesadzone. Ja bym tu o głupotach nie pisał, bo sami później będziemy mieć problem z odcedzeniem tego co potrzebne od " pierdół". A Francuzi w 80 % kupując nowe auta wybiera "swoje" marki. A tzw zamówienia publiczne chyba mają taki obowiązek :hmm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatni wyjazd z przyczepą po Francji kupiłem ich przewodnik, gruby w wersji drukowanej. Samo mięso z podziałem na kategorie cenowe. Atrakcyjne są campingi miejskie często bez wypasionych stron internetowych zarządzane przez pracowników urzędu miasta, który zwija się do domu o 17tej. Pomyślmy co trzeba zobaczyć, a do tego wyszukam tanie spania. Nad samo morze mogę zjechać ew na tydzień. Im dalej w głąb lądu powinno być taniej. To ma być wyjazd mniej leniwy jak były ostatnie 4 lata. Bardziej tułaczka często ze spaniem gdzieś na wsi, przy autostradzie itd. Byle było atrakcyjnie i z przygodami.

 

To swobodna dyskusja. Oczywiście w ostatniej chwili zmienimy plany i wyląduję w Bieszczadach lub Rumunii ;)

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Bieszczadach to zapraszam do mnie "pod chałupę" a od nas spod domu w zasięgu max 100 km. całe Bieszczady są w zasięgu jednodniowych wypadów  :yes: .Rumunia jest na pewno bardziej "cywilizowana" niż opinie o niej. A ceny póki co na razie bardziej "wschodnie".

Nas kusi jeszcze Gruzja ale to już naprawdę wyzwanie i wyprawa przez duże "W" a informacji o tamtym rejonie jak na lekarstwo.

Będziemy obserwować temat bo miło byłoby Francję zobaczyć tak nieco dłużej jak "przejazdem"  a nie ukrywam ,że kusisz tymi namiarami na tanie kempingi i spanko "gdzieś na wsi " :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miejsca w których nocowaliśmy w tym roku: http://goo.gl/maps/AjZoX

Na Camping de la plage cena 33,1 Euro bez prądu, a 37,2 z prądem (4 A). Z tym, że my tam byliśmy między 26 maja a 1 czerwca - czyli po za sezonem. Przyczepa, nas dwoje i dwa małe łobuzy (2 i 4)

Fajny camping pod względem odległości do okolicznych kurortów. Rowerkami do Saint Tropez, stosunkowo blisko do np Cannes.

Sam camping to żadna rewelacja ale wszystko, co potrzeba jest i jest w miarę ok.

Drugie miejsce wypatrzone z drogi - staliśmy tam nieświadomie nielegalnie, bo mogą tam stać tylko kampery (wyjeżdżając zauważyliśmy znak) ale nas nikt nie pogonił. Zostaliśmy na noc tylko dlatego, że ustawiliśmy się przypadkowo na obiad koło jedynego polskiego kampera (zresztą z naklejką CT) który tam w ogóle spotkaliśmy i tak już zostaliśmy. Świetna kamienista plaża (to ta ze zdjęcia z leżakami w wątku o leżakach) godzinami można siedzieć i słuchać kamieni. :]

 

Problem lazurowego to problem z zatrzymaniem - nie problem z zakazem zatrzymania ale z zatrzymaniem - nagminnie nawstawiane 2 m wysokości bramki, które uniemożliwiają zjazd z drogi (nawet do centrów handlowych), a my dzięki rowerom nawet solo byliśmy wyżsi - nie da się po prostu zatrzymać, zjeść obiad i jechać dalej. Chcieliśmy przejechać drogę wzdłuż wybrzeża ale jadąc nią nie dało się nigdzie stanąć - próbowaliśmy nawet wjechać na mały camping ale nas pogonili, że jak nie na noc to ... .  Jadąc w stronę Włoch udało nam się gdzieś wreszcie znaleźć parking - znaczy plac, gdzie każdy wjeżdżający wzbijał tumany kurzu i to za nie pamiętam ale bodajże 20 Euro, czy 30 Euro niezależnie, czy na godzinę, czy na cały dzień - pojechaliśmy sobie i z tamtąd.

 

Jadąc dalej wypatrzyliśmy gdzieś z boku pełno przyczep - uradowani, że wreszcie nakarmimy głodomory, a tu parking ładny (wszedłem najpierw zobaczyć) ale wjazd jakiś dziwnie dziurawy, a po tym jak wjechaliśmy zbiorowisko przyczep okazało się obozowiskiem jakiś Rumunów i w ciągu kilku minut nagle jakaś grupa zaczęła zrywać coś z drzewa zaraz koło naszej przyczepy. Zrobiło się jakoś dziwnie. Szybko się również i z tamtą ulotniliśmy.

Generalnie nie podobało nam się na Lazurowym mimo, że po za sezonem, to było tłoczno i bardzo ruchliwie - zupełny brak przestrzeni. Nawet drogi rowerowe bardzo wąskie i z słupkami, żeby nikt jakimś pojazdem tam nie wjechał - co niestety stwarzało zagrożenie również dla nieuważnych rowerzystów - a nam również trochę bardzo przeszkadzało, szczególnie, że mieliśmy w fotelikach pasażerów.

Bardzo ważne jest tam mieć plan gdzie zamierzasz się zatrzymać, czy nocować - jakoś nie po naszemu. Jakoś dokładne planowanie nam nie wychodzi :-) Spotkani kamperowicze mieli mapę z dokładnie naniesionymi współrzędnymi miejsc, gdzie można się zatrzymać.

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Ciekawe ....

Kolego Heniekag  :skromny:  napisz mi kilka informacji;

- która trasą jechałeś ??

- jakie z tym związane sa koszty ??

 

... podeślij jakieś fotki z wyjazdu .... :]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Laykonikus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to będę robił tak jak podczas pierwszego wyjazdu do Francji. Planując się przemieścić dzwonimy na kolejny camping, pytamy o miejsce. Jeżeli jest francuzi proszą o nr karty kredytowej i miejsce czeka. Tak to działało kilka lat temu jak byliśmy poprzednim razem na północy Francji.

 

Commander dlatego, że znany takie obostrzenia. Za to na pólnocy luz w sezonie ale morze zimne jak Bałtyk. Ale ma swój urok.

 

Podoba mi się co piszecie trzeba jechać, obfotografować, zrobić videorelację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na południe trochę dalej niż większość na forum i jechałem przez Niemcy i Francję do Nicei, skąd z lotniska odebrałem całą rodzinkę.

Plany w tym roku, to raczej Włochy, a Lazurowe wyszło tak trochę przypadkiem - najtańsze bilety znaleźliśmy do Nicei. Żeby dziewczyny nie targać przez ponad 2000 km to ja pojechałem sam, a dziewczyny przyleciały - resztę już w komplecie zrobiliśmy.

Ceny autostrad we Francji znaleźliśmy na forum i to się zgadzało. Zgadzało się również to, że jedzenie w sklepach nie jest jakoś bardzo droższe, więc przy wariancie gotowania samemu nie były to jakieś duże pieniądze - no chyba, że ktoś chce zaszaleć i zjeść obiad w restauracji w Cannes. :]

 

Camping de la plage:

Za widocznym płotem z maty już plaża

post-10895-0-75859600-1383723795_thumb.jpgpost-10895-0-90644100-1383723838_thumb.jpg

Sanitariaty - to są te gorsze, w drugiej części kampingu były lepiej wyglądające ale za to teren był bliżej drogi, a ruch to tam cały czas spory. Zresztą tym też wbrew pozorom nic nie brakowało - mojej małżonce podobało się branie prysznicu z szumiącymi drzewami nad głową ;-)

post-10895-0-96269400-1383723803_thumb.jpg

Plaża była w miarę ok - po 1 czerwca ją nawet grabili co rano.

W prawo od kampingu - kamp po prawej już z kampingu

post-10895-0-00973800-1383723823_thumb.jpg

Po lewej kamping

post-10895-0-72185500-1383723830_thumb.jpg

Po drugiej stronie zatoki Saint Tropez

post-10895-0-27774900-1383723813_thumb.jpg

 

Kamienista plaża:

post-10895-0-90980100-1383723854_thumb.jpgpost-10895-0-85715300-1383723872_thumb.jpgpost-10895-0-08886200-1383723867_thumb.jpg

Na plaży były prysznice więc i woda była :-)

post-10895-0-47968200-1383723881_thumb.jpg

 

Tutaj widać jedną ze wspomnianych bramek przy wjeździe na parking

post-10895-0-51965500-1383723887_thumb.jpg

 

Jak będziecie wybierali kamping zwróćcie uwagę, gdzie idą tory kolejowe - wzdłuż wybrzeża idzie linia kolejowa i średnio fajnie się śpi przy torach. Niestety zdarzało nam się spać przy torach tak we Francji jak i później we Włoszech.

 

Saint Tropez:

post-10895-0-44187800-1383725530_thumb.jpgpost-10895-0-50017700-1383725537_thumb.jpgpost-10895-0-94236200-1383725544_thumb.jpgpost-10895-0-41296500-1383725551_thumb.jpgpost-10895-0-22330500-1383725558_thumb.jpgpost-10895-0-35636300-1383725566_thumb.jpg

 

Cannes:

post-10895-0-50544700-1383724957_thumb.jpgpost-10895-0-21823600-1383724968_thumb.jpgpost-10895-0-17545500-1383724975_thumb.jpgpost-10895-0-04455300-1383724982_thumb.jpgpost-10895-0-23799900-1383724989_thumb.jpgpost-10895-0-08245900-1383724999_thumb.jpgpost-10895-0-75915600-1383725070_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja Heniekag ... porady zanotowane !

Nie ma sprawy, zgłoszę się do Ciebie w sprawie porad na temat kierunku Grecja. Na razie mgliste plany; Ja samotnie do Thessalonik, odbieram dziewczyny, później ze znajomymi tydzień na łajbie i dwa tygodnie gdzieś na plaży.

 

Takie planowanie robi się zobowiązujące, a to czasami komplikuje. Wolę żeby był zarys wyjazdu i przypadkowe spotkania w trasie ;)

Ten wyjazd uważamy za gorszy w porównaniu do zeszłorocznego ze względu na to,że na żadnym z kempingów (a zaliczyliśmy kilka we Francji i Włoszech) nie spotkaliśmy nikogo z naszych. Francuzi, czy Niemcy (których wszędzie pełno) gadają w większości tylko po swojemu i jakoś nie udało nam się nawiązać żadnego bliższego kontaktu. Dlatego tak ucieszyło nas spotkanie polskiego team-u z CT na plaży i między innymi dlatego zostaliśmy tam na noc. Myślę, że nie spotkaliśmy nikogo przede wszystkim dlatego, że byliśmy przed sezonem - choć z forum wynikało, że lepiej przed ze względu na tłumy i ceny - coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.