Skocz do zawartości

Tanie kempingi w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zjadarka, po opuszczeniu granic naszego kraju nie musisz niczego przypinać stalową linką. Zobaczysz wyluzujesz się zaraz po przekroczeniu granicy.

 

dokładnie, może z małym wyjątkiem - jakby jechał przez okolice Popradu...  to niech się z tym wstrzyma na jakieś 45 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... faktycznie, zapędziłem się tam kiedyś mijając jakieś cygańskie osady :) nie zachęcało do zrobienia przerwy

no dokładnie -  też tam dotarłem, i zastanawiałem się czy jak rodzice wystawią mi cygańskie dzieciaki na asfalt to zatrzymywać się i ryzykować zdrowie swojego czy przyśpieszać... dramat tam jest - zarówno samych romów jak i lokalnej ludności.

 

street view dojechało - nie bali się, ale żal pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tam są ,żyją , mieszkają  ale namolni czy jacyś niegrzeczni nie są :krzykacz: . Taka ich cygańska natura . A opinie o nich krążą straszne :boks: .

 

Gorsze niż o Polakach jako pijakach i złodziejach :bzik: .

 

Jeżdżę tamtymi drogami systematycznie , powiedzmy kilka razy w miesiącu i nigdy nikt na C.B.  Nie żalił się ,żeby komuś coś zrobili  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie...!

Teren jest ogrodzony wysokim parkanem na 2,5 metra z kolcami u góry i często po nim spaceruje obsługa. Wejście tylko przez jedną bramę tuż przy recepcji. Spędziłem tam 5 dni (i tak brakło czasu na Budapeszt) i wiekszość osób zostawiała na cały dzień otwarte przyczepy i kampery. Ba na 2 dwie noce zatrzymało się ze 20 młodych osób z namiotami. Od świtu do zmroku zostawiali swój dobytek bez zadnej opieki (tablety, ipady). To co nas zaskoczyło to to, że się niesamowicie cicho zachcowywali.

Kemping ma niezwykły urok przez to, że jest stary i położony w centrum, ale wewnatrz się tego nie czuje, bo jest zielono i są na nim ogromne drzewa dające mnóstwo cienia. Zatrzymują się na nim ludzie z całej Europy, a do czyściutkich WCków nie da sie przejść bez uśmiechu i 30-stu Hallo, Morgen, Ciao, Dobriden itd. Do dzisiaj pamiętam pyszbne winko z przemiłymi Hiszpanami z Madrytu (cholerny Real, od razu wiedzieli, że jesteśmy z Barcą, a i tak machnęli na to ręką), rozmowy z uprzejmymi Norwegami oraz kinder mecze piłkarskie Polska na Norwegów i Szwedów. Co ciekawe spotkaliśmy tam również przemiłych Polaków (choć nie wszystkich bo jeden jegomość z Kamper Team mówił dzień dobry we wszystkich językach obcym tylko nie nam...). Mówisz o motorze i kaskach .... przed jednym kamperem z UK leżał laptop na soliku pod daszkiem...

Jeszcze raz polecam kemping Haller zupełnie bezinteresownie. Aha na wjeździe przedstawione są wszelkie reguły i opłaty. Zniżka na CCI.

Pozdrawiam.

Namówiłeś mnie :) Jeszcze tylko powiedz co to jest zniżka na CCI? 

 

Co do stalowej linki i przyczepiania nią motocyklowych gratów do motocykla to niestety głównie ochrona przed... rodakami. A tak zupełnie poważnie to w dużych miastach nigdy nie zlikwiduje się przestępczości i lepiej dmuchać na zimne.

 

Zjadarka, po opuszczeniu granic naszego kraju nie musisz niczego przypinać stalową linką. Zobaczysz wyluzujesz się zaraz po przekroczeniu granicy.

Bywałem poza granicami naszego kraju i faktycznie jest luzacko. Ale tak jak napisałem wyżej - zawsze się bałem, że trafimy na rodaków albo ruskich :D

 

http://free-zd.htnet.hr/Tomislav-Karaban/smijestaj/cijenik.htm

 

Byłem tam,i ceny takie były.Motocyklisci tez tam byli

Jesteś pewien? Cennik jest z 2004 roku... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie :) Jeszcze tylko powiedz co to jest zniżka na CCI? 

 

 

Tu co to jest: http://www.campingcardinternational.com/

Tu kupisz: http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/miedzynarodowy,karnet,kempingowy,-,cci,0,1,45.html

 

Z tym, że mi nie udało się skorzystać ze zniżek. Jeśli już były, to tylko na ADAC. Oczywiście trzeba negocjować i wtedy mozna obniżyć cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku udało nam się skorzystać w sezonie z CCI na kemp. Dole w Zivogosce Blato - zniżka 5% przy płatności gotówką, byliśmy wtedy w 4 osoby to się zwróciła i było coś jeszcze na +. Natomiast przy 2 osobach to właściwie skórka za wyprawkę - tyle co zapłaci się za kartę może??? uda się odzyskać na zniżkach, szczególnie gdy planuje się pobyt na kilku kempingach. Nie wszystkie ją akceptują a jeśli już to wiele z nich tylko poza sezonem, także w tym roku darowaliśmy sobie zachodu z zakupem karty.

Zniżka obejmowała sumaryczną kwotę za pobyt poza prądem i taxą klimatyczną, czyli osoby+auto+przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadarka... CCI to Camping Card International, jakby paszport turysty dodatkowo uwiarygadniajacy człowieka. Wystarczy jeden na cała rodzinę.

W znacznej ilości przypadków deponujesz tylko tę kartę i nikt nie chce paszportów. Karta w PZM kosztuje 40 zł na cały rok, a max zniżka jaką wyhaczyłem na nią wynosiła 10%. Standardem jest 5%.

Jak zaparkujecie koło recepcji to linką będziecie wiązac raczej siebie w nocy :] . Ale wszystko trzeba zobaczyć... Kiedy jako jedyni będziecie się okopywac na kampie i poczujecie na sobie zdziwione spojrzena innych, to zaręczam, że zmienicie zachowanie, aby nie uchodzic za dziwolągów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadarka... CCI to Camping Card International, jakby paszport turysty dodatkowo uwiarygadniajacy człowieka. Wystarczy jeden na cała rodzinę.

W znacznej ilości przypadków deponujesz tylko tę kartę i nikt nie chce paszportów. Karta w PZM kosztuje 40 zł na cały rok, a max zniżka jaką wyhaczyłem na nią wynosiła 10%. Standardem jest 5%.

 

Może w Zachodniej Europie to tak działa. Na Bałkanach, w tym Chorwacji, zawsze byłą taka reakcja połączona z szerokim uśmiechem: "no piękna ta karta, prosze ją schować, a teraz poproszę o paszporty (ew. dowód osobisty w Chorwacji)... Ale może tylko ja źle trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Zachodniej Europie to tak działa. Na Bałkanach, w tym Chorwacji, zawsze byłą taka reakcja połączona z szerokim uśmiechem: "no piękna ta karta, prosze ją schować, a teraz poproszę o paszporty (ew. dowód osobisty w Chorwacji)... Ale może tylko ja źle trafiłem.

 

masz rację... źle trafiłeś :)

 

w tym roku na 7 campach w Chorwacji zadziałała mi karta CCI od 5 do 10%, do tego w trasie na Węgrzech. Paszporty często okazywałem dla spisania wieku dziecka i danych osobowych a następnie mi je chciano oddać - a ja zostawiałem celowo w depozycie - tam moim zdaniem są bezpieczniejsze.

 

karta CCI zwraca się na "molochach" w ciągu 2-3 dni, a resztę urlopu na siebie zarabia, dając nam jednocześnie ubezpieczenie OC - i zdecydowanie ją polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Zachodniej Europie to tak działa. Na Bałkanach, w tym Chorwacji, zawsze byłą taka reakcja połączona z szerokim uśmiechem: "no piękna ta karta, prosze ją schować, a teraz poproszę o paszporty (ew. dowód osobisty w Chorwacji)... Ale może tylko ja źle trafiłem.

@Darek_K napisał:

Ale może tylko ja źle trafiłem. < niestety w HR tak to jest

 

Odkąd na kempingach Croation Camping Union ceny  poszybowały powyżej 15euro/doba wielkim łukiem omijam ich kempingi.

Omijam też kempingi w HR prowadzone przez zdzierców z D, NL, CZ i SK.

Najtaniej jest na kempingach przydomowych w HR zarządzanych przez Chorwatów.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.