Skocz do zawartości

Tanie kempingi w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

W Chorwacji na kemingach jesteśmy od zakończenia wojny i uzyskania niepodległości przez ten kraj.

 

Za 2 osoby + auto + przyczepa + prąd nigdy nie płaciliśmy więcej niż 10 - 15 euro/noc.

 

Najtańsze paliwo 95Pb w tym roku było w Zadarze obok portu 10,08/litr < zdjęcie

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ŁOŁ! Dzięki wszystkim! Jesteście niezastąpieni! Uzyskałem tutaj dużo, dużo więcej info niż gdziekolwiek indziej :-)

 

Pisałem o pizzy w restauracji a nie mrożonej... przeważnie smacznej..

 

tradycyjna kuchnia Chorwacka.... czyli ryby, owoce morza i inne przysmaki w menu znajdziesz spokojnie za 120-250 Kun od porcji :)

 

zapomniałem że możesz jeszcze jadać np spagetti za ok 60-80 kun i inne prostsze dania.

 

ja podając ceny pisałem o mojej rodzinie - wiec 2+1 + auto + przyczepa + prąd.

 

zawsze porównując można patrzeć tak jak człowiekowi pasuje - Tobie wychodzi tak patrząc na szybko 3 razy drożej niż nad Bałtykiem, a ja widzę to tak :) - w Łebie w tym roku płaciłem ok 80zł, a za całe 8zł więcej w 2012 byliśmy na Peljesacu - a warunki na miejscu były o niebo lepsze niż w PL......... - do tego cennik na 2013 się nie zmienił..

 

na prawdę są dziesiątki przydomowych campingów - na które co kawałek są zaproszenia - jadąc wzdłuż magistrali - a z Twoją mobilnością grzechem byłoby nie zaglądnąć i zapytać o cenę i warunki. My jadąc z przyczepą najpierw przeważnie robimy sobie "szkic" urlopu i orientujemy się najpierw, gdzie ze względu na cenę nie ma co się pchać..

 

dostałeś już w tym temacie podpowiedź gdzie szukać info o CRO, ja linkować do innego forum nie będę.

Będę miał te przydomowe campingi na uwadze! 

 

Napisałem maila i dostałem bezpłatnie komplet materiałów informacyjnych o CRO wraz ze szczegółowym wykazem kempingów i cenami.

 

Cen Chorwackich nie wspominam miło i w mojej ocenie są one dwukrotnie wyższe niż w Polsce.

O obiedzie dla dwóch osób poniżej 100 kun raczej zapomnij.

A za leżak na plaży życzą sobie 10-20 kun/h.

Jedynie paliwo mają w rozsądnych cenach.

Ok, również wyślę maila. Jeżeli ceny obiadu dla dwóch osób zaczynają się od 100 kun wzwyż (60 zł) to chyba można powiedzieć, że ceny są porównywalne do tych na warszawskiej starówce?
 

 

Motocyklem z namiotem znajdziesz coś za 10-15€ mówie tu o przydomowych kempingach My w tym roku spędziliśmy nocke przelotową za 20€ a potem stacjonowaliśmy za 25€ ale sprzęt i skład większy :] no i kemp bardzo fajny z prywatną plażą pod samym Zadarem A nad Naszym morzem 3tyg wcześniej wyliczyli mnie prawie 90zł czyli ok 22€ więc porównując na jedno prawie wychodzi :]  nie licząc dojazdu oczywiście ale za to mamy słoneczko ciepłą piękną wode itd

To ja poproszę namiar na ten camp :D

 

 

Może nie mega ale spróbować należy  :slina: przykładowe ceny w zależności od miejsca:

  • zupy (pomidorowa, rosół, rybna) - 20/30 kun
  • spaghetti - 30/40 kun
  • pasta z owocami morza - 70/75 kun
  • risotto - 50/75 kun
  • rybny półmisek dla 2 os. (jakies tam rybki, kalmarki, muszelki itp.) - 200 - 220 kun
  • zestaw ryba z grilla lub kalmary + ziemniaki lub frytki + surówka - ok. 80 - 100 kun
  • kalmary krążki - 40/60kun
  • grillowane cevapcici / pljeskavica  (z mielonego mięsa) - 40/60 kun
  • pizza z pieca - 30/40 kun
  • pizza 1 kawałek jako przekąska - 18kun
  • piwo/cola - 15 kun

 

 

 

oddychaj, bo nie pojedziesz :D

 

co do pokoju, jadąc większą ekipą można upolować apartament 3-4 pokojowy - gdzie za parę wyjdzie wtedy i po 20 euro lecz w takiej cenie nie znajdzie się samodzielnej dwójki więc na kemp. na pewno będzie taniej i zawsze się wciśniesz motocyklem z namiotem czy na 1 czy na więcej nocek

Dzięki za tą rozpiskę. Na pewno skosztuję wymienionych potraw. No i daje mi to już jakiś konkretny pogląd na sytuację. 

Co do noclegów, to wiem już, że zostały mi tylko campingi.



W Chorwacji na kemingach jesteśmy od zakończenia wojny i uzyskania niepodległości przez ten kraj.

 

Za 2 osoby + auto + przyczepa + prąd nigdy nie płaciliśmy więcej niż 10 - 15 euro/noc.

 

Najtańsze paliwo 95Pb w tym roku było w Zadarze obok portu 10,08/litr < zdjęcie

 

Pozdrawiam,

Czy masz jakieś swoje wpisy, gdzie opisujesz campingi w których się zatrzymujesz?

Patrzyłem na te najbardziej znane. Typu Solitudo, czy Galeb. 35 euro? Trochę mocno. Ale wiadomo - przyjecie Niemiec, to Niemiec zapłaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zjadarka napisał:

Czy masz jakieś swoje wpisy, gdzie opisujesz campingi w których się zatrzymujesz?

 

Zerknij na mój post pod kreską kliknij na > esencja, tam jest całość zapraszam

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zjadarka napisał:

Czy masz jakieś swoje wpisy, gdzie opisujesz campingi w których się zatrzymujesz?

 

Zerknij na mój post pod kreską kliknij na > esencja, tam jest całość zapraszam

 

Pozdrawiam,

Jeżeli dom masz oznaczony na mapie w miarę dokładnie... to jesteśmy sąsiadami... :D

 

Tak w ogóle, to chyba poza sezonem jeździsz, bo np. biorąc na warsztat Camping Stupice (ceny - http://www.arenacamps.com/arenacamps_camping/stupice_camping/Price_list) już podliczając same dwie osoby wychodzi 15,6 euro :P

Edytowane przez zjadarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to chyba poza sezonem jeździsz, bo np. biorąc na warsztat Camping Stupice (ceny - http://www.arenacamps.com/arenacamps_camping/stupice_camping/Price_list) już podliczając same dwie osoby wychodzi 15,6 euro :P

 

Na kampie Stupice za 2 osoby dorosłe w sezonie masz 2x7,80 Euro plus najmniejsza parcela C za 10,78 Euro.

Pozycja Tent Additional to pozycja za dodatkowy namiot na parceli. Czyli wychodzi ponad 25 Euro.

 

W sezonie na żadnym większym kempingu nie staniesz za 10-15 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kampie Stupice za 2 osoby dorosłe w sezonie masz 2x7,80 Euro plus najmniejsza parcela C za 10,78 Euro.

Pozycja Tent Additional to pozycja za dodatkowy namiot na parceli. Czyli wychodzi ponad 25 Euro.

 

W sezonie na żadnym większym kempingu nie staniesz za 10-15 Euro.

 

To co? Tylko w jakiś przydomowych? Kurde, ponad 100 zł za rozbicie namiotu... Oni serio potrafią sobie liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do relacji gusii ze zdjęciem cennika kempingu bez wodotrysków na Pagu

Wychodzi 115 Kun za 2 osoby, motocykl i namiot czyli około 70 zł.

 

Dzięki. Jeżeli to "niewygórowane ceny" to chyba muszę zweryfikować swoje poglądy na temat wakacji w Chorwacji. Myślę, że spokojnie mogę liczyć, że trzeba mieć te 200 - 250 zł na przeżycie dnia. Wakacje będzie trzeba skrócić ze wcześniej planowanych 24 dni do... 14? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? Tylko w jakiś przydomowych? Kurde, ponad 100 zł za rozbicie namiotu... Oni serio potrafią sobie liczyć. 

 

Poniżej 100zł znajdziesz napewno i to w sezonie jeśli nie szukasz wypasionych kempingów z atrakcjami.

 

Nie podałeś jednak swoich oczekiwań np. czego potrzebujesz na kempingu, czy tylko umyć się i wyspać, bo resztę dnia spędzisz na zwiedzaniu/plażowaniu czy np. potrzebujesz wynająć lodówkę na miejscu bądź korzystać z kuchni, jaki region wchodzi w grę i czy to będą noclegi tylko tranzytowe, dzień - dwa i dalej czy stacjonarnie na cały pobyt, czy kemping ma graniczyć z plażą czy może być bez bezpośredniego dostępu do plaży. 

To wszystko również wpływa na cenę. :bzik:  

 

Tu masz link do relacji gusii ze zdjęciem cennika kempingu bez wodotrysków na Pagu

Wychodzi 115 Kun za 2 osoby, motocykl i namiot czyli około 70 zł.

 

plus taxa klimatyczna 12 kun!!! :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tym wciśnięciem. W zeszłym roku jechałem z kolegą znad Gardy do PL przez Bibione.Chcieliśmy zatrzymać się na dwie noce na kempingu Eurocamp-u i niestety nie dostaliśmy się.Wszystko było zajęte!!!.Fakt,byliśmy w środku sezonu ,ale było nas: dwa motocykle i dwa małe namioty. Tak że różnie to może być w środku sezonu. Oczywiście trochę dalej od centrum miejsce było,ale może być i tak ,że będzie kiepsko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tym wciśnięciem. W zeszłym roku jechałem z kolegą znad Gardy do PL przez Bibione.Chcieliśmy zatrzymać się na dwie noce na kempingu Eurocamp-u i niestety nie dostaliśmy się.Wszystko było zajęte!!!.Fakt,byliśmy w środku sezonu ,ale było nas: dwa motocykle i dwa małe namioty. Tak że różnie to może być w środku sezonu. Oczywiście trochę dalej od centrum miejsce było,ale może być i tak ,że będzie kiepsko:)

 

Było Was widocznie o 1 za dużo :D, poza tym Bibione to zapchany kurort.

 

A tak na serio to wiadomo, zawsze jest ryzyko - ale jak nie na jednym kempie to na drugim lub trzecim zawsze znajdzie się coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 100zł znajdziesz napewno i to w sezonie jeśli nie szukasz wypasionych kempingów z atrakcjami.

 

Nie podałeś jednak swoich oczekiwań np. czego potrzebujesz na kempingu, czy tylko umyć się i wyspać, bo resztę dnia spędzisz na zwiedzaniu/plażowaniu czy np. potrzebujesz wynająć lodówkę na miejscu bądź korzystać z kuchni, jaki region wchodzi w grę i czy to będą noclegi tylko tranzytowe, dzień - dwa i dalej czy stacjonarnie na cały pobyt, czy kemping ma graniczyć z plażą czy może być bez bezpośredniego dostępu do plaży. 

To wszystko również wpływa na cenę. :bzik:  

 

 

plus taxa klimatyczna 12 kun!!! :hop1:

 

Miejsca które chcemy odwiedzić to kolejno: Zagrzeb, Jeziora Plitwickie, Imotski, Dubrovnik, Omnis, Razanac, Wyspa Krk. W żadnym z tych miejsc nie będziemy dłużej niż dwie noce. A na samym kempingu nie potrzebujemy niczego prócz bieżącej wody, toalety i miejsca na namiot. Co do miejscowości nadmorskich - fajnie by było dostać camping blisko morza ale dojście np. 600 metrów do plaży to żaden kłopot.

 

Przeglądając oferty stwierdzam, że nad Adriatykiem wszystkie campingi są obrzydliwie drogie. Znalazłem dosłownie kilka takich, gdzie cena wychodzi mniej niż 100/noc. Jeżeli masz namiary na takie campy, chętnie rzucę okiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.