Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa


wichen

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję przyczepy która będzie użwana przez rodzinę 2+1(4lata)

Przyczepa będzie używana stacjonarnie od maja do września w pozostałe miesiące będzie zimowała w zamkniętym pomieszczeniu.

 

W związku z tym że to pierwszy zakup tego typu  liczę na waszą pomoc i "bystre oko" by nie robić zbędnych kilometrów

 

Moje pierwsze typy to

 

1. http://tablica.pl/oferta/kemping-knaus-suewind-530-6-metrow-CID5-ID3IkEr.html

2,http://tablica.pl/oferta/przyczepa-campingowa-buerstner-1988r-5m-okazja-CID5-ID3g4QL.html

3.http://tablica.pl/oferta/przyczepa-campingowa-pionieer-z-tropikiem-4-os-ok-900kg-19-CID5-ID2mt0j.html

4.http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-540-CID5-ID3mRrj.html

5.http://allegro.pl/hobby-prestige-545-okazja-i3652536410.html

6,http://allegro.pl/przyczepa-hobby-de-luxe-495-przedsionek-stan-bdb-i3654378482.html

 

Coś w tym zbiorze jest wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zaciek przy oknie nad kuchenką

zdjęcia przyczepy z zewnątrz zrobione z daleka ciekawe dlaczego :hmm:

2. drzwi wejściowe pasek górny czarny wyżej i na środku też coś,zdjęcie zrobione z odległości, wgniecenia z przodu dolnej części nie wiadomo jak dalekie jest uszkodzenie

3. Fatalne zdjęcia  

4. Nad drzwiami wejściowymi może być uszkodzone poszycie, ale ciężko coś powiedzieć bo jak poprzednio zdjęcia wykonane z dalszej odległości

5. Popękana pokrywa bagażnik trzeba się liczyć z naprawą, przednia ściana obok okna jakoś mi się nie podoba

6. Zdjęcie tylko jednego boku ciekawe dlaczego :hmm:  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego dla ilu osób ma być,jakie parametry bo nie piszesz o tym i jak na first cepkę to od razu idziesz po bandzie :miga:

 A tak poważnie to własnie zamierzam nabyć przyczepę i sam nie wiem jaką choć mam już upatrzoną ale ciężko podjac decyzje,za tydzień jadę oglądac,jak coś to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z żoną zaczynaliśmy szukać od cepki 3 osobowej tzw.salonki ale po obejrzeniu paru stwierdziliśmy ze chcemy wieksza i skonczylo sie na zakupie 5osobowej z dwoma lozkami i teraz jest bajka i musielismy w tym wyborze uwzględnić naszego rocznego synka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a kolego jaki masz holownik i możliwości, że w takich rozmiarach sie rozglądasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolego jaki masz holownik i możliwości, że w takich rozmiarach sie rozglądasz?

mam taką samą,ma dmc1050kg,a w realu dyktowane dmc przez producenta ma 1300kg,ta z linku może mnieć około 1500kg dmc,nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:), Panowie, przecież przyczepa ma być stacjonarna. Kolega napisał, na zimę zaciągnie ją pod wiatę. Więc DMC nie ma chyba znaczenia.

A co do załogi to 2+1. Też wszystko napisane.

 

Poszukuję przyczepy która będzie użwana przez rodzinę 2+1(4lata)

Przyczepa będzie używana stacjonarnie od maja do września w pozostałe miesiące będzie zimowała w zamkniętym pomieszczeniu.


 

 

wichen,

Generalnie patrzysz po "niskich" kosztach zakupu tak dużych cepek więc raczej każda będzie niestety zamoknięta, uszkodzona lub miała inne mankamenty.

O ile inne rzeczy w przypadku cepek stacjonarnych mogą mieć mniejsze znaczenie o tyle wilgoć jest zawsze ważna.

 

Ja proponuję abyś poszukał może takich starszych dwu-osiowych, lub bez prawa rejestracji (nie wiem jak daleko z tej działeczki byś miał ją prowadzić pod dach). Może to będzie dobre rozwiązanie, jako stacjonarna i będzie wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kolega uzupełnił profil o miejsce zamieszkania i holownik i parę innych byłoby łatwiej rozwiać niektóre wątpliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kolega uzupełnił profil o miejsce zamieszkania i holownik i parę innych byłoby łatwiej rozwiać niektóre wątpliwości:)

Profil uzupełniłem  :]

Jeśli chodzi o holownik to jak będzie potrzeba to i Nissan Patrol się znajdzie, tak jak pisałem przyczepa będzie ruszała się dwa razy w roku na odległość ok. 50km w jedną stronę i ma służyć jako tymczasowe miejsce pobytu(weekendy) do czasu załatwienia wszystkich formalności dotyczących budowy i jej samej

Przewidywany czas użytkowania ok.2-3 lata dlatego zależy mi również na tym by był możliwość powiększenia o przedsionek - przczepa ma być używana tylko przez nasza 3 osobową rodzinkę a nie przez robotników itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki sa OK.

 

to co ja jako laik:

Hobby: Niepokoi mnie splot kilku wyrażeń sprzedawcy:

"sprawna i w przyzwoitym stanie", "Największą jej zaletą jest przestronność", "Przyczepę tę w szczególności polecamy działkowiczom" oraz mają na uwadze te zdania i "Rocznik: 1983" oraz cenę ja chyba raczej bym sobie darował.

Dodatkowo ściana w części z podkową w lewym narożniku wyjątkowo brudna na wysokości końca poduszki, niby nic ale już druga ściana (przednia) według mnie strasznie mokra/zgniła na wysokości dolnej linii okna.Więcej się nie przyglądałem bo Ja bym już nawet jej nie jechał oglądać.

Niewielka wisienka na torcie to czystość w łazience na pólkach. Gość zarobkowo je sprzedaje a nawet nie umył tej warstwy brudu do zdjęć. :(.

 

O Nomadzie napiszę coś jak dokończę obiad :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomad:

Tutaj zbyt niepokojących rzeczy nie zauważyłem ale to pewnie kwestia fotek na których po prostu niewiele widać :(.

To co ewentualnie na "-" to fakt iż przed zdjęciami była coś w przyczepie robione (na zdjęciach wkrętarka i narzędzia), ale to może też oznaczać i człowiek o nią dba i sobie coś tam w niej dłubie.

na niewielki "+" to to, że od osoby prywatnej. W prawdzie aukcja jest na koncie firmowym właściciela ale akurat jego działalność to sprzedaż obuwia więc raczej jego prywatna cepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.