Skocz do zawartości

Kawałek miękkiej scianki, remontować?


Gregorov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.
Całkiem niedawno zakupiłem swoją pierwszą przyczepę Kip KG42T.
Niestety, pomimo moich oględzin i zapewnień sprzedającego że przyczepa jest bardzo zadbana dopiero po kilku dniach zauważyłem kawałek miękkiej ścianki po lewej stronie z przodu przyczepy.
Miejsce to przedstawiają załączone zdjęcia. Miękki kawałek biegnie od samej góry w szafce (zaznaczono na czerwono) i kończy się jakieś 10 cm pod lewym oknem. Podłoga i reszta ścianki już twarda i wg mojej oceny nie budzi zastrzeżeń.
Doradźcie Koledzy co byście z tym zrobili?  Czy myśleć o jakimś remoncie tego miejsca?
Dziękuję za wszelkie sugestie.

 

post-7324-0-28355500-1383047042_thumb.jpg

post-7324-0-18906900-1383047051_thumb.jpg

post-7324-0-84588700-1383047057_thumb.jpg

post-7324-0-90417200-1383047064_thumb.jpg

post-7324-0-57954100-1383047072_thumb.jpg

post-7324-0-53079100-1383047079_thumb.jpg

post-7324-0-36010700-1383047086_thumb.jpg

post-7324-0-35052600-1383047093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chcę Cię kolego martwić, ale często jest tak jak z górą lodową...zdecydowana większość znajduję się schowana, a więc po ruszeniu może się okazać, że zniszczenia są są dużo większe. Jeśli wiążesz jakąś dalszą przyszłość z tą budką, to zaglądnięcie do uszkodzenia wydaje się nieuniknione. Na wierzchu te uszczelnienia wyglądają troche mało profesjonalnie i pewnie są źródłem kłopotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odgięcia uszczelki okiennej i już będziesz dużo wiedział. Pozdrawiam.

Edit. Tam na dachu masz klasyczny basen, którędy woda ma odpływać? Ktoś nawalił uszczelniacza nie przejmując się co jest pod listwą. Sprawdź jak wygląda drzewo pod uszczelką, raczej na pewno jest gąbka. Wyjmij okno i zdejmij te listwy na dachu, które były paluchem uszczelniane to zobaczysz.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !!!

robiłem podobny remont - niestety zaciek pod sufitem był początkiem - bo zalane było az do podłogi...

 

niestety brak zdjęć - były ale zostały utracone w trakcie awarii forum - mam je gdzies w domu

 

 

ale poczytaj - na pewno znajdziesz cos pomocnego:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/11411-remont-naroznika-prosba-o-rade/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, szkoda że nie ma zdjęć. Czyli generalnie zacząć od zewnątrz? Wydłubać to uszczelnienie i zdemontować listwę alu ?

Myślałem,że tylko doszczelnię a remont przeprowadzę od środka. Jaki uszczelniacz kupić? jest tam biała masa na pocznej listwie i czarna od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont rób od środka, ja tak robiłem. Listwę musisz zdjąć, bo pod nią jest nieszczelność, nie możesz najpierw uszczelnić, bo prawdopodobnie będziesz wymieniał elementy ściany, do której ta listwa jest przykręcona.. Uszczelkę kup nową, sprzedawane są na metry. Jeśli chodzi o uszczelniacz, to ja kupowałem specjalny do szyb samochodowych, on nie twardnieje do końca, cena za tubę 9,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja kupiłem tego Kipa: http://www.karawaning.net/kip42.htm. Niestety nie udało mi się uniknąć małej wpadki przy zakupie. Podczas oględzin nie zauważyłem kawałka miękkiej ścianki i doszczelnianego narożnika: http://forum.karawaning.pl/topic/15584-kawa%C5%82ek-mi%C4%99kkiej-scianki-remontowa%C4%87/?do=findComment&comment=338159.

 

Lubię czasem hobbystycznie poprzeglądać oferty przyczep. Wielokrotnie byłem na stronie tego sprzedajacego, ale nigdy nie byłem u niego na placu oglądać czegokolwiek na żywo. Wydawało mi się jednak, że ma dobre opinie i kiedyś ew. przy zmianie przyczepy mógłbym się konkretnie zainteresować ofertą.

Ale w tej sytuacji wymaga to chyba rewizji poglądów. Bo w opisie przyczepy nie tylko nie ma ani słowa o tym, że przyczepa ma np. 'niewielki zaciek", ale wprost przeciwnie - jest w trzech miejscach zachwalana jako sucha, szczelna, wyjatkowo zadbana, bezwypadkowa itd.

Zrobiłem sobie zrzut tej oferty i nawet jak link wygaśnie to nikt mi nie wciśnie kitu, że pisał co innego.

 

post-7869-0-63189200-1384103384_thumb.jpg

post-7869-0-39554300-1384103411_thumb.jpg

post-7869-0-14439400-1384103427_thumb.jpg

 

Jak dla mnie sprzedaż nieszczelnej przyczepy z poważnym uszkodzeniem http://forum.karawaning.pl/topic/15584-kawa%C5%82ek-mi%C4%99kkiej-scianki-remontowa%C4%87/#entry338159 bez informacji o tym uszkodzeniu jest poważną plamą oraz zwykłą nieuczciwością. Chyba firma popadła w rutynę jakosć usługi zeszła na plan dalszy.

Swoją drogą to w takim przypadku ewidentnie mamy do czynienia z niezgodnoscią towaru z umową i normalnie przysługują kupującemu wszystkie prawa związane z tą niezgodnoscią (tzw. stara "rękojmia"). Można sie skutecznie domagać usunięcia niezgodności z umową albo zwrotu ceny. To nie jest fikcja! Nie żyjemy już w dziczy.

 

Jeśli nie mam racji to odszczekam powyższe, ale przekonajcie mnie, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opisy typu: sucha, szczelna, stan bardzo dobry itp. mają na celu uśpić czujność kupującego i uwiarygodnić sprzedającego, że sprzedaje towar bez wad. Myślę że każdy z nas się o tym przekonał, że stan przyczepy jest inny niż zamieszczony w opisie. Napiętnowanie tak sprzedających jest zasadne i winno się o takich przypadkach pisać. Nie można wszystkich mierzyć jedną miarą bo zdarzają się uczciwi sprzedawcy. Emocje usypiają czujność, a nieuczciwy sprzedawca jak to zauważy to wciśnie wadliwy towar.

 

Sprzedawca podczas rozmowy telefonicznej i korespondencji meilowej gdzie przesłałem mu zdjęcia feralnego miejca oznajmił że faktycznie mogło to umknąć jego uwadze.
Niesmak jednak pozostaje  :zolta:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedawca podczas rozmowy telefonicznej i korespondencji meilowej gdzie przesłałem mu zdjęcia feralnego miejca oznajmił że faktycznie mogło to umknąć jego uwadze.
Niesmak jednak pozostaje  :zolta:

 

 

i na czym stanęło? tylko na niesmaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedawca podczas rozmowy telefonicznej i korespondencji meilowej gdzie przesłałem mu zdjęcia feralnego miejca oznajmił że faktycznie mogło to umknąć jego uwadze.
Niesmak jednak pozostaje  :zolta:

 

mógł zaproponować: zwrot przyczepy, albo jej naprawę. Ja również naczytałem się wiele dobrego o tym sprzedającym, ale zmieniłem właśnie zdanie..

 

przeglądałeś ogłoszenia tego forum? jest tam kilka ofert które bynajmniej wagą i ceną, mieszczą się w Twoich wymaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.