Skocz do zawartości

Camper a Camper zimowy


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Typowo zimowa wersja to zabudowa Niesmann & Bischff Clou / można poznać po uszczelkach okien i drzwi , okna suwane a drzwi posiadają inne okucia / Druga wersja to Niesmann & Bischff Flair ale uwaga samochody mają 3.5 t DMC ale tylko w dowodzie rejestracynym . Rzeczywista masa to od 4-5 t

 

 

czy mógłbyś podać mi inne ciekawostki dotyczące tych zabudów? (w necie mało jest, a w dodatku po niemiecku :oslabiony:  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo kasy to liczy się to co w dowodzie


dzięki śliczne za podpowiedź - co do masy liczy się ta w dowodzie i ma być właśnie do 3,5t
znalazłem taki model w google:

Jak masz dużo kasy to liczy się to co w dowodzie.

"zważyli Austriacy po wjeździe od strony Czech (przez Mikulov), samochód z dmc 3500 przeładowany o 900kg, nagroda pieniężna - 600€."

Edytowane przez AUTOJUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w uj to musiał ktoś chyba pyskować im, że wzięli Go na wagi
masz może więcej info o modelach - wyposażenie itp. bo nie ukrywam, że bardzo mnie zaintrygowały owe zabudowy - lata mamy u nas jak na lekarstwo:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie mam przeciwko kamperowcom ale jak Wy tam robicie „fiken machen” w tej trumnie nad kabiną kierowcy ?

Oczyma wyobraźni widzę camping , a w nim kampery, na dachu każdego , w otwartym szyberdachu  niby świstak stoi słupka camperowiec i wyje : „jabadabaduuu!!!”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ze zdjęć googlowych ma dmc 7,5 tony a nie 3,5. W IV rzeszy były kiedyś takie prawka że B dawało prawo do jazdy autem do 7,5 tony

z tego co się orientuję to nadal tak u nich właśnie jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W Listopadzie były 2-wyjazdy, a od Marca do Majówki 4 wypady,łyk, poszło mi 3/4 butli, 11kg.

Piec Truma 6000 C

...

 

W cepie przy - 10 w 4 dni poszło 11kg, miałem taki wypad. :oslabiony:

 

Było tak że rok przelatałem z jedną butlą

...

 

A... tego agregatu to nie znam, ale okazuje się że swoje też chlipnąć potrafi.

Rozumiem ich działanie tak jak tempomat w aucie, jak jest zimno = stromo pod górkę, więc za wszelką cenę utrzymuje nastawiony parametr, stąd przepał.

.

Też tak miałem, w przyczepie, na jednej butli 11-ce caluśki sezon.

Ja tam nic nie mam przeciwko kamperowcom ale jak Wy tam robicie „fiken machen” w tej trumnie nad kabiną kierowcy ?

...

Ogień jest na parterze :)

Jak po wszystkiemu chcę się wdrapać na pięterko to ukochana na mnie warczy...

Tam jest jej terytorium.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo63, nie ko końca z tą wagą jest tak jak myślisz.

W Austrii biorą większość kamperów i przyczep na wagę.

W kamperze poza tym, że jest 3,5T w papierach, ważne jest ile waży. Są przypadki, że 3,%T w papierach a na pusto ważył tyle a gdzie pasażerowie, gdzie ubrania, gdzie jedzenie itd.

W przyczepie jak masz jakieś nadwagi, można spróbować przełożyć do auta ale w kamperze zostajesz na takim parkingu do czasu pozbycia się nadwagi i ich nie obchodzi jak i co z tym zrobisz, masz ważyć max. 3,5T i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.