Skocz do zawartości

Camper a Camper zimowy


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dla mnie camper to przede wszystkim lato, wtedu wszystko sprawia przyjemność

i tutaj się zgadzam z Tobą kolego,ale ciężko zgrać mnie jest czas wolny z ciepłą porą letnią (na marginesie-ile u nas tego lata jest:)?)-to po pierwsze,a po drugie po co ograniczać się tylko do lata skoro nasz kraj jest piękny o każdej porze roku:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powiem tak, zbiornik czystej wody zazwyczaj jest w środku i tak, szyby nie spotkałem w kamperach pojedyńczych, podłoga podwujna to zazwyczaj jest na opuszczonej ramie zrobiony schowek pod cała podłogą takie 20-30cm i tam ida rury od ogrzewania i to cała dodatkowa super wersja zimowa...

zazwyczaj ogrzewanie to Truma kombi C w każdej wersji choć i jakieś webasta na olej sie zdarzały jak którys producent przyoszczędził.

A ten 1cm styropianu to szału nie robi jako wersja zimowa- ja bym powiedział, że to takie chwyty producentów.

Daj linka do jakiegoś przykładu to popatrzymy co tam szukasz.

link:

http://allegro.pl/okazja-fiat-ducato-burstner-620-2-5-diesel-i4177711975.html

kolego/dzy czy według Was to jest wersja zimowa (tak jak sprzedawca napisał) mówi, że jest ponieważ ma grubszą ścianę i podwójne okna - lecz z tego co pisaliście to nie wszystko, bo nie widać, żeby podłoga była podwójna co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak właśnie myślałem , że to ściema z tą zimową wersją, ale ma fajny układ wnętrza:) - dzięki szukam dalej:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej zimie z kamperem , i jest bynajmniej u mnie bardzo ciepło (podwujna podloga). :ok:

 

W porównaniu do cepek  z cienką podłogą,jest duża różnica.

 

 

 

Pomyśl o wadze, mój ma 3120kg.  co się pakuje   trza w oczach mieć wagę :bzik:

W PL jest tolerancja 3500kg + 170kg

 

W niektórych nie ma . :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej zimie z kamperem , i jest bynajmniej u mnie bardzo ciepło (podwujna podloga). :ok:

 

W porównaniu do cepek  z cienką podłogą,jest duża różnica.

 

 

 

Pomyśl o wadze, mój ma 3120kg.  co się pakuje   trza w oczach mieć wagę :bzik:

W PL jest tolerancja 3500kg + 170kg

 

W niektórych nie ma . :smirk:

Camsio nad wagą myślę musi się mieścić w 3,5 tony i nie ma to tamto, a wiem jaki masz domek ładny (pamiętałem jak się cieszyliśmy razem z Tobą gdy się nim nam pochwaliłeś:) ) i właśnie czegoś takiego szukam dalej jak masz Ty:) - dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej zimie z kamperem , i jest bynajmniej u mnie bardzo ciepło

...

 

Pozwolicie że lekko odbiegnę od tematu?

Thx.

Comsio, po zimie jesteś... a napisz czym grzejesz i ile Ci "pali" .

U mnie siedzi piec Alde i w chłodną majówkę grzałem wnętrze sporo bo do 22st.C i wychlał mi 5kg butlę gazu w 3 doby, ledwo ostatnią kawę przed powrotem zaparzyliśmy.

Lodówka chodziła na prądzie.

Nie wiem czy to naturalne zużycie, czy może gaz mi się gdzieś ulatnia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo zimowa wersja to zabudowa Niesmann & Bischff Clou / można poznać po uszczelkach okien i drzwi , okna suwane a drzwi posiadają inne okucia / Druga wersja to Niesmann & Bischff Flair ale uwaga samochody mają 3.5 t DMC ale tylko w dowodzie rejestracynym . Rzeczywista masa to od 4-5 t

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa od 20-Listopada do 15-Marca stał w garażu.

W Listopadzie były 2-wyjazdy, a od Marca do Majówki 4 wypady,łyk, poszło mi 3/4 butli, 11kg.

Piec Truma 6000 C.Wodę grzeje rano w ciągu dnia jak :serce:  sobie życzy itd.  Oczywiscie ogrzewanie= ciepła woda.

Od Majówki idzie nowa butla, się okaże ile czasu. W Majówkę nie było potrzeby grzać .

Wyjazdy we dwoje .

W cepie przy - 10 w 4 dni poszło 11kg, miałem taki wypad. :oslabiony:

 

Było tak że rok przelatałem z jedną butlą :] 

W kamperze już to nie przejdzie.  :smirk: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Typowo zimowa wersja to zabudowa Niesmann & Bischff Clou / można poznać po uszczelkach okien i drzwi , okna suwane a drzwi posiadają inne okucia / Druga wersja to Niesmann & Bischff Flair ale uwaga samochody mają 3.5 t DMC ale tylko w dowodzie rejestracynym . Rzeczywista masa to od 4-5 t

 

 

dzięki śliczne za podpowiedź - co do masy liczy się ta w dowodzie i ma być właśnie do 3,5t

znalazłem taki model w google:

https://www.google.pl/search?q=niesmann+bischoff+clou&biw=1280&bih=641&tbm=isch&imgil=k0kemvwUxJS0UM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn2.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcQPcgPm2L1F3jvUpS99QvvkZxgsA8a84j32zySxWWDENnaGhR4i%253B800%253B600%253B8SfQ97o2inAQlM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.wohnmobilforum.de%25252Fads_item%25252Cid%25252C2350.html&source=iu&usg=__ojeP6jRz5b0L5xNie1SbRnoM_-4%3D&sa=X&ei=d-ZsU8HJKYWsPO_2gcAN&ved=0CDUQ9QEwAw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=BSrY69hA9ufyZM%253A%3B8acivo00-g-lIM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.wohnmobilankauf.de%252Fuploads%252Fpics%252Fclou.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.wohnmobilankauf.de%252Fwohnmobil-marken-modelle%252Fniesmann-bischoff%252F%3B640%3B480 - i ten by mi pasował (nie wiem ile może kosztować tylko), do tego wygląda jakby plastikowe ściany były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.