Skocz do zawartości

Camper a Camper zimowy


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy może orientujecie się czym się różni z zewnątrz i w wyposażeniu zwykły camper od kampera w wersji zimowej?
 
P.S. chyba się starzeje bo myśl zmiany cepki na campera mi zaczęła po głowie chodzić:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jak w temacie czy może orientujecie się czym się różni z zewnątrz i w wyposażeniu zwykły camper od kampera w wersji zimowej?

 

P.S. chyba się starzeje bo myśl zmiany cepki na campera mi zaczęła po głowie chodzić :)

 

Często grubszą o cm do kilku ściane , podwójną podłoge i czasem grzane zbiorniki.

Ogólnie to nie ma co na to patrzeć..;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,czemu Przemo piszesz,że nie ma co na to patrzeć-uważasz,że zwykły kamper równa się temu w tej wersji?
a czy wiesz może czy mają mocniejsze ogrzewania?
gdzieś wyczytałem,że szyby są podwójne


czekam na więcej info i Waszych opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,czemu Przemo piszesz,że nie ma co na to patrzeć-uważasz,że zwykły kamper równa się temu w tej wersji?

a czy wiesz może czy mają mocniejsze ogrzewania?

gdzieś wyczytałem,że szyby są podwójne

 

 

czekam na więcej info i Waszych opinii :)

Powiem tak, zbiornik czystej wody zazwyczaj jest w środku i tak, szyby nie spotkałem w kamperach pojedyńczych, podłoga podwujna to zazwyczaj jest na opuszczonej ramie zrobiony schowek pod cała podłogą takie 20-30cm i tam ida rury od ogrzewania i to cała dodatkowa super wersja zimowa...

zazwyczaj ogrzewanie to Truma kombi C w każdej wersji choć i jakieś webasta na olej sie zdarzały jak którys producent przyoszczędził.

A ten 1cm styropianu to szału nie robi jako wersja zimowa- ja bym powiedział, że to takie chwyty producentów.

Daj linka do jakiegoś przykładu to popatrzymy co tam szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo-szukać to za duże słowa,myśl mi przez głowę owa przeszła i zacząłem się interesować tym tematem (oglądać ogłoszenia,czytać) i tak przeglądając ogłoszenia trafiłem na ogłoszenie campera w wersji zimowej i stąd mój temat tutaj czy to warte zachodu (bo szczerze mówiąc do tej pory myślałem,że camper jest przystosowany do zimowych wypraw:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice o to spore. Szczególnie cena przy zakupie w salonie.

Zewnętrznie trudno dostrzec jego sezonowość.

Mam agregat grzewczy, który można zaprogramować by grzał wodę i ogrzewał pod nieobecność domowników.

Ogrzewanie wodne, tak jak w domu - grzejniki wszędzie dookoła. Obieg podgrzewa komorę butli gazowej a nawet zbiornik ściekowy. Ogrzewana jest też alkowa.

Jest odseparowany wymiennik ciepła między obiegiem CO a obiegiem silnika i na odwrót. Zatem silnik przy -20 jest ciepły i pali na pyk a w czasie zimowej podróży ogrzewa budę. Drzwi wejściowe nie przyczepowe, tylko bardziej 'domowe'.

Bardzo gruba podłoga.

Do tego wszystkiego wstawiłem grzane fotele od Mondeo i jest fajnie.

Przedstawiałem go tutaj:

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=14744

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kamper jest w wersji zimowej i jak kolega WojtEwa napisał wszystko się zgadza. Styropian w ścianie to nie 1 cm a 5. Taka wersja ma sens nawet w deszczowe dni lata, co zostało sprawdzone na zlocie w Złotej Dolinie. Z racji ogrzewanych bakist, mieliśmy ogrzewanie podłogowe, a przemoknięte ubrania schły jak w suszarce. Z zewnątrz nie różni się absolutnie od wersji letniej, więc same zyski. Z grzaniem jest u nas tak, że mamy przełącznik na system lato/zima. Nie potrzebujesz - nie używasz, ale na wszelki wypadek masz.  

Jedyny mankament to dość wysoko położony stopień wejściowy z racji podwójnej podłogi, ale wystarczy dodatkowo coś podłożyć i już wygodniej się wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice o to spore. Szczególnie cena przy zakupie w salonie.

Zewnętrznie trudno dostrzec jego sezonowość.

Mam agregat grzewczy, który można zaprogramować by grzał wodę i ogrzewał pod nieobecność domowników.

Ogrzewanie wodne, tak jak w domu - grzejniki wszędzie dookoła. Obieg podgrzewa komorę butli gazowej a nawet zbiornik ściekowy. Ogrzewana jest też alkowa.

Jest odseparowany wymiennik ciepła między obiegiem CO a obiegiem silnika i na odwrót. Zatem silnik przy -20 jest ciepły i pali na pyk a w czasie zimowej podróży ogrzewa budę. Drzwi wejściowe nie przyczepowe, tylko bardziej 'domowe'.

Bardzo gruba podłoga.

Do tego wszystkiego wstawiłem grzane fotele od Mondeo i jest fajnie.

Przedstawiałem go tutaj:

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=14744

no niestety obejrzeć zdjęć nie mogę-jakoż że nie jestem członkiem owego forum:/-dzięki za konkrety:)

....

Nasz kamper jest w wersji zimowej i jak kolega WojtEwa napisał wszystko się zgadza. Styropian w ścianie to nie 1 cm a 5. Taka wersja ma sens nawet w deszczowe dni lata...

raz jeszcze dziękuję ślicznie Wam za przybliżenie mi owych różnic,teraz już wiem jakiego kampera "szukać" -  "zimówki" tylko czy znajdę coś sensownego do 30tys. zł? w ogóle czy na początku 90lat wychodziły owe wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły :)

Mój jest z tego okresu, '92 dokładnie - więc poczciwy staruszek :)

Znalazłem go przypadkowo a importer nie skojarzył co ma i co sprzedaje.

Jednak świadomy sprzedawca będzie twardo trzymał cenę jeśli buda nie będzie zgnita.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można się w tej cenie którą będę skłonny nań wydać zmieścić?-dzięki śliczne za dobre słowo i podtrzymanie mych myśli:)
właśnie po avku skojarzyłem, że rocznik przybliżony do tego który mnie interesuje:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolejne zapytanie do Was kieruje,mianowicie czy TRUMA WENT (rozprowadzenie nawiewów po camperze) jest bliskoznaczne czy równe z określeniem campera zimowego?



http://allegro.pl/kamper-frankia-peugeot-j5-i3674184459.html

-czy to jest według Was wersja zimowa-wnioskuje tak po wysokim progu jak pisaliście-dobrze myślę czy źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewy rozprowadzające ciepłe powietrze są w kamperach standardem i nie wskazują na "zimowość" kampera, podobnie jak wysoki próg (inny rodzaj zawieszenia).

Nic nie wskazuje żeby linkowany kamper był  w wersji zimowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był, właściciel napisałby o tym argumencie dużymi literami i z pewnością byłby nieco droższy zakładając że stan jest zgodny z opisem.

Ten egzemplarz bardzo sympatycznie się prezentuje aczkolwiek za wiele pokazane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.