Skocz do zawartości

Kupno krzeseł kempingowych


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

co do tych z decathlona to bardzo dobre wygodne itp. jednak dla osoby jak ja o wzroście powyżej 190 z deka są za małe :) tzn oparcie mogłoby być wyższe. Szukam jakiejś jednej sztuki dla siebie jeszcze bo mam 3 z decathlona i potrzebuję coś wyższego możecie coś polecić ?

zastanawiam się nad czymś takim:
https://allegro.pl/oferta/krzeslo-turystyczne-skladane-outwell-kenai-12036743813


ale trochę kosztuje :) ewentualnie isabella thor ale to jeszcze droższe :( 

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Sebtent

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Klimator napisał:

co do tych z decathlona to bardzo dobre wygodne itp. jednak dla osoby jak ja o wzroście powyżej 190 z deka są za małe :) tzn oparcie mogłoby być wyższe. Szukam jakiejś jednej sztuki dla siebie jeszcze bo mam 3 z decathlona i potrzebuję coś wyższego możecie coś polecić ?

zastanawiam się nad czymś takim:
https://allegro.pl/oferta/krzeslo-turystyczne-skladane-outwell-kenai-12036743813


ale trochę kosztuje :) ewentualnie isabella thor ale to jeszcze droższe :( 

Ja kupiłem takie https://www.allcamp.pl/fotel-comfort-mesh-midland-szary-p-3183.html, Mają dosyć wysokie oparcie. Szukałem z podnóżkiem i trafiłem na jakies promocji wiosennej po bardzo dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad tym zestawem krzesło + taboret (podnóżek) ze sklepu Action:

https://www.action.com/pl-pl/p/krzeso-ogrodowe2/

https://www.action.com/pl-pl/p/taboret/

W sklepie oglądałem i wyglądają na solidne, cena też zadowalająca. 

Ktoś coś może się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną konstrukcję widziałem kiedyś u znajomego i właśnie ta regulacja była słabym punktem, już teraz nie pamiętam czy całkiem się połamało czy tylko nie trzymało ustawień ale wiem że dawał tam trytytki, później stały przed domem jak zbierali śmieci wielkogabarytowe. Żeby było jasne to nie mam bladego pojęcia czy kupione w action. Cena fajna więc jeśli ktoś lekki i rozważny będzie użytkował to mogą być całkiem ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry może lepiej rozważyć kupno droższych krzeseł markowych ale i jakościowo zapewne lepszych z outletu , zajmujemy się taką sprzedażą , można znaleźć nasze oferty różnych przedmiotów karawaningowych na OLX-ie

 

Edytowane przez Gojmar Caravaning (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój zestaw krzesełek i stolików też wymieniam. Tym razem stawiam priorytet na wagę krzesełek i stołu. Wozi się to cały rok a używa kilka razy, więc przynajmniej niech to będzie lekkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pjoter87 napisał(a):

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad tym zestawem krzesło + taboret (podnóżek) ze sklepu Action:

https://www.action.com/pl-pl/p/krzeso-ogrodowe2/

https://www.action.com/pl-pl/p/taboret/

W sklepie oglądałem i wyglądają na solidne, cena też zadowalająca. 

Ktoś coś może się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam 

Tylko to są krzesła ogrodowe. Fajne i solidne ale dość ciężkie. Ja bym nie kombinował i kupił dziesiątki razy polecane tu krzesła z Decathlonu. Jeśli potrzebne koniecznie podnóżki to pewnie też da się coś dopasować. Ja osobiście mam krzesła z Decathlonu 6-7-8 lat, nie pamiętam dokładnie ale długo i mimo, że nie raz stały na deszczu, słońcu, mimo że już kolor trochę straciły, mimo, że lekko przekraczam ich maksymalne obciążenie to wciąż wiernie służą i nic się z nimi nie dzieje. Na samym początku miałem duże obawy o materiał i siateczkę z której są uszyte, bałem się, że się rozciągnie, że nie wytrzyma mojej ciężkiej d...py a ona sobie z tego nic nie robi. Jeden mankament tylko mają. Przez tą siateczkę w chłodne dni ciągnie w tyłek a latem potrafią przez nią gryźć komary :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, reflexes napisał(a):

Tylko to są krzesła ogrodowe. Fajne i solidne ale dość ciężkie.

Z tym się do końca nie zgodzę. W tym roku zakupiłem nowy zestaw Dometica i stół brunnera . Wczoraj przepakowywałem i owszem firmowe krzesła są szersze , wyższe ale i cięższe !! Miałem praktycznie identyczne jak z linku tylko alu i ważyły 3.5 kg .Dometica wybrałem https://www.dometic.com/pl-pl/outdoor/kempingowanie-wsamochodzie/meble-kempingowe/krzesla-kempingowe/dometic-quattro-milano-redux-316304?gclid=EAIaIQobChMIxpKS-_X9_QIV2OF3Ch3mnwdlEAQYECABEgLdj_D_BwE  i ważą 5kg . Ogrodowych użytkowałem 3 sezony ,a nie należę do lekkich osobników. Jedyny mankament to rozciągnęła się trochę siatka na siedzisku a tak dalej są w pełni sprawne. Jeżeli iść budżetowo to mogę polecić , tylko na czarnych będzie widać każdą rysę !!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reflexes napisał(a):

Ja bym nie kombinował i kupił dziesiątki razy polecane tu krzesła z Decathlonu

Wydaje mi się że dla niskich osób, nie są też jakieś super lekkie 4,8kg i są do 110kg co je u mnie przekreśla. 
Ja  zastanawiałem się nad dwoma krzesełkami albo Westfield Zenith waga około 4,4kg i 140kg, ale ostatecznie dostałem dobrą cenę na Dukdalf Dynamic waga 4,2kg i 140kg składają się bardziej płasko i mają 4 nóżki bez dolnej poprzeczki. 
Co do stołu to padło na duży 4 osobowy stół 120x70 ultra lekkki stół Bergera waga 4,88kg (obecnie mam Westfielda 120x80 waga ok 12kg) - https://sklep.ack.com.pl/stol-berger-120x70cm-blat-caly-brazowy--ber732370

Ultra lekkie krzesła są też Dukdalf Aspen 3,1kg, ale są do 100kg 

Zobaczymy czy da to radę taki zestaw. Jak pisałem w kamperku ze względu na to że często staje się gdzieś na parkingach itd. Tych rzeczy używa się dużo mniej niż w przyczepie, trochę więcej w sezonie letnim gdzie mamy możliwość wjechania na kemping i się rozłożenia, często też chowa się mebelki na noc albo wyjmuje na chwilę,  zależało mi na czymś lekkim i kompaktowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Dukdalf Aspen ale ich nośność jest do 100kg, chociaż czasem przyjmuję gości grubo ponad 100 ;)

Pierwszą sztukę kupiłem w 2010roku (roczny, "powystawowy")...i nadal służy.

Tak samo mam Dukdalfa na balkonie z "automatycznym" podnóżkiem - kupiony w 2012roku

Jakoś wolę krzesła z belką na dole - by nóżka się nie zapadała, albo jak idę w gości nie uszkodziła podłogi w przedsionku...

 

Za to szukam dobrego i lekkiego leżako/wózka plażowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Voku napisał(a):

Wydaje mi się że dla niskich osób,

Może tak, może nie. Ja wielki nie jestem ale ja też na nich nie leżę bo nie lubię. Głowę mogę oprzeć ale ja mam tylko 177 cm wzrostu. 

 

44 minuty temu, Voku napisał(a):

nie są też jakieś super lekkie 4,8kg

Mój 12 letni syn nie ma problemu żeby je spakować do przyczepy i to od dawna. No chyba, że chodzi o ładowność pojazdu to każdy musi oszacować wedle swoich możliwości. Inne "karawaningowe" są może trochę lżejsze ale często 2-3 razy droższe. Czy warto wydać dużo więcej żeby sumarycznie przy 4 krzesłach zaoszczędzić 6-8 kg? Jak powyżej. Każdy musi to sobie oszacować sam.

47 minut temu, Voku napisał(a):

i są do 110kg co je u mnie przekreśla.

Nie chciałem się publicznie chwalić, bo nie ma czym, ale ja ich ładowność przekraczam o jakieś 20% :glasce: . Naprawdę dają radę. 

49 minut temu, Voku napisał(a):

4 nóżki bez dolnej poprzeczki. 

Dla mnie to akurat wada. Ktoś tu już wyżej wspomniał, że może się zapadać i przy moich gabarytach na pewno tak będzie. 

W moim karawaningowym towarzystwie większość ma krzesła z Decathlonu i nikt nie narzeka. Mówię tu o kilkunastu przynajmniej załogach. Jeden ze znajomych miał jakiś model Dukdalf-a, być może nadal go ma (dawno się nie widzieliśmy) i faktycznie były całkiem wygodne, ale jedno pamiętam, że było bardzo irytujące, a mianowicie to, że bardzo skrzypiały w nich plastiki. 

Oczywiście nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swojej racji. Piszę co wiem i przetestowałem na własnym tyłku :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Voku napisał(a):

Wydaje mi się że dla niskich osób, nie są też jakieś super lekkie 4,8kg i są do 110kg co je u mnie przekreśla. 
Ja  zastanawiałem się nad dwoma krzesełkami albo Westfield Zenith waga około 4,4kg i 140kg, ale ostatecznie dostałem dobrą cenę na Dukdalf Dynamic waga 4,2kg i 140kg składają się bardziej płasko i mają 4 nóżki bez dolnej poprzeczki. 
Co do stołu to padło na duży 4 osobowy stół 120x70 ultra lekkki stół Bergera waga 4,88kg (obecnie mam Westfielda 120x80 waga ok 12kg) - https://sklep.ack.com.pl/stol-berger-120x70cm-blat-caly-brazowy--ber732370

Ultra lekkie krzesła są też Dukdalf Aspen 3,1kg, ale są do 100kg 

Zobaczymy czy da to radę taki zestaw. Jak pisałem w kamperku ze względu na to że często staje się gdzieś na parkingach itd. Tych rzeczy używa się dużo mniej niż w przyczepie, trochę więcej w sezonie letnim gdzie mamy możliwość wjechania na kemping i się rozłożenia, często też chowa się mebelki na noc albo wyjmuje na chwilę,  zależało mi na czymś lekkim i kompaktowym. 

Darku zwróć jeszcze uwagę na wysokość oparcia. Dukdalf wydaje się niski i przy Twoim wzroście głowy nie oprzesz ale to też nie każdy na to patrzy. No i ten zawias który w Zenicie jest masywny tutaj zastąpiono plastikową obejmą. Ja jestem zwolennikiem fizycznego pomierzenia 4liter na różnych produktach bo z tą wygodą różnie bywa. Życzę udanych zakupów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.