Skocz do zawartości

Gustaw poszukuje przyczepy


gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nad przednią szyba ktoś kitował przeciek.

Tylne lampy raczej nie od tej przyczepy, po co te wzmocnienia z tył i 

czemu mają służyć?

Zawiasy i zamek od klapy bakisty też chyba dorabiane.

Wygląda jakby była przerysowana cała ściana boczna- powyżej listwy nad oknem.

Nie mogę się dopatrzeć co jest za drzwiami

środek pokazany , aby niczego ewentualnie nie zobaczyć.

środkowe materace mi wyglądają jakby nie z kompletu. Jedne są przeszywane w kwadrat środkowe mają inne przeszycie.

Nie wiem co to za płyta w łazience.

Więcej na pewno powiedzą właściciele podobnych.

Piecyk tez jakoś dziwnie posadowiony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

po co te wzmocnienia z tył i 

czemu mają służyć?

...

One maskują miejsca po uchwytach, dlatego sugeruję macać, mogły nie mieć czego się trzymać.

.

Oczywiście to hipoteza.

...

Nie wiem co to za płyta w łazience.

...

To jest stół w pozycji transportowej :)

...

środkowe materace mi wyglądają jakby nie z kompletu. Jedne są przeszywane w kwadrat środkowe mają inne przeszycie.

...

Tego typu tapicerka ma właściwości welurowe, "można na nich pisać"

Oparcia są włożone "pod prąd" czyli tył na przód (oczywiście nie ma reguły) stąd taki efekt.

.

.

Chciałbym jeszcze dodać, że jak na ten rocznik, to nie ma typowego efektu łuszczenia się oklein mebli.

Szafka przy wejściu będzie wymagała naprawy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Przyczepa jeszcze nie kupiona a już zmienił się holownik

Zafira 2002 r.

1,6 benzyna (Z16XE, 101 km)

O1- 1150

O2-600

 

Czy ktoś z was posiada taki holownik albo miał jakieś doświadczenia z tym silnikiem???

Nie wiem czy sobie poradzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłeś, więc na ocenę holownika już trochę za późno.

 

Kiedyś jeździłem krótko Vectrą B z tym silnikiem i aby jeździć w miarę dynamicznie konieczne było stałe trzymanie na obrotach (lepiej spisywał się diesel o dokładnie tej samej mocy 101 KM, który użytkowałem przez 3 lata). Generalnie Ople z tych lat (tej generacji) użytkują się bardzo dobrze. Zawieszenie dość trwałe, nie ma zbyt wiele elektroniki, każdy mechanik to ogarnie. Do tego stosunkowo niedrogie i łatwo dostępne części. Ten 1.6 wciągał mi tylko trochę oleju, ale to ponoć częsta przypadłość.

 

Holownik na pewno styknie o ile nie będziesz się wybierał w górskie tereny, bo wtedy sporo wzniesień będziesz zmuszony pokonywać na II biegu. Poza tym na campingu oszczędzaj sprzęgło, bo na niskich obrotach ma mały moment i łatwo go zdusić, a na wysokich z kolei łatwo przypalić.

 

Przyzwyczaisz się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz....mialem kiedys zafire 2002 rok 102KM w dieslu szalu nie bylo z przyczepa o podobnych masach pod dobra gorke 40 km /h na prostej 90 max potem zle sie prowadzilo na ryby dojedziesz ale wedrowki po kilkaset km musisz odpuscic niestety.... sadze ze zaczales od  :pupa:  strony wiec kupilbym cos mniejszego pozdrawiam aaaaa z tych zdjec nic nie wynika i nie da sie ocenic popros o wiecej tym bardziej ze jak mowisz .;...czas nagli ...a moze lepiej bedzie sie nie spieszyc....

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Zafirę z 2001 roku z silnikiem 1.6 / 101KM - taką jak Twoja. Ale wtedy nie jeździłem z budką. Silniki wysokoobrotowy, Aby uzyskać właściwy moment - trzeba go wkręcić na obroty. Może to się wiązać ze zwiększonym spalaniem ciągnąc budkę.

Z samym silnikiem problemu nie było. Tylko cewkę dwa razy wymieniałem. Niestety wtedy była dość droga, bo poczwórna.

W moim aucie była instalacja gazowa sekwencyjna. Autko fajnie się spisywało. ale bez budki.

Szczerze - to jako holownik wybrałbym coś innego, ale - klamka zapadła. Pojazd kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I budkę o dmc raczej 1000-1050kg. Maks 1100kg.

 

niech gość dośle fotki, to będziemy radzić. Z tych - nic nie zobaczysz.

 

Angielkę od razu proponuję zważyć. Bo to co jest w dowodzie, można zazwyczaj wsadzić między bajki...

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak obejrzałem 3 angielki i w każdej tylna ścianka była mokra po prostu jak złapałeś za uchwyty manewrowe to było czuć że można wyrwać.i nie sądzę aby to był przypadek, zajrzyj do szafki pod obok piekarnika na podłogę tam się zbierała wilgoć a nawet mokro było.:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję  za wszystkie odpowiedzi.

Jeżdżąc kamperem prędkość przelotową miałem w granicach 80 km/h

w górach bywało że podjeżdżałem na dwójce 

 

Jeżeli tym zestawem zafira + budka ( DMC jakieś 900 kg , dla dwóch osób i psa wystarczy) osiągnę przelotowo jakieś 70 km/h a pod górki na dwójce , spalanie na poziomie 10 litrów to jestem zadowolony

( raz w roku polskie góry reszta mazury jakieś 2 - 3 tyś/km rocznie )

 

Odnośnie  Angielki byłem, widziałem oglądałem.

Wilgoć czuć na odległość, w bakiście straszny syf , jakieś przewody na zewnątrz, łazienka zawalona jakimiś gratami, ( nawet nie było jak pomacać ścian)

Przednie prawe okno uszkodzone, nie wiem czy sprzęty działają już nawet nie sprawdzałem,ogólnie moim zdaniem strasznie zaniedbana, nawet jej nie posprzątali 

Ja zrezygnowałem myślę że cena do sporej negocjacji.

Może dlatego zdjęcia są jakie są

Pozdrawiam i szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kenpingowa-dethleffs-rf3-1994r-CID5-ID51eTb.html#755c8a292c

 

Wpadła mi w oko taka oto sztuka.

Kampera też miałem dethleffsa więc blisko mi do tej zabudowy.

Co sądzicie, bo w jedną stronę mam prawie 500 km.

Tylny lewy róg jest delikatnie wgnieciony ale nie wydaje mi się żeby to był jakiś problem.

Z tych zdjęć też nie potrafię za wiele wyczytać.

Może Wy coś podrzucicie?

Może Ktoś oglądał??? 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma napisanej masy dmc i własnej - warto sie zapytać.

 

ogólnie ja nie widze nic złego - mi się bardzo podoba:)

 

resztę wąchac i oglądac już na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.