Skocz do zawartości

Gustaw poszukuje przyczepy


gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Jestem świeżo po sprzedaży kampera ( stary był , ale dawał radę :skromny: ) ,postanowiłem zamienić go na przyczepę.

Jestem na etapie szukania czegoś dla dwóch osób i psa.

W oko wpadło mi coś takiego:

 

http://allegro.pl/przyczepa-twoich-marzen-caravelair-bamba-330-i3629697085.html

 

Proszę o ocenę 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Jestem świeżo po sprzedaży kampera ( stary był , ale dawał radę :skromny: ) ,postanowiłem zamienić go na przyczepę.

Jestem na etapie szukania czegoś dla dwóch osób i psa.

W oko wpadło mi coś takiego:

 

http://allegro.pl/przyczepa-twoich-marzen-caravelair-bamba-330-i3629697085.html

 

Proszę o ocenę 

 

Pozdrawiam.

 

Rzeczywiście budka ładna.

Przyjrzyj się jednak listwie do wsuwania kedry od strony drzwi - dziwnie pogięta.

Oprócz tego brak stabilizatora, ale przy takim bąbelku to chyba nie problem.

 

Jedź, oglądaj, jeżeli układ Ci odpowiada - działaj.

Jeżeli pomogłem - jeden Ballentines dla mnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się prawy tylny narożnik - szczególnie listwa narożnikowa. Przednie okno/szyba - do wymiany - pęknięta szyba. Uszkodzone łączenie blach z lewej strony nad gniazdem 230V - zgniecione i listwy ozdobne pod podłogą z prawej strony - jakieś pogięte - albo cienie. Poza tym, wydaje się, że wszystko gra. Ładna budka, ale ten tylny narożnik mnie niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Mnie też niepokoi ten narożnik, pytanie brzmi czy ktoś w to wjechał ( otarł się , zostało "dotknięte" przy cofaniu ) czy zostało nieudolnie uszczelnione.

W kamperze robiłem uszczelnienie alkowy koszt narożnika od 500 zł

( Myślę że z tej ceny jest do zdjęcia jakieś 1500 zł )

 

Po za tym jest malutka ma raczej jeździć a nie stać ( przedsionka pewnie nawet nie rozłożę ) 

Dwa noclegi  w jednym miejscu max i dalej.

Szukam czegoś około 5-6 tyś koniecznie z prysznicem i wc. o jak najmniejszej DMC 

Będę to ciągnął astrą II 1,6 benzyna. ( Poradzi sobie w górach????? )

Nie mam doświadczenia z przyczepami więc każda wskazówka na wagę złota :]

 

Biorę jeszcze pod uwagę ( ale już coraz mniej ) przyczepę z Anglii  

( Przewiduję problemy z zarejestrowaniem )

 

 http://allegro.pl/okazja-swift-corniche-12-2-3-os-stan-bdb-bog-wypos-i3586822456.html

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Będę to ciągnął astrą II 1,6 benzyna. ( Poradzi sobie w górach????? )

Nie mam doświadczenia z przyczepami więc każda wskazówka na wagę złota :]

 

 

Gustaw, mam takie auto ( zagazowane) i przyczepkę Adria o masie wł. 580kg. i dmc 1000kg. jeżdzę tym zestawem w przeciwnym kierunku czyli na północ.Powiem tak że staram się nie jeżdzić w dzień bo to nie należy do przyjemności te stawanie i ruszanie spod świateł to męczarnia jak dla mnie . Zaznaczam że to moje subiektywme odczucie , aczkolwiek jest u nas Kolega który ma zestaw Lanos 1.6 + Hobby 420 i też daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie: http://allegro.pl/pr...3629697085.html

 

Nieoryginalne odbojniki na ścianach bocznych ("dystanse" między ścianą, a oparciami), fabryczne są takiego koloru i faktury jak ściany boczne, może to świadczyć o ... wielu rzeczach. Fabryczne mogły już nie mieć na czym się trzymać, ale mogły też być uszkodzone.

 

Zauważono już wcześniej do wymiany okno przednie - sporo złociszy może kosztować ta przyjemność.

 

Również wcześniej wspomniano o tylnym narożniku. Listwa na moje oko zaczyna odstawać już od połowy / 1/3 wysokości ściany, a to źle. Dodatkowo, w tych przyczepach fabryczny uszczelniacz był szary, bardzo rzadko czarny, ale nigdy biały. Ktoś już coś tam dłubał.

 

Duża uwaga - na zdjęciu okna dachowego:

http://foto007.nazwa.pl/aukcje/10/14/przyczepa/044.jpg

http://foto007.nazwa.pl/aukcje/10/14/przyczepa/027.jpg

już widać z prawej strony zacieki i przebarwienia, czyli okno cieknie.

 

Stół ma kilka pęknięć: http://foto007.nazwa.pl/aukcje/10/14/przyczepa/033.jpg

w te pęknięcia będzie się dostawać brud przy wycieraniu stołu, bardzo nieprzyjemna sprawa.

 

To jest dobre:

http://foto007.nazwa.pl/aukcje/10/14/przyczepa/046.jpg

http://foto007.nazwa.pl/aukcje/10/14/przyczepa/047.jpg

Nie spotkałem się jeszcze z płytą OSB w fabrycznej produkcji przyczep. To jest polski patent, tak samo zawiasiki - powinny być plastikowe w Caravelair. Pytanie to samo co z odbojnikami - co się stało z fabrycznymi klapami?

 

Tak na szybko chyba tyle, na tylniej ścianie masz naklejkę centrum campingowego, można do nich zadzwonić i podpytać się kiedy tą przyczepę sprzedali i czy coś o niej powiedzą.

 

"Nie wymaga corocznego płatnego przeglądu i viatoll." - akurat viatoll może podlegać, ale to zależy od auta holującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będę to ciągnął astrą II 1,6 benzyna. ( Poradzi sobie w górach????? )

Nie mam doświadczenia z przyczepami więc każda wskazówka na wagę złota :]

 

 

 

Sądząc ze zdjęć, to holownik jest w zestawie, więc nie masz się czym przejmować  :lol:  :lol:

 

A tak na poważnie, to wszystko jest kwestią odczuć. Każde auto da radę, w najgorszym razie na I biegu  :P

 

Kolega jeździł meganem 1,4 90 KM i też ogarnął z cepą (Niewiadów zapakowany do granic możliwości) CRO, przez Bośnię i z powrotem przez Plitwice i HU, SK :) Wszystko jest kwestią podejścia i cierpliwości...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excalibur zwrócił uwagę na ważną rzecz przy szyberdachu. Akurat uszkodzenia stołu nastąpiły na wskutek wypadnięcia ciężkich przedmiotów z górnej szafki, ale fakt - wada jest. Płyta OSB jako pokrywa bakisty - mógł ktoś połamać stając lub dziecko skacząc :-), a zawiasy metalowe są łatwiej dostępne :-)

 

A w temacie angielki - niespasowana pokrywa zaczepu.

Dodatkowo dwie wątpliwości na fotkach:

 

99509bb9d9150b2c.jpg

 

 

9b369ce86d3d9c05gen.jpg

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowki wygladaja jakby je ktoś zbudowal od podstaw, dziwne i ciekawe co osoba to robiaca miala na myśli i co chciala ukryc

Czy ja wiem.... jakby chciał cos ukryć, to by nie robił zdjęć płyty OSB.

 

Może po prosty schowki uległy degradacji z racji wieku i trzeba było zrobić remont. Ale za to zrobione porządnie :) Zawszeć to jakiś plus :)

 

Ale Ballantains bezcenny :) To chyba na potem, jak juz dokonają transakcji, to później, żeby się dobrze jeździło... :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem.... jakby chciał cos ukryć, to by nie robił zdjęć płyty OSB.

 

Może po prosty schowki uległy degradacji z racji wieku i trzeba było zrobić remont. Ale za to zrobione porządnie :) Zawszeć to jakiś plus :)

 

po za wszystkimi wymienionymi wadami tej przyczepy, zgodzę się z Tobą, że akurat te nowe schowki mogą być zaletą a nie wadą - bo wytykanie komuś, że nie użył plastiku tylko metal, nie ma sensu. Można by się czepić, ze nie zastosowano sklejki tylko słabszą i wiele tańszą płytę OSB - ale pewnie i ta da radę.

 

jakbym wystawił moją przyczepę, też pewnie ktoś by wytknął wiele różnic w stosunku do oryginału, ale czy to akurat jest na minus ? Dobrze wiemy jak producenci oszczędzają, dla przykładu dając prowadnice drzwi przesuwnych (do sypialni) - z plastiku - ja wymieniłem totalnie zniszczoną - na aluminiową za 200zł- czy to źle ?

 

angielka bardzo fajnie się prezentuje - taka jakaś mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balantajsa to bym postawił Sprzedającemu za uczciwą (przynajmniej na tym etapie) prezentację oferowanej budki.

Jakby tak każdy, to my nie mielibyśmy tutaj nic do roboty.

Nie ukrył wad, trzeba je zaakceptować i sto razy lepsze to, niż rozczarowanie po podróży na oględziny.

.

Swift... kiedyś kochałem się w tym modelu, nigdy nie udało mi się kupić godnego egzemplarza - teraz mam nadzieję byłaby do tego okazja.

Jednak Sprzedający ją troszkę wydłużył, trzeba odjąć metr od podanego wymiaru i już będzie grało :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. 

Jednak na " chłodno " widzicie więcej.

A emocje przy zakupie to zły doradca.

 

Jestem po rozmowie z właścicielem caravelair bamba 330 

W przyczepie nie ma bojlera gazowego na ciepłą wodę a to zdecydowanie ją eliminuje.

Szyba z przodu jest faktycznie pęknięta.

Dolny narożnik  "odstaje" ale ( jak twierdzi właściciel ) jest suchy i nie ma tam żadnych nieszczelności.

Także szukam dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No jestem pod wrażeniem!!!

Gość podaje prawdziwy rok produkcji, a bynajmniej rok kontaktowy.

.

Coś kombinowane/maskowane plastikowymi cegiełkami było w łazience.

Uwaga na grzejnik, "osiąga nadmierną temperaturę" (płomień nie właściwy=stosunek powietrza)

Tył budki mało oryginalny, koniecznie trzeba macać.

.

Edit:

W tej aukcji po wejściu w zdjęcia, najedź kursorem na zdjęcie, kliknij prawym, powiększ obrazek i kliknij jeśli jest +

Zdjęcia są duże.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.