Skocz do zawartości

Prosimy o pomoc jakieś wprawne oko.


paskudymichodriverow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba również myśleć na przyszłość, gdy będziecie chcieli zmienić przyczepę i może się okazać, że będzie trudno sprzedać salonkę.

Większym zainteresowaniem cieszą się przyczepy z dwoma łóżkami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie uogólniał, w mojej cepce są dwie podkowy, jest nas czterech więc w zasadzie jednego łóżka składać nie muszę, a zawsze to robię bo nie lubie jak sa łóżka rozłożone, a poza tym to po co im większa przyczepa, zawsze można śniadanko do łóżka zamówić ;-)

Gdybym był tylko z żoną to też salonkę bym kupił i jeżeli w tych rocznikach o jakich mówimy to wybrałbym Angielkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to śniadanie do łóżka to dobry pomysł :D Jakby trafiło się nam coś ze stolikiem to byśmy się szczególnie nie bronili. Nawet oglądaliśmy taką w Markach, ale niestety w każdej jest jakiś mankament :( Podkowa jest duża, więc jakbyśmy się sklonowali w przyszłości to też pośpiechu ze zamianą na większą nie będzie :D Ale dzięki za wszelkie rady i spostrzeżenia :) Jesteśmy tu nowi, więc każda jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja kilka słów.

Obydwie przyczepy są porównywalne, choć moim zdaniem cena jest... zaniżona w obu przypadkach.

Obydwie to wersje classic - czyli bez ciepłej wody. Wymagają zatem doinwestowania o co najmniej zbiornik i jakąś termę. 

Obydwie rocznikowo i wyposażeniem porównywalne - jasne meble, wszystkie okna uchylne. Ogólny spartan, ale mnie się akurat podoba.

Różnice to przede wszystkim outside: pierwsza ma stabilizator AKS1300, druga wypaśny przedsionek.

Obawy dotyczą tej bez rączki manewrowej - czy ma te dziury zabezpieczone?

 

Moim zdaniem jeżeli masz możliwość zobaczenia obydwu - przeniuchaj, przestukaj i wymacaj. Wybierz lepszą.

 

Nie będę się wypowiadał na temat jednego lub więcej łóżek. Uważam, że sami wiecie czego chcecie.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka nr 1 - brak jednego uchwytu - zapewne został komuś w ręku ... brak zdjęć drugiej strony.

 

Budka nr 2 - nie wiem co tam widać na fotce z prawej strony - brak konkretnego zdjęcia z bliska, ale coś tam nie jest tak jak powinno.

 

Daleko nie masz. Może warto pojechać. Ale czy jesteś pewien, że układ jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielce sprawdźcie nr vin, a z niego się upewnicie czy ma deklarowany rocznik, ponieważ nasi importerzy odmładzają te przyczepy.

http://numery-vin.auto-swiat.pl/ to jest link do sprawdzenia rocznika nr vin jest wygrawerowany na oknach angielek od 1992 r.

Angielke macie kompletną nawet z ciepłą wodą, radiem, prostownikiem, akumulatorem, piekarnikiem sam taką miałem i byłem zadowolony ale zamieniłem na większą tak aby mieć i spanie i wspomniany wcześniej stolik. Angielki na ogół mają gładką blachę zewnętrzną i to jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie do utrzymania czystości zewnętrznej powłoki. Do dzisiaj jeszcze moja poprzednia angielka i obecny Knaus stoją obok siebie nad jeziorem i muszę przyznać, że angielka ładniej się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk, tak, układ z podkową nam odpowiada. Długo nad tym myśleliśmy i stwierdziliśmy, że na razie powiększać się nie będziemy, a nawet jeśli to kilka lat można pojeździć we 3 i spokojnie spać :) Dzięki za spostrzeżenia, z pewnością przyjrzymy się dokładnie temu boczkowi, na który zwróciłeś uwagę :)

 

Kuzzb, co do angielki to i nam jest bliższa sercu :) troszkę boimy się jej co prawda, ale raczej jest to wynik tej całej nagonki i straszenia ich stanem. Oglądał nam ją tata, michodriver, sprawdzał szyby i podobno zgadza się rok :) Karawaningowcy, którzy angielki mieli są zazwyczaj zadowoleni, więc mam nadzieję, że i nam trafi się godny swojej ceny egzemplarz :)

 

Pozdrawiamy i serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie koniec :) Mam nadzieję, że koniec nastąpi w niedzielę i staniemy się posiadaczami własnej chatki :) Otrzymałam więcej zdjęć hobby, może z tych zdjęć uda Wam się coś wybadać. Zaraz postaram się je wrzucić :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez paskudymichodriverow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ogólnie nie jest źle, bo zdjęcia są też ogólne, a nie raz diabeł tkwi w szczegółach. Zlewozmywak trochę sfatygowany przy odpływie ale to szczegół. Jedźcie na ogledziny, warto. Najwyzej zrobicie sobie wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy nadzieję, że z tych zdjęć uda się już coś wybadać :) Serdecznie dziękujemy za pomoc i czekamy na diagnozę :)

Pozdrawiamy

 

Dla mnie wypas. Jak na pierwszą cepę, to jest aż za dobra.... ja zaczynałem od Niewiadówki i byłem szczęśliwy, że w ogóle jadę z cepą :)

Przedsion ogromny - a to duża zaleta. Takie rzeczy sporo kosztują  :hmm:

Ładna, jasna i przyjemna, aż sie chce jechać  :przyczepa: Stan techniczny trzeba ocenić oragnoleptycznie, bo na zdjeciach to zawsze wygląda super.

 

To od prywatnej osoby, czy handlarza, bo numery holenderskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłam to facet mówil, że sprowadził dla siebie, ale wyszło jak wyszło i sprzedaje. Zapytany o stan odpowiedział oczywiście, że wszystko jest super, bo sam bawił się w karawaning i wie gdzie coś może się dziać. W sobote pojedziemy, zobaczymy, powsadzamy nosa i paluchy :) A jak nie, to w niedziele kanapki na drogę i do częstochowy po angielkę, która już jest sprawdzona :) Jak zakupimy to może jeszcze gdzieś na weekend uda się pojechać  :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.