Skocz do zawartości

w którym miejscu szukać numerów vin


haras

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie mam pytanie w imieniu mojego kolegi gdzie sie znajduja nr seryjne vin.w  przyczepkach oprócz tabliczki znamionowej  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model i przybliżony rocznik przyczepy.

 

Starsze modele - przed 1981r. nie posiadały VIN'u w standardzie ISO (17znaków). Miały tylko numer seryjny .nabijany na ramę w okolicach progu  oraz na  dyszlu bez odzwierciedlenia na tabliczce znamionowej.

W cepach bez najazdu na środkowej rurze . Z najazdem nabijane z góry przeważnie na lewą belkę  dyszla . Bywały też  na samym korpusie obudowy suwadła najazdu co było dość  głupim rozwiązaniem zważywszy na możliwośc  dowolnej podmiany owego elementu (4 śruby) .

Często stare przyczepy nie posiadające jakiegokolwiek trwale nabitego numeru seryjnego rejestrowane były z zapisem z tabliczki znamionowej na osi przyczepy, która wcale nie odzwierciedlała rzeczywistej numeracji pojazdu lecz tylko dane dotyczące tegoż  elementu ( typ,osi,rodzaj hamulca, nośność etc. zapisane  w ciągu znaków kodowych- cyfr,  a do dowodu rejestarcyjnego zapisane jako "nr nadwozia" :)

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Starsze modele - przed 1981r. nie posiadały VIN'u w standardzie ISO (17znaków).

...

 

Jeśli chodzi o przyczepy, to VIN zaczęto stosować bodaj od 1991r.

.

Domyślam się że to przyczepa angielska skoro numeru na ramie jeszcze nie odnaleźliście. 

Szukaj jeszcze około 130cm od zaczepu w stronę drzwi budki. 

Numer dla diagnosty powinien pokrywać się z 4 pierwszymi bądź ostatnimi znakami na tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyczepy, to VIN zaczęto stosować bodaj od 1991r.

.

Domyślam się że to przyczepa angielska skoro numeru na ramie jeszcze nie odnaleźliście. 

Szukaj jeszcze około 130cm od zaczepu w stronę drzwi budki. 

Numer dla diagnosty powinien pokrywać się z 4 pierwszymi bądź ostatnimi znakami na tabliczce.

Mój Dethleffs ma VIN na ramie - rocznik 1988.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model i przybliżony rocznik przyczepy.

 

Starsze modele - przed 1981r. nie posiadały VIN'u w standardzie ISO (17znaków). Miały tylko numer seryjny .nabijany na ramę w okolicach progu  oraz na  dyszlu bez odzwierciedlenia na tabliczce znamionowej.

W cepach bez najazdu na środkowej rurze . Z najazdem nabijane z góry przeważnie na lewą belkę  dyszla . Bywały też  na samym korpusie obudowy suwadła najazdu co było dość  głupim rozwiązaniem zważywszy na możliwośc  dowolnej podmiany owego elementu (4 śruby) .

Często stare przyczepy nie posiadające jakiegokolwiek trwale nabitego numeru seryjnego rejestrowane były z zapisem z tabliczki znamionowej na osi przyczepy, która wcale nie odzwierciedlała rzeczywistej numeracji pojazdu lecz tylko dane dotyczące tegoż  elementu ( typ,osi,rodzaj hamulca, nośność etc. zapisane  w ciągu znaków kodowych- cyfr,  a do dowodu rejestarcyjnego zapisane jako "nr nadwozia" :)

konkretnie to jeszcze kumpel sie nie zdecydowal na dany model prosil zeby zapytac na forum jak by mial ogladac jakas a teraz juz wiem czego nie bylo numeru na jednej co ja kiedys ogladalem bo byla z 79r.prod .W mojej adri jest na ramie pod spodem patrzac na przyczepke od strony bakisty to po lewej rece 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.