Skocz do zawartości

Peugeot 508 benzyna 155KM.


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancja na blachę się przydaje. Malowali mi bagażnik po zimie. W służbowym focusie wymieniali klapę bagażnika. To częste wpadki współczesnych samochodów że jakieś elementy korodują. Ale wymaga to przeglądzie blachy co roku. Taka droższa myjnia za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witus, tu pełna zgoda. W fordzie po kilku latach

robili mi wszystkie drzwi. To też była jakaś jego przypadłość.

Po mojemu jeśli producent daje na coś gwarancje, to trzeba z niej korzystać.

W Peugeocie licząc na szybko 10 lat gwarancji na perforacje to 7 tysięcy.

Dla mnie to przegięcie.

Lekko odchodząc od tematu, to przyznam szczerze, że jako klienci jesteśmy na

coraz gorszych pozycjach.

Przykładowo- zużycie oleju na 1000km.

Wiadomo, ze dzisiejsze silniki prawie nie zużywają oleju.

U kilku dilerów zawsze na takie pytanie była odpowiedź- nie ten silnik w

zasadzie nie zużywa oleju.

Na moją prośbę o precyzyjny zapis w temacie dopuszczalnego zużycia oleju, diler

szukał w kompie w szczegółowych warunkach gwarancji takowego zapisu.- W dostępnej

dla mnie gwarancji takiego zapisu z reguły nie ma.

I co się okazywało.

Producenci jako dopuszczalną normę zużycia podawali od pół litra do nawet litra oleju

na 1000 km.

Na moje pytanie. Co będzie jak będę miał pecha i mój silnik, będzie brał pół litra na owe

1000km. Był uśmiech i znaczące rozłożenie rąk i zapewnienie, że jednak ten silnik nie

może mieć takiego zużycia oleju. Więc po co taki zapis????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie gwarancje to głównie gwarancja, że stawisz się w ASO na płatnych corocznych przeglądach. One są szczególnie dochodowe dla ASO bo przez te pierwsze 5 lat to prawie nic nie muszą robić poza wyminą oleju i filtrów. Więc zamiast zrobić przegląd na ulicy za 300 zł robimy je w ASO od 700 zł zaczynając,  a na kilku tyś kończąc. Ja bym wolał jeździć do ASO mają większe możliwości niż serwisy na ulicy, ale te ich nieludzkie ceny :(

 

Ostatnio padły mi stopy w hyundaiu. Taki gówniany wyłącznik pod pedałem, który wysiada co 3 lata z powodu parującej wody z dywaników. Podjechałem do ASO i zrobili mi z marszu. Kolejek nie było ludzi ceny odstraszają ? W sumie zaskoczyli mnie bo dali 15 % na część, wyszło tyle co w Inercars i 10% na robociznę. Może troszkę dociera do nich, że trzeba walczyć o klienta ?



Czemu Marko napisałeś, że w peugocie przeglądy lakieru będą kosztować 7 tyś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko skoro Luba nie chce Skody to może pomyśl nad VW Sharanem 2.0 TDI 4Motion - 2.5t na haku. dużo  miejsca cicho sucho pewnie i rabaty daja pod koniec roku nawet 25tysi. 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Marko napisałeś, że w peugocie przeglądy lakieru będą kosztować 7 tyś ?

Witus- pisalem kilka postów powyżej. W Peugeocie nie ma

osobnego przeglądu powłoki lakierniczej.Aby zachować na nią gwarancję

trzeba obowiązkowo serwisować auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz- fajny filmik.

Prawdę mówiąc, to Skody też jakoś nie chcę, gorzej

nie potrafię nawet tego racjonalnie wytłumaczyć dlaczego.

Na razie trochę, choć nie ortodoksyjnie upieram się przy benzynie.

W przyszłym tygodniu dostane Awensisa do testowania 2.0 152KM. benzyna.

Jeśli testy wypadną pomyślnie, i opinia fachowców od gazu, będą w

temacie późniejszego zagazowania pozytywne. Pod koniec listopada Toyota

ma wprowadzić obniżki związane z końcem roku. To może będzie to auto.

Fakt siedząc w Awensisie jest w środku nieco ubożej jak w Peugeocie.

Z drugiej strony samo wnętrze nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko skoro Luba nie chce Skody to może pomyśl nad VW Sharanem 2.0 TDI 4Motion - 2.5t na haku. dużo  miejsca cicho sucho pewnie i rabaty daja pod koniec roku nawet 25tysi. 

hahahahahahahahha

zgadłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko skoro Luba nie chce Skody to może pomyśl nad VW Sharanem 2.0 TDI 4Motion - 2.5t na haku. dużo  miejsca cicho sucho pewnie i rabaty daja pod koniec roku nawet 25tysi. 

chyba większość firm daje rabaty  na koniec roku :hmm:  a sharan to raczej trochę przyduże auto dla kol. marko6 Tak na mój gust  :swieca: .

Witus ; To już gwarancja Ci się skończyła, czy "olałeś " przeglądy w ASO, że musiałeś zapłacić za naprawę i robotę :] .

Z moich obserwacji wnioskuję ,że serwisy Hyundai czy Kia :no: mają jeszcze wiele do "nadrobienia" do Toyoty czy Hondy, do takich miałem przyjemność jeździć  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba większość firm daje rabaty  na koniec roku :hmm:  a sharan to raczej trochę przyduże auto dla kol. marko6 Tak na mój gust

Gust masz dobry. Jasne, ze to dla mnie za duże auto.

Ufolz, jak pisałem zostało nas dwoje. Przyczepa DMC 1000kg.

Więc auto nie wykorzystane.

Fakt zastanawiam się jeszcze nad Mazdą6, a tu i nie tylko tu, niestety wieści o

rudzielcu lubiącym poprzedni model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko, przed Tobą najlepszy okres na zakup samochodu, bo zbliża się koniec roku. Jak już wybór auta będzie przesądzony, radzę Ci, poproś kilku dilerów nie tylko z okolicy, o przedstawienie oferty. Ja tak szukałem kiedyś auta dla rodziców, i powiem Ci że różnice dochodziły do około 10.000, przy samochodzie wartym 80.000, więc warto!

 

co do aut, nie skreślaj Mazdy 6 za rudą, przejedź się tym autem najpierw, wyrobisz sobie zdanie na temat tego samochodu.

 

Octavka III, widzę, że się nie napalasz, może i dobrze. To bardzo ładne i duże auto, ale silniki beznynowe tylko z turbiną.

 

co do gazowania nowych benzyn, uważaj, może być to nie opłacalne, ale widzę że gaz nie jest dla Ciebie obligatoryjny,

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budzie 1000 to nawet nad średnia klasa bym sie nie zastanawiał. Kompakt w zupełności wystarczy. Ja miałem przesiadke z mondziaka na focusa i wielkiego dyskomfortu nie czuję. Tu przynajmniej czasem go w pełni wykorzystał. Z silnikami tylko problem. Rozsądnej pojemności szukać że świeczką

Z zakupem warto poczekać nawet do stycznia. Rok temu kupowaliśmy nowa fiestez wyprzedaży. W grudniu rozeslalismy zapytania ofertowe i targowalismy sie. Po miesiącu Ełk przedstawił najlepszą ofertę i mamy. Warto cierpliwie ponegocjowac :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary11, wiem, że kompakt też z taka przyczepą sobie poradzi.

3lata ciągałem ja Meganka 90KM. Może nie było rewelacji, ale tragedii też nie

stwierdzałem. Fakt, nie jeździłem po górach.

Kompakt- jak by to powiedzieć? Jakoś lubię nieco większe autka. Po Mondeo, nie chcę

się przesiadać do mniejszego.

Natomiast jestem dziś po rozmowach z "gazownikami" trochę mądrzejszy.

Mazde6 i Awensisa można spokojnie zagazować.

Facet mi to dosyć obszernie wyjaśnił. W skrócie to biega o temperaturę spalin.

Dokładają moduł współpracujący z komputerem i komp dozuje precyzyjnie gaz.

Jeśli trafi się bardziej kaloryczny to komp poda go mniej.

Można nawet założyć gaz na gwarancji i firma przejmuje na siebie warunki gwarancji.

W razie problemu z serwisem, oni wezmą auto, naprawia i sami będą się potem dochodzić z

serwisem.

Przykładałem się też do Insigni. Dobre wrażenia ze środka.

Natomiast jeśli przed liftem można było dostać benzynę 2.0 za jakieś 100 tysięcy.

To teraz benzyna 2.0 dostępna dopiero w wersji za ponad 130 tysięcy.

Dla mnie to lekkie przegięcie.

Jako humorystyczna ciekawostkę napisze o testowaniu Insygni.

Zgłosiłem chęć przetestowania tego autka.

Zadzwonili do mnie z Opla. Przekazałem, że chodzi mi o limuzynę,w benzynie, ze skrzynią

manualną.

Oddzwonili, podali datę i czas u dilera. 12km odemnie

Przyjechałem i czekał na mnie kombi, diesel, automat.-Daję słowo!!

Oczywiście wiem, ze teraz zbliża się najlepszy okres do kupna. To będzie trzecie auto

kupowane w tym okresie.

Nie chcę też przeczekać za wiele, bo im później tym mniejszy wybór kolorów i wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.