Skocz do zawartości

Podłoga - problem z doborem konserwacji


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po naprawie podłogi, a właściwie wypełnieniu dziury klejem muszę położyć nową konserwację.  Przeczytałem posty na forum dotyczące konserwacji podłogi w przyczepie. Użytkownicy stosują środki na bazie bitumu lub różnego rodzaje pokosty, każdy chwali to czym posmarował podłogę. Próbuję znaleźć złoty środek pomiędzy tymi produktami czyli żeby dobrze zabezpieczył przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, oraz nie powodował dodatkowych naprawach w przyszłości. Od paru dni uparcie przeszukuję internet i odwiedzam markety budowlane oraz specjalistyczne sklepy lakiernicze z kawałkiem mojej konserwacji z przyczepy. Pracownicy marketów proponują środki na bazie bitumu, a pracownik sklepu z akcesoriami lakierniczymi środek APP U200, chociaż jak mu pokazałem kawałek konserwacji z przyczepy to odczułem, że do końca nie był przekonany do zastosowania preparatu U 200. Spróbuję jutro u producenta przyczep podpytać jaką stosują konserwację do podłogi, chyba że będzie to tajemnica producenta i się nie dowiem. Zostały mi jeszcze do odwiedzenia zakłady stolarskie. Na koniec znalazłem w środek do konserwacji producenta - Kleen-Flo Tumbler Industries czy ktoś już cos takiego stosował w swojej przyczepie.

 

http://www.hil.pl/-p-89.html

Za wszystkie uwagi oraz porady będę wdzięczny

Przepraszam za umieszczenie postu z tematem który był wielokrotnie wałkowany na forum 

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Przedzwoniłem do firmy która, sprzedaje  ten profilaktyczny środek antykorozyjny w aerozolu - Rustkleen i się dowiedziałem się, że nie bardzo ma on zastosowanie do przreczep z podłoga drewnianą. Dzisaj zamówiłem właściwy i dedykowany środek do konserwacji podłogi i czekam na przesyłkę  

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem taki produkt

Witam !

Mnie z kolei interesuje, czy pokrywałeś tym całą podłogę, a jeśli tak, to jak ją przygotowałeś do tego ?

Czy mógłbyś jakoś opisać (może fotki), jak wygląda położona warstwa po wyschnięciu ?

 

Z ulotki wynika, ze jest to impregnat na bazie wody, a wydajność jest na poziomie ≈ puszka 1l / 2 m² powierzchni.

Dla przyczepy o długości ok. 6 m, wyjdzie 6 puszek po ok. 80 zł., czyli ok. 500 zł. Zastanawiam się, czy jest to preparat na surową jeszcze sklejkę, czy może też na poprawę istniejącej już impregnacji, no i ogólnie, czy jest wart tej ceny ? :hmm:

 

P.S.

Można ten preparat kupić np. przez Frankanę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ile dałeś za taki preparat i gdzie go kupiłeś

125 zł z przesyłką, zakupu dokonałem w firmie Mobitech

 

Kristofer, preparat kupiłem do pokrycia podłogi po naprawie, oraz do ewentualnych ubytków konserwacji w podłodze. Jeszcze go nie zastosowałem bo muszę naprawić kawałek podłogi http://forum.karawaning.pl/topic/14193-podłoga-w-jaki-sposób-ją-naprawić/.

 

 

Dla przyczepy o długości ok. 6 m, wyjdzie 6 puszek po ok. 80 zł., czyli ok. 500 zł. Zastanawiam się, czy jest to preparat na surową jeszcze sklejkę, czy może też na poprawę istniejącej już impregnacji, no i ogólnie, czy jest wart tej ceny ? :hmm:

 

Czy jest wart swojej ceny na pewno się przekonam jak go zastosuję po naprawie podłogi podzielę się spostrzeżeniami na temat tego preparatu.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

125 zł z przesyłką, zakupu dokonałem w firmie Mobitech

 

Kristofer, preparat kupiłem do pokrycia podłogi po naprawie, oraz do ewentualnych ubytków konserwacji w podłodze. Jeszcze go nie zastosowałem bo muszę naprawić kawałek podłogi http://forum.karawaning.pl/topic/14193-podłoga-w-jaki-sposób-ją-naprawić/.

 

Czy jest wart swojej ceny na pewno się przekonam jak go zastosuję po naprawie podłogi podzielę się spostrzeżeniami na temat tego preparatu.  

 

 

 

OK, cierpliwie poczekam. Przy okazji, jak będziesz już preparat nakładał - maźnij jakiś niewielki kawałeczek podłogi, na którym masz fabryczne pokrycie, aby sprawdzić, jaki będzie tego efekt po wyschnięciu (i czy będzie się do niego dobrze "kleił)" :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak to w końcu jest z tymi środkami konserwującymi? Bo nie wiem co zastosować u siebie... Myślałem nad pokostem lub xylomaxem, ewentualnie czymś bitomiczno-kauczukowym. Czy te środki można stosować na zabezpieczenie, które jest aktualnie, czy trzeba szlifować do gołego drewna? 

 

Czy ktoś konserwował podwozie środkiem do pokryć dachowych, jeśli tak to jak to się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie konserwowałem przyczyny środkiem do pokryć dachowych, ale konserwowałem nim pokrycia dachowe ;) Nie ryzykował bym. Zbyt słabo penetruje w głąb. Po stosunkowo niedługim czasie twardnieje i robi się skorupa sztywna na powierzchni. Moim zdaniem powinny tu być stosowane środki głęboko penetrujące. Pozostanie skorupy na zewnątrz będzie co najmniej niewskazane. Ale to z własnych przemyśleń :) Jak spróbujesz po swojemu, będziesz miał w przyszłości możliwość napisania, czy miałeś rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja przyczepę 4 lata temu zakonserwowałem Bitexem - środkiem do konserwacji podwozi samochodowych. Bitex został położony na stare zabezpieczenie, które było już mocno ugryzione zębem czasu. Miałem wątpliwości czy będzie się dobrze trzymać - oryginalnie Bitex jest przeznaczony na powierzchnie stalowe.

Po 4 latach mogę potwierdzić, że środek ładnie się trzyma, nie ma z nim problemów.

Pozdrawiam

 

TomekKnaus  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie podłoga jest pokryta masą na bazie kauczukowej - żeby "oddychła" musiała by być czymś w rodzaju drewnochronu. Trzeba mieć na uwadze, że jest ona narażona na wszystko to co się na drodze znajduje - piach, kamienie woda itd. więc zabezpieczenie musi być wytrzymałe, jak również elastyczne.

 

TomekKnaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, podłoga nie musi oddychać :] Ja też nałożyłem Bitex i widzę, że po kilku miesiącach warstwa jest elastyczna, co jest wg mnie bardzo ważne, a do tego doskonale wypełniła wszystkie nierówności oraz zagłębienia. Nakładałem środek najpierw pędzlem, a następnie sprayem. Tyle, że nie kładłem jak TomekKnaus na stare, ale najpierw oczyściłem spód szczotką drucianą.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.