Skocz do zawartości

Podłoga - problem z doborem konserwacji


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z innej beczki nie polecam bitexu na podłogę ,

dla czego :

kupuje przyczepkę lmc ktora jest wysmarowana bitexem , ,efekt jest taki że weszła wilgoć pod konserwacje przez niedomalowania i koło kół, i sklejka sie rozchodzi, pierwsza warstwa odchodzi

trzeba będzie to usunąć i zaimpregnować zwykłym impregnatem do drewna który pozwoli podłodze oddychać

,dobrze że to świeża sprawa w miarę i efekt jest jeszcze odwracalny

także ja nie polecam bitexu absolutnie, jest dobry do aut nie do przyczep

Masz jakieś zdjęcia jak Ci odchodzi ta sklejka ? Też mam Lmc i w kilku miejscach mi też odeszła pierwsza warstwa. Może to taka wada fabryczna Lmc...? Po za Tym Podłoga Sucha i twarda. Nie przejmuję się tym zbytnio, bo taki stan żeczy jest już 3 lub 4 sezony, ale ostatnio mnie korci co by jednak jakoś zakonserwować tą podłogę. Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz jakieś zdjęcia jak Ci odchodzi ta sklejka ? Też mam Lmc i w kilku miejscach mi też odeszła pierwsza warstwa. Może to taka wada fabryczna Lmc...? Po za Tym Podłoga Sucha i twarda. Nie przejmuję się tym zbytnio, bo taki stan żeczy jest już 3 lub 4 sezony, ale ostatnio mnie korci co by jednak jakoś zakonserwować tą podłogę.

stwierdziłem to na oględzinach budka jutro wieczorem zawita dopiero na podwórko jak będe miał foty to Ci wyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy taki też może być ? Czym się różni od 9750?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6450001162

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dekaphon 9750 jest to grunt. Po użyciu wg producenta można np kleić takie powierzchnie.

Do konserwacji podwozia służy dekaphon 9735 w aerozolu i 958 do pistoletów natryskowych. Ja osobiście przelałem sobie wszystko do słoika ale lepiej rozciąć puszkę bo potrafi tam zostać ok 25% środka bo jest bardzo gęsty. Na początku jest niebieski a jak wysycha to robi się czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.03.2014 o 18:40, andrzej763 napisał:

Witam właśnie kupiłem to 

http://allegro.pl/olej-lniany-techniczny-flexol-5l-impregnat-i4038817383.html

można to stosować jeżeli nic innego nie jest nałożone wcześniej , jest podobny olej jachtowy ale firma z zachodu i kosztuje kilka razy więcej ale najważniejsze że drewno to wchłania i oddycha a różne mazidła na bazie smoły jak są szczelne to ok ale po dostaniu się wody przez mikropęknięcia deska będzie gniła , takie są moje spostrzeżenia z obserwacji Pozdrawiam

I tu się zgadzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.03.2018 o 21:05, Tomasz koteras napisał:

I tu się zgadzam 

ja stosuję w starych samochodach Valciline tectyl - środek nie zawierający rozpuszczalników ( są dwa rodzaje - jeden z nich do profili zamkniętych i drugi do powierzchni otwaryc) - nie starzeje się i nie powstają pęknięcia. Od wieli=u lat go sprawdzam i chyba również tym zakonserwuję spód przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.