Skocz do zawartości

Truma therma - ogrzana z powietrza...


Exen

Rekomendowane odpowiedzi

heloołłłłł!

Czy ktokolwiek wie jaką sprawność ma ta therma w opcji podgrzewania ciepłym powietrzem z pieca?

 

Z doświadczenia wiem, że na 230V grzeje wybornie jak na moje oczekiwania,,, czyli wg instrukcji 50min. jest ok.

Jaka jest sprawność na piecu trumie 3002 ?

 

Z doświadczenia się paytam Panowie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak u mnie po 10-15minutach max masz ciepelko ze aż milo a jak jeszcze odpalę dodatkowo nadmuchy po calej cepce to aż jest za goraco ale wtedy na minimum i jest milo cieplo i przytulnie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powiem tak u mnie po 10-15minutach max masz ciepelko ze aż milo a jak jeszcze odpalę dodatkowo nadmuchy po calej cepce to aż jest za goraco ale wtedy na minimum i jest milo cieplo i przytulnie

 

Exen pytał o podgrzewanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrzem w 15 min? Powietrzem to się nie da wcale wody ogrzać.

 

Osobiście jeszcze tego nie testowałem i lekko w to powątpiewałem właśnie lecz w instrukcji pierwsze zdanie:

"Woda w termie nagrzewana jest ciepłym powietrzem pocho-
dzącym z systemu ogrzewania lub grzałką elektryczną 230 V."
 
Wszystko zależy od różnicy temperatury między wodą w termie a temperatury przepływającego powietrza biegnącego przez nią z pieca.
Wydaje mnie się, że w zimie ten system sprawdza się najlepiej... ale nie wiem nie testowałem - dlatego pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Mam pytanko - na piecyku po lewej stronie mam nadmuch i 3 ustawienia oraz potencjometr siły nadmuchu od 1 do 5.

Niestety nie mogę wkleić foty, a chodzi o te ustawienia (na str. trumy już szukałem - mają inne oznaczenia).

Patrząc od prawej jest "A" - wg mnie na tym przełączeniu dmucha ciepłym powietrzem po całej przyczepie.

Po środku jest "kropka" - wyłączony nadmuch - nawet jak potencjometr na 5 - to ciepło idzie tylko z piecyka.

Po lewej jest "jakiś znaczek" - wg mnie nawet przy włączonym piecyku leci chłodne powietrze - czy to służy do schładzania przyczepy latem bez włączania piecyka?

Będę wdzięczny za podpowiedzi - ew. fotkę mogę podesłać na emila.

pzdr 

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie zastanawiałem się nad tym zbyt dużo ale to raczej:

A - automatyczna regulacja obrotów wentylatora - w zależności od nagrzania pieca i nie większa niż nastawiona prędkość,

O - wentylator wyłączony,

? - Manualna nastawa wentylatora - jak nastawisz, tak dmucha.

Ja tak tego używam - znaczy ja ciągle jak włączam, to daje na A



Być może zimą to faktycznie jakoś działa, ale nie mogę sobie wyobrazić jaka temperatura musi być w przyczepie latem jak włączysz piecyk aby podgrzać wodę

Jak ja testowałem w jesiennej porze (na zewnątrz gdzieś koło 12-14 stopni) ogrzewanie chodziło kilka godzin i temperatura wody nie wzrosła znacząco. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No ja tez glownie na "A" - chyba ze cos trzeba bylo wysuszyc na piecyku to wylaczalem nadmuch i wtedy cala para idzie na piecyck ( i tu pytanko - czy jak sie prawie calkowicie zasloni wtedy wylot ciplego powietrza z piecyka zeby np wysuszyc recznik - to czy to jest bezpieczne i nie szkodliwe dla pieca?)

Natomiast wg mnie ten "manual" o ktorym piszesz to u mnie zdecydowanie chlodniejsze powietrze lecialo mimo wlaczonego piecyka, czyli wydaje mi sie ze to sluzy tylko do przewietrzania powietrzem z zewnatrz latem jak jest goraco ( ale moze sie myle)

 

U nas bylo miedzy 0-4, i piecyk chodzil caly czas jak bylismy w srodku (glownie noc) ale bojlera nie uzywalismy - wiec nie sprawdzilem czy samo cieple powietrze z trumy jest w stanie wogole nagrzac ta wode w bojlerze - wydaje mi sie ze jedynie moze pomoc podtrzymac temp. nagrzanej elektrycznie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.