Skocz do zawartości

Łączenie kabli 0.75 mm2 - szybkozłączka


roblat

Rekomendowane odpowiedzi

 

polecane przez Ciebie złączki, montowane u nas przez pracownika tpsa, oraz instalatora domofonu itd, wytrzymały całe 3 lata, w puszcze plastikowej, natynkowej, zabezpieczonej przed wilgocią - ale na głębokości 1m pod powierzchnią gruntu.

 

zdecydowanie odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale złączki  Scotchlok nie są złączkami stałymi? Wydaje mi się, że Robert pyta o połączenia rozłączalne.

 

Chodzi o stałe połączenie.

Nie będę ich rozłączał.

Raczej zależy mi na szybkim i małopracochłonnymłaczeniu - bez lutowania, stosowania termokurczliwych rurek, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Robert,  doprecyzuj temat odnośnie łączenia kabli

.

Z postu wynika ,że jest to 0.75mm2  + szybkozłączka . 

 

Teraz pytanie czy np. linka LGY  czy może drut YDY ?

.

 

Jeżeli miałbym coś zasegurować to złączki Wago to jest  nr.1, tak jak Miodzio wyżej zaproponował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już dokładnie piszę o co chodzi.

Walcząc z uszkodzonym bojlerem, żeby było wygodniej testować elektronikę, skróciłem (tzn odciąłem) sterowanie i teraz, żeby wszystko z powrotem złożyć do kupy muszę kikuty kabli połączyć.

Oczywiście mogę je polutować i zabezpieczyć rurkami termokurczliwymi + scotch, ale szukam czegoś innego, przede wszystkim wygodniejszego i szybszego w łączeniu.

 

Mam złączki Wago (te z pomarańczowymi "dźwigienkami") ale lepsze by były takie przelotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie polecam Ci to rozwiązanie w kolorze czerwonym http://www.tech-masters.eu/pl/content/products?gid=4&did=1624

 

Super. To mi najbardziej pasuje.

Dzięki za pomoc.

 

PS. jak się tu stawia wirtualne piwko i podziękowanie za pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę z pytaniem - mam nadzieję, ze sie roblat nie obrazi.

Na zdjęciu poniżej widzicie platanine kabli - jak w każdym transformatorze.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14516-włąsne-zasilanie-hobby-420/# w poście olo1 nr 9

 

przewody w gniazdach niejednokrotnie to linki z powyrywanymi zaciskami, czasem dla pewnosci oblutowane. Ale tak czy siak - pakowane w jedno gniazdo i skręcane ile się da śrubką.

Drgania przyczepy na naszych kochanych drogach moga powodowac obluzowanie, w konsekwencji po podłaczeniu budki do sieci - czasem zwarcie lub częste wybijanie bezpiecznika.

Myślę o tym bo rozbebeszyłem swoja skrzynkę i zastanawiam się jak opędzić ten problem.

1. czy wszystkie przewody oblutowac i na końcu wepchnąć wszystkie w gniazdo.

2. czy wszystkie przewody polutowac razem i na końcu przykręcic w gnieździe,

3. czy pozaciskac końcówki blaszkami i dalej jak w punkcie pierwszym.

 

Myślę że uporzadkowanie tego bałaganu znacznie poprawi bezpieczeństwo, kwestia tylko wyboru metody - jak jest u was?

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W latach 90 w moim samochodzie zastosowałem szybkozłączki wszystko było ok do pewnego czasu. Przewody zaczęły się utleniać i gubiły przewodność na desce rozdzielczej miałem choinkę. Musiałem wszystko rozłączyć i ukłonić się do lutownicy. Od tamtej pory stosuję tylko lutownicę lub złączki skręcane przelotowe, mam wtedy 100% przewodność na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.